Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény torna? Tudunk mi...

Dévény torna? Tudunk mi itthon is tornázni?

Figyelt kérdés
Létezik egy gyakorlatsor ami otthon is végezhető ( kérdés)Vagy ami részletekre van bontva. Mint pl ha ez a baj így tornazz rá, ha az a baj akkor úgy.
dec. 24. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a dévényes megmutatja mi az amit otthon is lehet csinálni. Ha ilyen youtubeos videóra gondolsz, akkor inkább ne, mert laikusként sokkal nagyobb problémákat tudsz okozni, mint ami amúgy is fennáll.

Szakemberhez kell menni, ez nem ilyen csináld magad projekt.

dec. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha dévényes megmutatta, vagy nektek van dévény tornász végzettségetek akkor igen. De saját kútfőből ilyen-olyan feladatsorral többet ártotok mint használtok. Nem véletlenül van erre tanfolyam.
dec. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, altalaban naponta kell otthon is tornaztatni a babat, de szakember mondja meg, hogy mit hogyan.
dec. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Magadtól ne állj neki, ha tényleg úgy ítéled meg, hogy "baj" van a babáddal..

Én pl szinte újszülött kora óta "tornáztatom", értsd játszom a kezeivel, karjaival, lábaival. Mondókára, zenére, halandzsára nyitogattam, zárogattam a végtagjait, később már bicikliset is mertem vele játszani meg sok mindent amit engedett és élvezett.

Amikor nagyobb lett, fittlabdán hasaltatva gurigattam minden irányba, együtt ugráltunk a labdán. Ezeket mind mind nevetve csinálta, élvezte.


Aztán egy kollégám aki dévényes is, mondta, hogy szinte minden ilyen játék egy torna feladat. Egy tipikusan fejlődő gyereknek ezek tényleg csak játékok.


De ha pl ha valami izomgyengesége, letapadása van a te gyerekednek, inkább vizsgálja meg egy szakember, ő írjon ki nektek gyakorlatokat. Mert lehet, hogy pont jó youtube videóra pont jól tornáztatnád, de nagyobb az esélye, hogy fájdalmat, esetleg maradandó károsodást okoznál neki. Elég ha csak picit túlnyújtod, másként forgatod.

dec. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!