Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a gyerekének 2 kereszte...

Akinek a gyerekének 2 keresztezve van mindkettőn szólítják az elejétől?

Figyelt kérdés
Fiamnak 2 keresztneve van. Mikor-melyiket mondjuk neki. Ezzel összezavarjuk vagy ez így jó ? 9 hónapos most és talán az első nevére jobban figyel.
dec. 8. 17:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

A páromnak meg az öccsének is két keresztneve van, sose használták a másodikat, de alapból, ha bemutatkoznak, nem is mondják a másikat, csak ha hivatalos dolog van.


Anyukámnak két keresztneve volt, csak az elsőt használta.


Én most hallok először olyat, hogy mindkettőn szólítják a gyereket. :o

dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Nekem, a páromnak és mindkét gyerekünknek kettő van, csak én használom a lányra mindkettőt amikor veszekedni kell vele. A fiaméról sokszor meg is feledkezek hogy van
dec. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
Mi használjuk mindkettőt a születése óta.
dec. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Unokaöcsémnek két nevet adtak, egyet, amihez a nagyszülők ragaszkodnak, és egyet, amin hívja mindenki a nagyszülőkök kívül. :D Minden más ismerősömet az egyik néven hívják állandóan. Szerintem a gyereket is összezavarja, a barátait, ismerőseit meg végképp össze fogja.
dec. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
2 nevem van. Sosem szólítanak a másodikon.
dec. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Az első az apja neve

Én azon szólítom nagyrészt

Férjem viszont a 2.nevén (azt ő választotta neki)

dec. 8. 18:10
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
Mekkora nyominger banda azért lepontozni, mert mi mindkét nevét használjuk (igen lehet meglep pár unintelligenst, de azért adtuk mindkettőt hogy használjuk) Mi volt nem hasznos a válaszban? Vagy a gyök 2 IQ-tokkal nem tudjátok felfogni mire való a piros gomb?
dec. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

Férjemnek kettő van, szintén apja első keresztneve meg egy másik. (Apukájának is volt második.) Mindkettőjüket ugyanúgy hívják az első nevükön, mindenhol, kivéve az anyját aki a másodikat használja.

Férjem nem szereti a második nevét, pedig az a modernebb, jellemzőbb a korosztályában.

Mkkor a fiunk született, külön kérte, hogy ne legyen kettő neve, és a sajátját sem akarta tovább adni, így mi csak egyet adtunk.

dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%
Sose értettem, akinek két neve van. Kinek akarnak bizonyítani?
dec. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Nem szólítjuk a 2. nevén, csak az elsőn. Amúgy a 2. az apja neve. Az igazság az, hogy nekem volt dilim a 2 keresztnév, mert a családunkban nem szokás, de nekem tetszett. Egész terhességem alatt kardoskodtam mellette, de eredetileg azt akartam másodiknak, ami szintén tetszett mindkettőnknek, mint utónév. De a férjem azzal érvelt, hogy túl hosszú lesz így a neve.

Végül felvetettem, hogy kapja az ő nevét másodiknak. Ebbe mégis belement.

Bevallom becsülettel, szerintem a hormonok mentek az agyamra, kár volt, meg is bántam szinte már akkor, amikor hazahoztuk a kórházból.

Sokszor gondolok rá, hogy nevet kéne neki változtatni, és maradjon csak az 1. keresztnév.

dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!