Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keltegessem még enni a sárga...

Keltegessem még enni a sárga babát 1 hónaposan?

Figyelt kérdés
Segítsetek! Kislányom 3300 grammal született, még a kórházban besárgult, fényt is kapott, így 2 nappal később tudtunk hazajönni. Mondták, hogy keltegessem, hogy mindenképp meglegyen a szopi 3 óránként. Eleinte nehezen volt kelthető, ez a 2-3.hétre elmúlt. Most 1 hónapos, viszont még mindig sárga (bőrén, szemén látszik). Simán alszik egyben 4-5, akár 6 órát is éjjel, sőt néha még nappal is. Így van olyan nap, amikor 24 óra alatt csak 4-5x eszik. Mivel már 4100 gramm, a védőnő azt mondta, hogy ne keltegessem enni, mert már nem szükséges, jól gyarapszik, és a sárgaság anyatejes babáknál hetekig elhúzódhat. Én viszont aggódom, mert nekem annyira fura, hogy egy baba ennyit alszik, nehezen akarom elhinni, mert a testvére ilyen idős korában kb óránként kelt. Bár igaz lenne 😃 kaki, pisi bőven van. Szerintetek lehetséges, hogy egy hónaposan is még a sárgaság miatt ilyen jó alvó? (Többször néztem, kb 6 órát van ébren egy nap).
dec. 2. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Az enyem nem volt sarga, es kb. igy aludt akkoriban. Szerintem az orvost kerdezd egyebkent, a vedono nem az.
dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Es ezt most itt idegenektől akarod megtudni? Komolyan ennyi az anyai kompetenciád? Beszélj az orvosotokkal. Nézessen neki bilirubin szintet ,majd abból kiderül. Ha most itt egy kőműves és egy bolti eladó azt mondja ne keltegesd,akkor nyugodt szívvel hagyod aludni?! Vagy ha az állatidomár Béci azt mondja keltsd, akkor kelteni fogod?! Érted mire gondolok, ugye?!
dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Abszolút nem érdekel, hogy bolti eladó vagy állatidomár az illető, ha van tapasztalata a babák táplálásával kapcsolatban!
dec. 2. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen normális az alvásideje, ne hasonlítgasd a testvéréhez. Hagyd aludni, azért alszik, mert akkor arra van szüksége. Normálisan gyarapszik. Ha éhes, majd felébred. Ne legyél paramami.
dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Az én fiamnál is elhúzódott a sárgaság. De mértem a szoptatásokat és rengeteget evett a testsúlyához képest. 2 kg-ot gyarapodott a második hónapban. Két hetesen már nem keltettem. Ha ébredezett, az első nyekkre felvettem, különben végigordította a pelenkázást az éhség miatt. Félálomban átoelenkáztam, cici és aludt tovább.


Az jó ötlet, hogy kérdezd meg a gyerekorvost. Ő ért hozzá és ismeri a gyerekedet is.

dec. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Dokit kérdezd, de egyébként ez szerintem is normális alvásidő.

Az én kisfiammal ugyanez volt, mondjuk ő fényt nem kapott, és én már alig vártam, hogy valaki azt mondja, hogy ne keltsem (nekem is a védőnő volt ez amúgy 🙂) .

Azóta is gyönyörűen alszik, elmúlt már 14 hónapos is, az alvással sosem volt bajunk, éjszakánként se ébredt, a délutáni alvása is egyenletes, 3 óra körül van mostanában.

Van ilyen baba, örülj neki :)

dec. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is elhúzódó sárgaság volt 7-8 hetes koráig. Nekem azt mondták, hogy ha szépen gyarapszik, ne keltegessem. Nálatok 1 hónap alatt több, mint 800g (mert gondolom az első napokban még fogyott is) szerintem szép gyarapodás, én a helyedben ezen nem izgulnék, de a biztonság kedvéért megkérdezném az orvost.
dec. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A látható sárgaság lassan múlik (7-8 hétig még simán láthatod), ellenben a bilirubin szintje valószínű már normalizálódott.

Felesleges keltegetni.

dec. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!