Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon miért rázhatja 5 hónapos...

Vajon miért rázhatja 5 hónapos babám a fejét? A Ti gyermeketek is csinál/csinált ilyet?

Figyelt kérdés
Mintha nemet intene a kis fejével.Nyugodt állapotban, alvás után, vagy alvás közben csinálja, néha játék közben is. Mi lehet az oka?jelenthet gondot? Egyébként rendben van teljesen, jól fejődik,átfordul , kúszik már. Bocsánat ha hosszú lett és köszönöm a segítséget.

2015. szept. 15. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem minden baba csinálja enyém is csinálta ennyi idősen és még most is szokta néha (másfél éves lassan) szerintem élvezi hogy beszédül :) én legalábbis ezt tapasztaltam nála.. mert utána szinte mindig vigyorog vagy kacag :)
2015. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Felfedezte, hogy ő mozgatja a fejét :) Az én babám is csinálta, ill. néha most is szokta, aztán jókat vigyorog (most 11 hónapos).

Nem valószínű, hogy gond lenne mögötte, ha viszont túl hosszan csinálja, vagy valami más furcsaság is lenne, akkor megemlíteném az orvosnak, de ilyet szinte minden gyerek csinál, szóval nyugi :)

2015. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor csinálja és szólsz neki odafigyel? Mert ha ki tud zökkenni belőle a hangod hatására, akkor csak szórakozik, próbálgatja magát :)

Az én fiam is csinált ennyi idősen furcsaságokat, le is videóztam, megmutattam az orvosnak, ő mondta, hogy azt nézzem meg, hogy reagál e ilyenkor a külvilágra.

Hála ég semmi baja, de akkor a frászt hozta rám. (ő háton fekve hátrafeszítette a fejét naponta akár 20x is, de volt, hogy csak vagy 2-3x, mikor hogy volt kedve, kidugta a nyelvét és nagyon fura, feszítő hangot adott... tényleg nagyon bekaksiztam miatta, már azt hittem rohama van, de ha szóltunk neki, odanézett és nevetett, és kb 2 hétig volt neki jó játék, aztán leszokott róla... :)

2015. szept. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megfigyeltem őt, egyből rám figyelt amint szóltam ,az a benyomásom volt (alvás után hajnali 4kor volt ez) hogy így próbál visszaaludni. Máskor pedig mindig vigyorog hozzá, miután szóltam, most is. :) Örülök hogy ez általános dolog, kicsit fura volt nekem, úgyis nemsokára megyünk státuszra, ott megemlítem azért, de megnyugodtam, köszönöm :)
2015. szept. 16. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!