Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki jöhet ki házhoz ilyen...

Ki jöhet ki házhoz ilyen indokkal? (Babaprogram)

Figyelt kérdés

Anyáméknál keresett ma egy vadidegen férfi név szerint, hogy "babaprogram" kapcsán keres engem. Azt is tudta, hogy év elején született a gyerekem. (Pontosabbat nem)

6 éve nem bejelentett lakcímem anyáméké, saját lakásban élünk, a gyerek kapcsán sehol nem adhattam meg az ő címüket.

Anyám ráadásul volt olyan ostoba, hogy anélkül, hogy megkérdezte volna, konkrétan miért keres, megadta a lakcímem (meg gyanítom, a telefonszámom is, bár ez tagadja).

Ezzel szemben én azt sem tudom, kicsoda micsoda ez az ember.

Itthon már hónapokkal ezelőtt kerestek pl. babakötvénnyel, de az van is a fiamnak, ahol nyilván szintén nem az ő címük van.


Nagyon idegesít, hogy azt sem tudom, mégis mi ez az egész.



dec. 14. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem kaptál a kórházban promo boxot mindenféle termékmintával? Ha annak az átvételi lapján kitöltötted az összes adatot hozzájárultál hogy az adataidat átadják mindenféle promóciós célra. Az Aegon biztosító szokta ezen keresztül zaklatni a kismamákat életbiztosítással.
dec. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem kaptam semmilyen boxot, nem is ajánlották fel, meg tudom, hogy az adathalászat. De amúgy ez sem lenne magyarázat rá, honnan szedték épp anyámék címét. 12 éve nem élek ott, lakcímkártyán sem szerepel régóta.
dec. 14. 13:08
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Csak, hogy jól értem-e:

Valami random házaló ügynök becsöngetett anyádékhoz, te nem ott laksz, azóta téged nem kerestek, de idegben vagy?

Ez még a szülés után hormonprobléma?

Kismillió helyen megvannak az adatiad, ahol nem frissülnek, az állami szervek elbeszélnek egymás mellett. Ezer oka lehet.

De sokkal valószínűbbnek tartom, hogy a régi lakóhelyed környékén elterjedt a gyerek híre, és valami ismerős ismerőse szóbeszéd alapján bepróbálkozott eladni valamit. Majd ha megkeres, akkor megkérdezed tőle, hogy mit akar és honnan van a címed neki

dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azóta kb. 1.5 óra telt el, szóval még nem csoda, ha nem kerestek.

Leginkább azon húztam fel magam, hogy felnőtt embereknek (szüleimnek) annyi esze van, hogy úgy adnak ki személyes adatot, hogy azt sem tudják, kinek és miért.

Valszeg szerintem is csak egy biztosítási ügynök amúgy.

Állami szerv tuti nem kereshetett. Állami alkalmazott vagyok, nagyon jól tudják, hol lakom.

dec. 14. 13:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

13:44-es válaszodra, kérdező. Az egy dolog, hogy mi a lakcímed, sajnos én azt tapasztaltam, hogy találnak egy címet, amin valaha laktál és úgy kezelik, hogy az még érvényes, ha meg is lett szüntette, be is lettél azonnal jelentve máshová.


Nekem eddig 3x volt olyan, hogy pl kórházban adategyeztetéskor mondtak egy címet, ahol legalább 10 éve nem lakok, de ez jelezve is lett mindenhol, háziorvosnál is. Aztán munkaszerződés módosításakor láttam, hogy egy olyan cím van az új szerződésen, ahol már akkor sem laktam, mikor elkezdtem itt dolgozni. Meg volt olyan, hogy hívott az, aki a régi lakásunkat megvette (előtte öt-hat évvel), hogy önkormányzati levél ment oda hozzájuk a nevemre, pedig mindenhol meg lett változtatva a címem.

dec. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5

Igaz, ilyesmivel már találkoztam én is. Sőt, ennél furábbal, akkor legalább tudtam, kinél tegyek panaszt.

Áruhitelre vettünk pár éve mosógépet az Euronicsban. Fizetve is volt, nem volt semmi gond. Hanem egyszer felhívtak adategyeztetésre, de nem ám a megadott mobilomon, anyósék vezetékes telefonján.

Ami azért volt plusz poén, mert soha az életben nem laktam ott, nem adtam meg nyilván sehol a számukat.

Ezek konkrétan azt csinálták, hogy a férjezett nevem alapján kerestek egy ugyanolyan vezetéknevű családot a publikus telefonkönyvből, akik amúgy más megyében is laknak, és azoknál kértek engem a telefonhoz. Ritka a családnév, szóval éppenséggel pont rokonság volt. Anyós meg olyanokat hitt, hogy mi tartozunk, üldöz a bank, meg mi adtuk meg a számukat. Elképzelheted, milyen ciki volt.

dec. 14. 17:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha keres, akkor majd megérdeklődheted, addig is max a szüleiddel beszélgess el, hogy ilyet ne csináljanak többé...

Valószínűnek tartom, hogy 2 adatbázisból dolgozhatnak, az egyik az ősrégi lakcím, a másik a szülés, és reménykednek, hogy a 2t összefésülve valós dolgot kapnak.


Amúgy nálunk volt egy eset, hogy maga a rendőrség sem tudta a jó lakcímet. Na az is nagyon gáz volt. (Tanúként keresték egy rokonomat.) Meg egy kollégámat majdnem letartóztatták, mert egy eladott kocsijával valamit csináltak, de nem is a következő tulaj, hanem már az azutáni... Hozzám is dobtak be navos levelet egy előttünk a 2./3. tulajnak szólót, aki minimum 10 éve nem lakott már itt. Szóval én már bármit el tudok képzelni.

dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom az miért akkora para, hogy megadta a címedet. Odamegy, elküldöd, ennyi. Nem a bankkártya adataidat adta meg.
dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

Mert ebből látszik, hogy milyen könnyű lenne őket megvezetni. Legközelebb ki tudja, milyen adatot adnak meg valakinek magukról vagy bárkiről, mert szépen kérte az illető.

Főleg azért vicces, mert apám szereti előadni, mennyire gyanakvó, stb. Látom...

dec. 14. 21:16
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Most azért előadod itt, hogy a szüleid mennyire ostobák, meg felelőtlenek és teljesen a plafonon vagy. De azért valahogy csak a te adataid kerülnek ki sokadszorra is...

Kb. minden második ajándékot, szerszámot, szir-sz/rt másik webshopból rendelek, de valahogy soha nem hívnak/csengetnek be jehovatanúi, meg házaló ügynökök meg úgy kb senki kéretlen...

dec. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!