Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kéthónapos baba feje aszimmetr...

Kéthónapos baba feje aszimmetrikus, fog még változni?

Figyelt kérdés
A kisbabám mindig az egyik oldalon aludt és nappal is leginkább arra fordította a fejét. Az orvosunk elküldött csontkovácshoz (külföldön élünk és itt nincs Dévényes) aki átmasszírozta a kis nyakát, és mostmár nagyon szépen forgatja mind a két irányba, és ha nappal alszik, akkor mindig úgy fordítom hogy ellenkező irányba legyen a feje, a játékait meg mindent úgy pakoltam, hogy ébren ellenkező irányba nézzen es nappal nincs is gond. A masszőr azt mondta, hogy éjszaka is támasszam ki, viszont éjszaka szinte soha nem marad úgy, pedig többször is szoktam forgatni, de mindig visszatér a kis kedvenc pozíciójába, akármit csinálok, semmi nem használ. A feje viszont eléggé lapos az egyik oldalon, a masszőr szerint már a hasamban ilyen lett, a kitekert pozíció miatt. Változhat ez még?
dec. 11. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Rengeteg féle babapárna van direkt laposfejüség elkerülésere.
dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

A speckó lapos fej elleni babapárnák nem érnek semmit, mivel pár hetes koruktól kezdve úgyis elmocorognak, ahogy kényelmes nekik. Az ikreimnek nagyon ellapult, mert mindegyiknek volt preferált fekvési helyzete. Tökmindegy volt, én hogy forgattam őket, nem maradtak úgy, hogy egyenletes legyen a terhelés. Egyiknek hátul, másiknak oldalt lapult el. Olyan féléves koruk körül volt a leggázosabb, aztán ahogy beindultak a nagyobb mozgások - és tényleg mindenhogy feküdtek, meg később nem fekve töltötték a napot - fokozatosan elnőtték. Ennek persze idő kell, de 2 éves korukra már biztosan visszaállt a koponyájuk.


Akkoriban sokat olvastam ennek utána, igazából nincs vele több teendő, mint amit te is megtettél. Orvos, védőnő úgyis látja folyamatosan, én is aggódtam, de nincs miért.

dec. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!