Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdtétel el a babánál...

Hogy kezdtétel el a babánál bevezetni a fogmosást?

Figyelt kérdés
3 foga van a kislányomnak, 10 hós. Milyen fogkefét ajánlanátok neki? És fogkrémet? De ki se tudja még köpni... teljesen tanácstalan vagyok. ti hogy csináljátok?
2010. okt. 20. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:

A fogkefe az igazából bármilyen márka lehet, a lényeg hogy kicsi legyen a feje, és a sörtéje közepes (medium) keménységű.

Fogkrémből nálunk az Elmex 0-6 éves korig vált be. Nem szokta még nekem se kiköpni, de annyira keveset teszek rá, hogy ennyi flourid kell is neki.

2010. okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
fürdésnél mindíg a kádba tettem neki,játszott vele,mutattam hogy nekem is van és mire való..1 hónappal később minden este kéri hogy fogat moshasson.Én signalt adok neki 2-6 éves korig.Nem baj ha lenyeli,nem kell sok a fogkefére!
2010. okt. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amióta 4 foga van, azóta Glister-Amway fogkefét használunk neki, és Nenedent fluorid mentes fogkrémet, amit DM-ben lehet kapni. Erre rá is van írva, hogy nem baj, ha a baba lenyeli.

És pont, hogy nem kell neki fluorid, mert besárgulhatnak a fogak tőle.

2010. okt. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Dr. Limeback szerint 3 év alatti gyermekeknek sohasem lenne szabad fluoridos fogkrémet használniuk." Idéztem egy oldalról, ami a fluoridról szól.
2010. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
nenedent, elmex vagy gabi amit eddig probaltunk, negy foga van, hat elo a babafogkefet, mini mennyisegut ra, mondom, h eloszor a mami mossa, aztan meg o, ennyi
2010. okt. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

Fiamnak 8 foga van, fürdésnél szoktuk mosni a fogát, először mi neki üres vizes fogkefe, aztán rá nenedent egy pici, majd megint üres vizes, ezt már ő csinálja.

Pár nap után reklamált, hogy hol a fogkeféje és a fogmosás. Még szereti. Majd be szeretném vezetni a reggeli fogmosást is.

2010. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Mikor az első foga kibújt, megvettem a legkisebb rendes fogkefét, és amig nem tudja kiköpni kizárólag Nenedent fogkrém. Az az egyetlen fluoridmentes!

Minél előbb kezd el, mert idővel ellenkezni fog, így meg az élet természtes része lesz!

2010. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

szia.én régebb óta adok a fiamnak fürcsi közben fogkefét amig én mosom a fogam,szépen megtanulta használni,csakhogy nem szabályosan megmossa a fogat(1 éves)nenedent fogkrémet vettem (kb.2700ft.)azt lenyelheti, van hozza szilikonos ujjra huzhato fogkefet és vettem egy lágy sörtéjü rendeset is az is jo.jobban szereti a rendes fogkefét.ici picit teszek rá olyan édes miko nyitja a szajat ha meglátjat.viszont nem mosom sokszor neki csak este.amugy nekünk 8 fogunk van.

szia

2010. okt. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!