Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják, hogy az anyatej...

Miért mondják, hogy az anyatejes babáknak erősebb az immunrendszerük? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Az én lányom elmúlt 7 hónapos és már többször volt beteg.

2 enyhébb megfázása volt-pedig mindig rendesen fel van ötlöztetve!

1 fülgyulladása, és most a férjem beteg, tőle kapta el! Pedig anyatejes, nekem erős immunrendszerem van, 2 évente 1x vagyok beteg. Lehet a férjermre ütött? Ő folyton beteg!

Mivel tudnék neki segíteni?


2010. okt. 21. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem azt mondják, hogy erősebb az immunrendszerük, hanem ha elkapnak valamit, akkor az anyatej védő hatása miatt gyorsabban meggyógyulnak.
2010. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Az anyatej védi azoktól a betegségektől,amin az anya is átesett. Vagy nem kapja el,vagy enyhe lefolyású lesz. Remélem,hogy 7 hósan már sok mást is eszik a babád. Ennyi idősen már nem elég neki,ha csak anyatejet kap.
2010. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekem egy évig szopizott a kislányom. Addig nem is volt beteg, pedig rendszeresen jártunk közösségbe: heti 2x úszni, heti 2x mondókázós foglalkozásra. Azóta viszont, hogy nem szopizik... :-S bepótoljuk! De hát legalább nyertünk egy évet! :-))
2010. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló, természetesen ennyi idősen már rég nem csak anyatejet kap. (egyébként az se lenne tragédia)

Délelött gyümölcsöt kap, kora délután főzeléket, este pedig a megmaradt főzit, vagy tejpépet. Emellett szopizik még, nappal 5x, éjjel még 2x. Nagyétkű!

2010. okt. 21. 21:11
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Egy gyermek 6 éves koráig évente átlagosan 8x lesz beteg. Teljesen normális amit leírtál.

Az anyatejes babáknak még így is jobb az immunrendszerük, mivel kb 6-9 hónapos korig védve vannak azoktól a betegségektől amiken az anya átesett vagy amikre védőoltást kapott. Természetesen így is elkaphatja ezeket a betegségeket, de jóval enyhébb lefutású lesz (talán észre sem veszed, hogy elkapta).

2010. okt. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Kisfiam 23 hónapos,1 éves korában hagyta el az anyatejet,sokszor volt beteg már,főleg felső légúti betegségei voltak.

Barátnőm kislánya 3 hónappal idősebb ,még mindig kap anyatejet,talán 2x folyt az orra,de az sem volt vészes.

Én is elég beteges vagyok,nálunk apa nem volt még szinte soha beteg.

Mind két kisfiam immungyenge sajnos:(!

2010. okt. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Az én kislányom soha nem volt kizárólag anyatejes, 4 hónapig tudtam szoptatni tápszeres kiegészítés mellett. Most 14 hónapos és 2 hónaposan folyt egy kicsit az orra, lázas soha nem volt.

Biztos, hogy az anyatejes táplálás a legjobb a babának, de nem hiszem, hogy ez segít elkerülni a megbetegedést.

Nálunk én évente kétszer vagyok lázas/influenzás, idén már tüdőgyulladásom is volt, az apjának viszont szinte soha nincs baja.

2010. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkabb genetika.Se en sem az apja nem vagyunk betegesek.2eve meg megfazva sem voltam,az apja is eros imunrendszeru.

lanyom 6,5honapig szopott.Most 9honapos de meg megfazva sem volt o sem.semmi baja,kiveve a fanya fogzas.

2010. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Két kisbabás imsim van (nekem még csak 9 hós a lányom, tápszeres, sosem volt még beteg). Ők 2 évesek. Egyik tápszeres volt, másik anyatejes. Mégis mindig az anyatejes a beteg, a tápszeres baba még tán sose volt. Szóval szerintem is inkább genetika.
2010. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!