Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik név legyen??

Melyik név legyen??

Figyelt kérdés

Szofi

(nem Szófia)


Zorka

( nem Zora)


Hédi

(nem Hedvig)


Ezek a nevek tetszenek nekünk de a döntés nehéz.


Olyan választ nem szeretnénk hogy egyik sem.


Válaszokat előre köszönjük 😊🌷



#név #lánynév #Szofi #Zorka #Melyik nevet adjuk??
dec. 2. 21:49
A kérdező szavazást indított:
Szofi
Zorka
Hédi
63 szavazat
1 2
 1/18 harebell ***** válasza:
88%
Ezek között nekem csak a Hédi tetszik. A vezetéknevet szabad tudni?
dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Borók
dec. 2. 21:58
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A Hédi hangzása tetszik egyedül. A vezetéknévvel is. A másik kettő kicsit nyelvtörő, különösen a Szofival. A Zorkával kifejezetten kemény hangzása van, a Szofi meg nekem személy szerint semmilyen formában sem tetszik.
dec. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%

A kérdésednek nincs értelme, lehet neked van.

A helyzet az, hogy nem nekünk idegeneknek kell eldönteni, hogy melyik név legyen, hiába teszel fel ide szavazást. Akármelyik név is lesz a gyerekedé ne azért add neki mert a legtöbb embernek azt mondja hanem azért mert neked és a párodnak az tetszik.

dec. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%
Zorka kizárva. Hédi... hm, nem. Szofi? Abszolút!
dec. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem egyik se legyen. Nem szép a hangzása egyiknek sem a vezetéknévvel, a Hédi szerintem ódivatú, a Zorka idegesítő, a Szofi... talán a három közül a legjobb, de ez is ilyen erőltetett divatnév lett.
dec. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A Zorkára szavaztam, de a vezetéknevet olvasva inkább Hédi. A Borók Zorka nagyon hasonlít a borozóra.
dec. 3. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyik se tetszik, más, nem becenév nincs véletlen?


Ha csak ezek a nevek lennének a földön, akkor Zorka, de a vezetéknevetekkel nem hangzik jól, a Szofitól meg a Héditől a hideg futkos a házamon. Szófia még egy fokkal jobb lenne, ha az is játszana, azt választanám egyértelműen.


Gondolja arra hogy a cuki picibaba kb 6 évig lesz cuki pici, az élete többi részégben már nagy/felnőtt, ahol nem túl komoly egy becenév.

dec. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Zorkát nyomtam elősuör, de a vezetéknévhez a Hédi a legjobb ezek közül.
dec. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Derjaderja ***** válasza:
96%

A Borók Zorka nagyon nem jó, hangzasra sem, és rosszul is tagolható.

A Borók Szofi mintha Boró Xofi lenne, emellett én irtózom a Szofi/Szafi nevektől.

A Hédi nevet viszont szeretem és a Borók Hédi jól is hangzik, érthető is. Nekem nem kérdés, hogy ez.

dec. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!