Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a gyerekének 2 kereszte...

Akinek a gyerekének 2 keresztezve van mindkettőn szólítják az elejétől?

Figyelt kérdés
Fiamnak 2 keresztneve van. Mikor-melyiket mondjuk neki. Ezzel összezavarjuk vagy ez így jó ? 9 hónapos most és talán az első nevére jobban figyel.
dec. 8. 17:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
96%

Olyat ismerek, hogy az első nevet használja a család, vagy mindkettőt egyszerre. De azt nem értem, hogy néha ezt, néha azt ...

A férjeddel egyezzetek meg inkább, melyik legyen a fő neve, mert ez így gáz lesz. Te következetesen Petinek hívod, az apja meg Janinak. Egyszer ő választani fogy melyikwt érzi jobban magáénak és egyikőtök biztosan megsértődik majd, miért a másik nevet akarja a gyerek.

dec. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

Ismertem egy Andris-Jocót, akit az anyja az egyik, az apja a másik nevén hívott eleinte, mert nem tudtak megegyezni. Aztán valahogy eldőlt, domináns lett az egyik.


A mi családunkban csak leszidáskor mondjuk a teljes nevet, de akkor általában a vezetéknévvel együtt. Ez nálam különösen mókás, mert csak az első keresztnevem van anyakönyvezve, a másodikat csak a családi hagyomány ismeri. Tehát én tényleg csak akkor hallom a második nevem, ha rossz fát tettem a tűzre.

dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
26%

Igen, persze. Azért kapott kettőt. Ha nem akarnánk az egyik nevét használni, akkor azt nem kapta volna meg.

Számomra mindig is így volt természetes, nekem is két nevem van, és a saját anyám is egyaránt mindkettőn hív, vagy a párom.

Tőlem is kérdezték gyerekként, illetve inkább anyukámtól, hogy nem zavar-e össze a két név. Ezt sose értettem. Egy gyerek nem hülye attól, hogy kicsi.

dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm (felnőtt) van akiről évek múltán derült ki, hogy két neve van és a család a másikon szólítja 😅 amin mi ismerjük azt nem is használják 🫣 legjobb, hogy a felesége viszont az általunk ismerten szólítja
dec. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy tudtátok, hogy Schobert Norbi sem Schobert Norbert, hanem Schóbert FERENC Norbert? 😅 (Sőt, eredetileg Horváth Ferenc)
dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem minek ad két nevet az, aki nem használja mindkettőt. Ez ultra gáz. Tök fölösleges macerának teszi ki a gyerekét, direkt szúr ki vele, hogy minden hivatalos helyen többet kell írnia, a valóságban meg egy néven szólítják.
dec. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Hát,ha használnám mind a két keresztnevét, akkoris a gyakorlatban vagy az elsőn szólítanám (vagy amit elsődlegesenek szántunk az az apjával, mert pl lehet, hogy úgy jobb lett a ritmusa a névnek, hogy úgy meg lett cserélve. Tehát azon, amin az apával megegyeztetek,hogy szólítjátok) ,vagypedig mind a kettő keresztnevet kimondanám rögtön egymás után. Olyan nem_létezne, hogy csak a másodlagos keresztnevén szólítom. Tehát vagy az elsődleges, (amin a barátai is akarod, hogy szólítsák, meg a rokonok is ugyanazon, hogy tényleg senkit ne zavarjunk össze,se a gyereket, se mást, tanárait sem, szóval tényleg senkit, de főleg a gyereket ne), vagypedig mindkét keresztnevét mondom, de olyan nincs, hogy csak a másodlagosat. Szóval szerintem erről már előre meg kellett volna egyezni az apukával,hogy mi lesz az elsődleges keresztnév.
dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Férjemnek két neve van, teljesen elzárkózott a két keresztnévtől. Ő egyáltalán nem hallgat a második nevére. Sok ismerős van, akinek több neve van, és senkit nem ismerek aki aktívan használná mindkét nevét. Rendszerint más az érzelmi töltete a másik névnek. Ha belegondolunk, sokan a becenevükre is érzékenyek, bizonyos becenevekre nem is hallgatnak... Nekem tök logikus, hogy egy domináns nevem van, minden más csak speciális esetben kerül elő.


És igen, az elején össze fogja zavarni. Unokatesómnak egy neve van, de az egyik közeli hozzátartozó, akivel napi kapcsolatban volt, rendszeresen egy tök más néven hívta, és a gyerek "választott magának" a két név között egy jó időre, méghozzá a rokon által adományozott nevet :-) később persze helyére kerültek a dolgok, de előbb utóbb úgyis kialakul a domináns név.

dec. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
A lányomat hívjuk a saját néven és a mókuskából képzett beceneveken. Az összesre hallgat, nem zavarodott össze. 3,5 éves.
dec. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak azért van két keresztneve, mert a férjemnek nagyon gyakori a neve (Horváth) és sok kellemetlensége származott ebből. Direkt nagyon rövid nevet választottunk másodiknak.
dec. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!