Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 honapos kisfiam kormen...

9 honapos kisfiam kormen feher pottyok vannak. Ez vashiany jele? Milyen vitamint adjak neki? Vervetelt csinaltassunk meg nem volt neki soha.

Figyelt kérdés
2008. dec. 9. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az tutti hogy vitamin hiány,de hogy vas-e azt nem tudom. Javasolom a multi kid szirupot vassal. Tele van vitaminnal.Én a vérvételt a helyedbe a végére hagynám mert a fejéből veszik le,mi most voltunk,mert a kislányom is vashiányos, bár neki nem fehér pöttyös a körme. Vedd meg patikába a multi kiddet nagyon jo recept nélküli,és csak vitamin
2008. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Szió!

ÉN a kérdés második felére reagálnék. Az én lányom gyerekorvosa minden 4 és 6 hónap közötti babának megcsináltatja a teljes vérképet, hogy kiszűrje, nincs-e pl.: vas hiányuk. Kétségbeestem, hogy megszúrkálják szegény pici babámat. Én lepődtem meg a legjobban, hogy milyen - relatívan - fájdalommentes az egész. Megszúrják az ujjbegyét, majd néhány csepp vért "kipréselnek" belőle, és ezt használják később.

Mindössze 3-4 perc az egész, és leglább kiderül, hogy mi lehet a kisfiad körmein lévő fehér pöttyök oka.

Zita

2008. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De jó neked az én lányomnak teljes labort kértek, az új begyét csak a vérzés idő miatt szúrják. Nűlunk 4 kémcső vért vettek tőle a fejéből.
2008. dec. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ez érdekes. Nálunk az a néhány csepp vér elég volt a teljes vérképhez, és ahhoz, hogy a vitamin- és ásványianyag háztartást megvizsgálják. Még kérdeztem is a laborostól, hogy elég-e ennyi vér. Ő azt mondta, hogy valami kémiai anyaggal fel tudják hígítani úgy, hogy még pontos eredményt adjon.

Legfeljebb gyere el ide hozzánk vérképet csináltatni. :))))) (Egyébként Hajdú-Bihar megyében élek.)

Zita

2008. dec. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én meg jászberénybe.Előbb nagykátára mentünk,ott próbálták levenni a kezéből,azt mondták át kell vinnem a jászberényi gyerekkorházba mert csak ott vehetnek a fejéből vérrt. Így vettek is sajnos.De nálunk mindeniknek így csinálják.A szomszédba 3 gyerek van náluk is így volt.A párom bátyának az unokájánál szintén.
2008. dec. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon furcsa, az én lányomnak 7 hónaposan csináltak vérképet, de simán a karjából vették, mint nekünk felnőtteknek. Szerintem kérdezd meg a dokidat v. a védőnődet, hogy mit ajánlanak.
2008. dec. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ugy tudom a fehér pötty a körmön az "a" vitamin hiányának jele...
2008. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6 hónapos volt és szintén a fejéből vették le
2008. dec. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!