Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Védőnők! 6 hetes kor után...

Védőnők! 6 hetes kor után milyen sűrűn kell házhoz jönnötök? És nekem milyen időpontokban kell vinnem a gyerekemet hozzátok?

Figyelt kérdés
2,3 hónaposan státusz vizsgálat. A következő a kis könyvben 6 hónap. Közte ki megy, ki jön és mikor?
2020. febr. 7. 13:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ahogy hallom mindenkinél más. De mi a törvényileg előírt? (nem találtam a neten meg)
2020. febr. 7. 13:53
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
1 éves korig havonta kell vinni. Nálunk mi vittük, mivel mérések is vannak, és otthon nem volt mérleg. 1 éves kora után oltásokon találkoztunk, meg ugye 18 hónaposan és 2 évesen volt státusz. Utána már csak évenként a státuszra kellett vinni.
2020. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém razziázott random időpontokban. Félelmetes volt.
2020. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

A védőnőhöz nem kell, csak lehet menni, neki kell kijárni a babához. 6 hetes korig hetente, utána havonta. 1-2 éves kor között 2 havonta, majd egyre ritkábban, mindaddig, amíg nem megy közösségbe a gyerek. Ez a minimum, ha gond van, akkor gyakrabban.

Nyilván, ha pl. nincs mérleged és többször akarod/kell mérni, mint amennyiszer az orvosnál meg tudod mérni, akkor kénytelen vagy elmenni hozzá.

2020. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jön is, mennyünk is. Már baromira unom. Kicsit buzgó mócsing. Pedig semmi baj nincs velünk. Mindenkivel így van, aki hozzá tartozik. Azért kellene a törvény, hogy az orra alá dughassam.
2020. febr. 7. 14:13
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Nekem azt mondta hogy 6hetes korig heti egyszer. Utanna havonta kell menni allitolag ez a torveny igy mondta. De szerintem hivd fel es kerdezz ra.
2020. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Milyen gyakran jár hozzátok kérdező?
2020. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
2020. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Itt nálunk havonta jönnie kellene felmérni a terepet,illetve nekünk is menni kellene havi szinten. Unokanővérem védőnő és tőle tudom. A mi drága védőnőnk jó ha 3 havonta ledugja az orrát,vagy ha én hívom hogy mennénk akkor elhajt valami kifogással csak ne vigyem fel mérni stb.

Másoktól is megtudtam hogy nem csak velünk ilyen hanem mindenkivel ezt csinálja. Ha le is jön nagy ritkán akkor már fut is elfele és nem érdekli ha mondom neki hogy milyen dokinál jártunk vagy valami. Ennyi. Inkább az unokanővéremtől kérek mindig tanácsot ha van valami! Ráadásul nekem koraszülött babám van és rá jobban kell figyelni,tudja hogy millió gondozásra és fejlesztésekre járunk. Sosem kérdezi meg hogy hogyan haladunk. Nem is érdekel.

2020. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem sosem jart havonta. 6 hos után 9 hosan majd 1 évesen. Azt mondta, majd 2 hónap mulva valamikor ranezne. Mondom oké. Második gyerek, nem zargat feleslegesen. Néha összefutunk az utcán, megkérdezi hogy vagyunk, azt ennyi.

A nagynál sem volt havi látogatás, most meg már csak éves van.

Én örülök, hogy nem zargat feleslegesen...

2020. febr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!