Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam 9 hónapos és csak 1...

A fiam 9 hónapos és csak 1 hónapig kapott D vitamint. Utána abba hagytuk fajt tőle a hasa. Ez baj? Mit okoztam ezzel hogy nem adtam neki?

Figyelt kérdés
dec. 2. 20:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

A D-vitamin hiány tünetei babáknál

mellkasi csontok, bordák, végtagok deformálódása.

boltozatos homlok.

fogzás késése.

mozgásfejlődés lelassulása és késése.

gyakori fertőzéses megbetegedés.

gyakori csonttörés.

izomtónus gyengesége.

nyűgösség, hangulatingadozás.

Hirtelen ennyit találtam a googleben 1mp keresés után.

Igazából nem is értem hogy nem adtad neki, többféle is van, ha az egyiktől fáj a hasa, másikat kelk venni. 3éves korig "kell" adni neki, a védőnő tőlem többször is kérdezte, hogy ugye nem felejtettem el..

dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
Anyatejes vagy tápszeres a baba?
dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
2! Az mindegy. Mindkettőnek kell adni.
dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
Nem mindegy, mert a tápszerrel több D vitaminhoz jut a baba, mint az anyatejből.
dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

4!

Nem kevered a k vitaminnal?

Mindkét gyerekem tápszeres volt de ugyanúgy kellett nekik a d vitamint.

Kérdező! Örülj ha eddig nem lett baja és kezd el neki adni. Este nem szabad, ezt sok gyerekorvos nem mondja el. Reggel kell nekik adni mert élénkítő hatása LEHET és hasfájást OKOZHAT

dec. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tápszeres
dec. 2. 21:06
 7/18 anonim ***** válasza:
33%

Nem keverem 5-ös, de igazad van, a K vitaminnál sem mindegy, hogy anyatejes vagy tápszeres-e a baba.


"Az anyatej D-vitamin tartalma is meglehetősen alacsony, így szoptatott babák esetén mindenképpen pótlásra van szükség. Ha a baba tápszeres, akkor egyeztetni kell a gyermekorvossal. Mert a tápszerekben van D-vitamin, így ezt figyelembe véve kell megállapítani, hogy az elegendő, vagy szükség van azon felül pótlásra."


Forrás: [link]

dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Most jut eszedbe,hogy esetleg rosszat tettél neki ezzel?

Jókor ébredtel fel...

dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Nyáron talán egy lehelletnyit kisebb probléma, de most sürgősen kezd el adni. A D vitaminnak nagyon nagy szerepe van az erős immunrendszerben. Még felnőtteknek is kéne legalább egész télen szedni.
dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk kb nulla az esélye, hogy ettől fájt a hasa.
dec. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!