Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyim másodjára állít be...

Nagyim másodjára állít be reggel 8-kor,hívatlanul. Elsőre normálisan kezeltem,de most elzavartam,h ilyet nem csinálhat.Konkrétan még ágyban voltunk a férjemmel.De egyébként sem gondolnám,h ez normális.Ti hogy kezeltétek volna?

Figyelt kérdés
Ráadásul telefonon is heti 5-10 alkalommal hív és zokon veszi,megjegyzéseket tesz,ha nem veszem fel.Hiába rokon,zaklatásnak érzem már.Csak a panaszkodását kellene végighallgatnom.Nem érti meg,hiába mondom,hogy nem érek rá mindig.Nem tudom,h kezeljem ezt a helyzetet veszekedés nélkül,ha nem ért a szép szóból.Agyilag teljesen egészséges még.

2023. júl. 15. 18:03
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%

Jól kezelted. Nem baj ha megsertodik, majd megenyhul.


Milyen messziről megy át és miért megy át ilyenkor?

2023. júl. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
93%
Kérd meg azt a szülődet akinek a nagyid az anyja hogy beszéljen vele. A szülői házadba is mindig hívatlanul beállított?
2023. júl. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Gyalogosan 15-20 perc séta. Csak azért, mert beszélgetni támad kedve. Első alkalommal hétköznap jött át, készülődtem munkába. Leült, mintha hívtam volna és mondta a magáét. Sajnos tényleg csak panaszkodni tud,magát sajnáltatja. Sokszor meghallgatom telefonon, heti 1-2 alkalommal biztos, akkor sem esik jól, mert lehoz az életről. De hogy már otthon sem hagy, ez teljesen ledöbbentett. Most szombaton reggel csinálta ezt.

2023. júl. 15. 18:37
 4/40 A kérdező kommentje:
2# Nincs túl jó kapcsolata a családban már senkivel, éppen az ilyen és ehhez hasonló húzásai miatt. Eddig sajnáltam, de most már nagyon ránk akaszkodott. Naponta felhív, nem érdekli, hogy nem érek rá. És most ezt a látogatást kezdi el... Édesanyám a lánya, inkább el sem mondanám neki, mert nagyon leszidná, csak veszekedne vele és azt meg nem szeretném. De kezdem úgy érezni, hogy visszaél azzal, hogy mi látogatjuk, tartjuk vele a kapcsolatot. :(
2023. júl. 15. 18:40
 5/40 A kérdező kommentje:
Továbbá mobilon is, ha nem veszem fel képes percenként újra és újra hívni. Mondtam már neki, hogy ne csinálja ezt, mert ha egyszer baj lesz, nem tud elérni. De nem ért a szép szóból. Agyilag teljesen egészséges, szóval nem ez a gond.
2023. júl. 15. 18:42
 6/40 anonim ***** válasza:
87%

Értem. Szegény, biztos csak "élni és nyüzsögni" szeretne, meg hát valószínűleg szeret is benneteket, de ezt akkor sem lehet.


Mondd el neki, hogy hétvégén tovább szoktatok aludni, ne jöjjön váratlanul. És egyébként is szóljon oda ha bármikor is menni szeretne.


A telefont ne vedd fel állandóan, mert akkor azt szokja meg és persze hogy fura, ha egyszer nem veszed fel.


Megertem őt is valahol, nem tudom mi milyenek leszünk idős korunkban. Lehet hogy ő is másképp gondolkodott fiatalon.


De tartsd magad továbbra is ehhez, hogy ne jöjjön váratlanul, és ne sertodjon meg, ha nem minden hívást tudsz fogadni!!


Előbb utóbb megszokja a "szabályokat", csak tartasd be vele.

2023. júl. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
7%

Már megint te? Nem volt elég, hogy a múltkor kitaláltad a 16 éve lány sztoriját, akinek 27 éves fogatlan barátja van?

Találj más hobbit, ne hazudj az embereknek tovább. Ne tesztelgesd őket!

2023. júl. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
39%
Nem elküldeni kell, hanem leülni a családdal, hogy kezd baj lenni a nagyival.
2023. júl. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
40%
Dehogy tiszta agyilag.
2023. júl. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
92%

Hívd át ebédre, akkor érzi hogy akarsz vele találkozni de te szabod az időt és nem állit be reggel. A sirámai helyett tereld a szót más dolgokra. A fiatalságukról, régi dolgokról szeretnek beszélni az idősek. Esetleg vigyétek el valahová, egy szép parkba, cukrászdába ilyesmi.

Biztos hogy unatkozik, azért megy hozzád. Ilyen korban már mentálisan nincsenek toppon és változni sem igen fognak az öregek.

2023. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!