Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én reagálom túl, hogy kiakadta...

Én reagálom túl, hogy kiakadtam a hívatlan rokonokra?

Figyelt kérdés

2 hete szültem, szerencsére jól vagyunk mindannyian, de sajnos szakadtam, úgyhogy varrni kellett. Előző nap mindenféle kérdés nélkül beállítottak hozzánk a nagynénémék (apám nővérei), hogy jöttek babázni. Pont szoptattam, a férjem kérte meg őket, hogy távozzanak. Én pedig annyit tudtam kiszólni a szobából, hogy egyelőre nem vagyunk kíváncsiak senkire.

Azóta el vagyunk hordva mindennek...


dec. 20. 17:10
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
19%
Elég bunkók vagytok.
dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 babyboom567 ***** válasza:
90%
Bunkó rokonaid vannak.A 21. század van, senkihez nem megyünk oda,váratlanul,extrém durva parasztság.Kisbabát látogatni meg főleg nem megyünk így.Semmi baj, nincs szükséged rájuk.
dec. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
30%

Nem szerencsés jelzés nélkül beállítani, de ritka bunkón reagáltatok.


Nem haltál volna bele, ha két rokon nő megnéz, titeket, miközben szoptatsz. Traktálni sem kellett volna őket (max. egy kávé), mert váratlanul jöttek.

dec. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
90%

Én be sem engedtem volna öket. Ha valaki látogatóba akarna jönni, akkor elöre szóljon, kérdezze meg, mikor jó nekünk, hivatlanul senkihez nem állít be normális ember.

1-es: Frissen szült nöhöz beállítani hívás nélkül bunkóság, semmi esetre sincs vendégfogadó állapotban.

dec. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
60%
Valóban nem szép dolog így beállítani megbeszélés nélkül, de én nem küldenek el senkit a családból, főleg nem érzéketlenül. Nekem jól esett szülés után, hogy akár a távolabbi rokonok is kiváncsiak voltak ránk, de mondjuk nem emlékszem olyanra, aki csak úgy jött volna. Gondolom pár percre megmutatni a babát és kedvesen, de határozottan jelezni, hogy nem a legalkalmasabb most a látogatás sem lett volna olyan hatalmas dolog.
dec. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Nem megy még jól a szoptatás, mikor jöttek pont szanaszét voltam már mindenhol ázva, a gátsebemnél is, abszolút nem voltam "fogadóképes állapotban", pláne, hogy a babám az éjszakákat végig sírja, bármennyire is próbálok pihenni mikor végre sikerül altatni, 2 hét alatt kb. szülés után aludtam normálisan a kórházban, azóta napi maximum 3 órákat.
dec. 20. 17:27
 7/43 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyunk velük jó kapcsolatban, egy évben egyszer ha találkozunk, ezért sem értem miért kellett idejönni ilyenkor egyből.
dec. 20. 17:29
 8/43 anonim ***** válasza:
92%

3!

Hát mutogasd te magadat boldog boldogtalannak szoptatás közben. A férjemen és a lányomon kívül senki másnak nem engedem!

Ritka alpári dolog így beesni egy újdonsült családhoz.

Örülj inkább neki ha máskor nem akarnak jönni.

dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Védőnőm is előtte 3 nappal egyeztet velem, mikro jön és hánykor nehogy zavarjon minket. Nem hiszem el, hogy egy idegenbe több gesztus szorult ilyen téren.
dec. 20. 17:37
 10/43 anonim ***** válasza:
27%

"Frissen szült nöhöz beállítani hívás nélkül bunkóság, semmi esetre sincs vendégfogadó állapotban."



Hollandiában élek. Itt a többség otthon szül, ahogy pl a két szomszédasszonyom is. Az egyiknél hajnali 3kor született meg a baba, láttam a szulesznoket valamivel kesobb távozni. Reggel 8kor már latogatokat fogadott, nekem is integetett, hogy menjek, nézzem meg q babát. A másiknál kb ugyanez volt. Azt hozzá kell tenni, hogy q látogatók konkrétan megnezik a babát, nem maradnak 10 percnel tovább, és ha a gyermekágyi gondozó azt mondja ennyi volt, már mennek is szó nélkül, akkor is ha két perce érkeztek.



Amúgy kérdező, nyilván a te dolgod eldonteni, mikor kit akarsz fogadni. Ha te uyg érzed, 6 hétig senki, akkor 6 hétig senki. Annyit tarts észben, hogy nem mindenkinek fog ez tetszeni és vezethet oda is a nem tetszesuk, hogy később már nem lesznek kíváncsiak a gyerekre.

dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!