Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Drága anyukák! Ne ítéljetek...

Drága anyukák! Ne ítéljetek el! 7,5 hetes kisbabámat megráztam. Nem vagyok tisztába a rázás teljes fogalmával. Olvastam a megrázott baba szindrómáról. Ne szidjatok, ostorozom én magam eléggé! Lehet baj?

Figyelt kérdés
Baba a vállamon feje a vállam felett. Egyik kezével a popsinál fogom másikkal a nyak plussz fej. Szorítom a gyermeket magamhoz. Majd mikor még mindig nem alszik el elkap az ideg és ebben a pózban erősen rázom, fejét nyakát közben is tartom hogy a fejecskéje ne mozogjon. Majd észbe kapok, hogy mit is csinálok…de lányok, nagyon megráztam. Most a férjem átvette evett tápot és el is aludt. Ártottam neki? Ne ítéljetek el! Szörnyen érzem magam.

nov. 28. 04:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

“Majd mikor még mindig nem alszik el elkap az ideg és ebben a pózban erősen rázom”


Fordulj pszichológushoz.

Ha rázod elalszik?

Idióta.

nov. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
73%
Te beteg vagy...ne marsdj egyedül vele az érdekében
nov. 28. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Válaszolnátok a kérdésemre is? Kérlek benneteket. Kárt okozhattam benne? Egyet értek mindkettőtökkel. Idióta vagyok és beteg! De kérlek válaszoljatok, nem érdemlem meg, tudom de így hogy fogtam a fejét meg a nyakát, tartottam rendesen ugye nem léphet fel nála a megrázott baba szindróma?
nov. 28. 05:05
 4/31 A kérdező kommentje:
Segítségre van szükségem minden téren. Látom én is. De ha valami baja lesz, bele halok. Nem voltam én ilyen. Nem tudom h tehettem ezt
nov. 28. 05:07
 5/31 anonim ***** válasza:
99%
Nem vagyok orvos, de ha ez egy erősebb fel-le ringatásnak felelt meg, és a fejét/nyakát is tartottad, nem hiszem, hogy baja lesz. Azért jó erősen kell rázni ahhoz. De ha mégis baja lenne, már úgyis mindegy... 🥺
nov. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
98%

Én úgy olvastam akkor van nagy baj, ha a feje bicsaklik ide-oda. Különben szegény ezeken a fantasztikus járdákon a környékünkön tuti agyrázkódást kapott volna a babakocsiban.

Viszont tényleg, ha ideges leszel, inkább tedd le pillanatra, fújd ki magad. Az altatás nehéz, főleg kialvatlanul. :/

nov. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Azért egy orvossal megnézetném. Meg tudatosítsd magadban és a férjedben is, hogy ha nem szeretnétek maradandó károsodásokat (vagy halált) okozni neki, akkor nagyon gyorsan megoldást kerestek arra, hogy ne legyél ennyire leterhelve, kiidegelve, kikészülve.
nov. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező egy ekkora gyermek még nem tud "rossz" lenni. Éhes, fáradt, nyomja a puki/büfi vagy testközelségre vágyik hiszen még azt sem tudja magáról, hogy külön személy tőled. Attól, hogy ideges leszel és megrázod az nem segít semmiben. Egyrészt a rázás közben az agy ide-oda lötyög egy csecsemő méretű koponyában és kvázi olyan mintha agyrázkodást kapna. Amennyiben úgy érzed ez nemcsak egy erősebb ringatás volt keresd fel a helyi ügyeletet, hiszen bevérzések, vérömlenyek is keletkezhetnek az agyában, vagy ha most nem is későbbi problémákat is okozhat a rázás. Másrészt az idegességed miatt érdemes lenne egy pszichológust vagy anya-baba kapcsolati konzulenst keresned mert ha már egy 7,5 hetes gyermek ezt hozza ki belőled akkor kitudja mi lesz később egy fogzás, hasfájás vagy dackorszak időszakában.
nov. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
48%

Jajj de marha okos itt mindenki.

Majd ha már hallucináltok a fáradtságtól akkor gyertek vissza a szent szöveggel.

Kérdező: figyelgessétek a babát, agyrázkódás jeleit nézétek meg.

2.legközelebb ha ilyen van rakd inkább le az ágyába. Ha sír, sír ez van. Te fújd ki magad.

3.próbáld ki a hordozókendőt, vagy bármilyen hordozót, az tud segíteni ilyen helyzetekben. Sok baba egyből bealszik benne.


És kitartást! Nem vagy rossz anya, csak rohadt kimerült. Legközelebb ha úgy érzed elkap az ideg, csak tedd le simán a gyereket.

nov. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
81%

Leírásod alapján nem hinném, hogy baja lenne. Babakocsiban macskaköves úton is rázkódik a gyerek, az enyém elaludt tőle, nem lett agykárosodott, ma már egyetemista.

Ettől függetlenül nem szabad rázni a gyereket.

nov. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!