Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek oxigénhiánnyal születet...

Akinek oxigénhiánnyal született a babája, később hogy alakult a fejlődése? Mennyire lett súlyos következménye?

Figyelt kérdés
dec. 20. 07:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire súlyos oxigénhiánnyal?


Az én lányomnak vajúdás közben leesett a szívhangja 160-ról 60-ra az oxitól. 2x. A harmadiknál toltak a műtőbe. Ráadásul 3x volt a zsinór a nyakán.

Kék volt,mire kivették

De fizikai ingerekre helyre jött.


Azt ugye nem tudni,hogy míg bennem volt,mennyi ideig volt oxigénhiányos.


Mondták,hogy lehet disz-es. De egy auti kislányról van szó. Nehéz megállapítani,mi mitől van nála.

dec. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire volt súlyos az oxigén hiány?

Ismerek olyat akinél semmi problémát nem okozott de sajnos olyat is aki 10 évesen kerekesszékben van, pelenkázzák és nem tud beszélni sem de valószínűleg semmit sem fog fel a külvilágtól.

dec. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem lehet tudni. 4 hétig úgy volt bent, hogy részletesen le volt válva a lepény. Azt mondta az orvos, hogy csak a fejlődéséből fog kiderülni, hogy mennyire súlyos. De most 3 hónapos és hason fekve egyáltalán nem tudja emelni a fejét, hiába tornázok vele napi 3x5-10 percet és járunk Dévényeshez. Nagyon aggódom, nem tudom azt mondani, hogy áhh, tökmindegy, majd két év múlva kiderül, hogy annyira súlyos, hogy a nyála fog csorogni, vagy olyan, ami fejlesztéssel behozható.
dec. 20. 08:09
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Több ismerősöm a Borsóhaz nevű helyre viszi fejlesztésre a gyerekét akik hasonlóan születtek.

Náluk van korai szűrés is ahová minél korábban érdemes elvinni. Igaz elég költséges de én biztos elvinném

dec. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem agyvérzésem lett,plusz oxigénhiány ebből lett epilepszia. Későn vették csak észre,érdemes csináltatni egy teljes kivizsgálást ha kell magánba.
dec. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Mindenképp elviszem, nem érdekel mennyibe kerül.
dec. 20. 09:17
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Felhívtam őket, január 8-ra kaptam időpontot. Nagyon örülök, hogy tudok csinálni valamit, nem csak várni.
dec. 20. 11:07
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

1es válaszoló vagyok.


Annyit akarok még,hogy ha mondanak is majd valami nem túl biztatót. Most,vagy később. Azt ne vedd biztosra.


Az én lányomra azt mondták,hogy 70es az IQ-ja,értelmi fogyatékos. Ez volt 2.5 éves korában.

6 éves korában már írt-olvasott és 120-as IQ-t mértek neki. Magas intelligencia miatt kapott Asperger szindróma diagnózist.


Szóval semmi sincs kőbe vésve,mert a kicsik agya nagyot tud fejlődni.

Csak rengeteget kell velük foglalkozni és hordani a fejlesztésre.

Én 20 hónapos korától hordtam 7 éves koráig.

Onnantól az iskolában kapja.


Szóval nem lesz ott semmi baj!

dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8-as! A lányod IQ-ja akkor is normál volt, amikor mérték először, csupán nem csinálta meg a feladatokat, mivel auti! A fejlesztés hatására (sajnos) sose fordul elő, hogy egy értelmi fogyatékosból, zsenit csinálnak! Akkor senki se lenne fogyatékos!

Kérdező: kap korai fejlesztést? Az fontos lenne, s nem kerül pénzbe!

dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Mr készült? Vagy bármilyen kepalkotó vizsgálat? Neurológus/fejlődésneurológus nyomon követi?

Jelenleg milyen fejlesztést kap?

Borsóház ha nem a közelben laktok, akkor intenzív fejlesztést tud nyújtani, ahhoz viszont nagyon kicsi még. Évek óta járunk, nagyon megterhelő a gyerekeknek. Ilyen kicsi korban nem szabad túl tolni a terápiákat, fokozatosan kell felépíteni hónapok, évek alatt a fejlesztések óraszámait. Kislányunk születése után szenvedett súlyos agykárosodást oxigénhiány miatt, sok minden van a hátunk mögött. Tudom, hogy mindent megtennél érte, de fontos a megfelelő pihenés, alvás jelenleg neki. Nem szabad túl korán túl nagy terhelésnek kitenni.

dec. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!