Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 4 hós...

Hogyan szoktassam le 4 hós babám a cumiról?

Figyelt kérdés
Csak alváshoz használjuk, könnyen elalszik vele, hason, de már a fészkelődés közben kiesik a szájából és felsír vissza kell tenni.. a fészkelődés annyi, hogy a feje alatt lévő pelut a két kezével felgyűri az arca felé, hogy a pelus gátja megtartsa a cumit... viszont éjszaka többször kell menni cumit visszatenni... és féltem a fogait is a jönnek.. plussz nem túl egészséges... szerintetek? esetleg a suttogós felvesz-letesz módszer? ott azt írják ilyenkor még könnyebben felejtenek a babák, amúgy nagyon hasfájós volt, ezzel nyugtattuk miután egyszer reggel 9-től du ötig egyfolytában sírt és semmi sem használt, most már nem fáj a poci hála a homeónak.. üdv
2010. okt. 22. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát engem nem zavar, más 9 hónapos. Már vissza tudja tenni éjjel is, csak ha nem találja, akkor kell nekem menni, de ez mára már elég ritkán van. Éjjel még eszik 2-szer, szóval kelek hozzá, de a cumi miatt már szinte soha. Sokszor nincs is a szájában alvás közben. Én nem hinném, hogy a fogainak baja lesz, ezek már nem olyan cumik, mint régen.
2010. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szóval már 9 hónapos a babám, rosszul gépeltem.
2010. okt. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt a húgomék is megpróbálták, amikor jött a foga a dednek, mert elrágta a cumit és féltek, hogy lenyel darabokat. Szerencsétlen gyerkőc "cumi, cumika" sírással létezett hetekig. Ekkor feladták, és vettek új cumit.


A gyereknek biztonságot és vígaszt jelent a cumi. Amikor valaki sírt, az unokaöcsém egész kis korától (még felülni sem tudott!) a cumit dugdosta a húgom szájába, mikor sírni látta.


Én visszatenném azt a cumit...

2010. okt. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Mivel én még nem vettem el a cumit igy konkrét módszert nem tudok irni, de szerintem először is vedd el és nézd meg a reakciókat. Abbol lehet aztán következtetni, hogy mit is csinálj. Lehet, hogy megtalálja az ujját és azt kezdi el szopizni, vagy cseréld fel a cumit egy szundi kendőre és lehet, hogy elég lesz az is neki, ha azt gyürkölészi. Vagy hagyd nála a cumit és tanitsd meg neki betenni a szájába, vegyél neki világitósat és akkor megtalálja.

Amugy a fogainak szerintem semmi baja nem lesz. Az enyémek is tök szépek, pedig cumiztam. De ez az én véleményem.

2010. okt. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! 3 hónapos kora körül magától is elmúlik a hasfájás, ez törvényszerű... A cumi iránti igény viszont még hosszú ideig fennállhat, mert ez nyugtatja meg a babát, az anyamellet szimbolizálja. Van egy bizonyos szopási szükséglete a babáknak, amit jobb kielégíteni, hogy ne legyen később frusztrált. Ez minden babánál eltérő. Van olyan, akinek alig van ilyen igénye, annak nem is kell cumi. Ha viszont a tied igényli elalváshoz, miért vennéd el tőle? Sokkal egészségtelenebb, ha erővel elvszed tőle 4 hósan, mintha engeded, h. alváshoz cumizzon. Nemsoká meg fogja tanulni egyedül visszatenni magának és fel sem kell kelned.
2010. okt. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Hát elgondolkodtató.. viszont félek hogy orálisan flusztrált lesz, így könnyebben rászokik pl majd a dohányzásra... csak magamból indulok ki... na mindegy..

Világítós cumi? nem is hallottam még róla... Egyébként még mindig fájna a hasa, mert 1x kimaradt és volt lábhúzogatás rendesen...

Egyébként ma reggel nem dugtam neki be, és szegény vagy 4 percig kereste már alig birta tartani a kis fejét annyit bólogatott hason fekve jobbra balra ahogy kereste a cuclit... Viszont a kis kendő szerintem nem megoldás mert a két kezével így is marisgatja az arcánál lévő peluskát...

Az ujját meg még nem tudja bekapni, csak az öklét szokta játék közben, hiába nyitottam ki neki a kis kezecskéjét, hátha megy de nem...

Egyébként szilikon baba, mert bimbóvédővel kezdtem a szoptatást és hozzá is kellett táplálni cumiból, most már bekapja a cicit, de így is hozzá kell táplálni és főleg azért mert a védőnő szerint csak játék neki a cici, mivel tudja hogy úgyis jön az üveg..

Kipróbáltam 3 napig nem kapott üveget, nem sírt, csak alig volt pisi, kaki meg semmi, mert ez ilyen gyerek...

2010. okt. 22. 11:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Világitós cumija a Mam-nak van. Attol meg szerintem ne parázz, hogy könnyebben rászokik a cigire, mert ha ez igy van, akkor szerintem az emberek 95%-a cigizne. Nagyon kevés baba az aki soha nem kap cumit.

Egyébként,ha csak kereste a cumit és nem sirt akkor mi a gond? Nehezebben fog elaludni,de neked kell eldöntened, hogy marad az az állapot,hogy elalszik a cumijával nyugodtan és nincs gond vagy elveszed a cumiját és meg kell tanitanod ujra elaludni magátol és lesz néhány kellemetlen este.

Én mindenesetre hagynám a cumit, mert látva most az én babámat aki a szeparációs szorongás kellős közepén van és még igy is kinlódunk sokat az alvással, nemtudom mi lenne, ha még acumi sem "nyugtatná" le.

Ja asszem a 3.voltam

2010. okt. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, a 4.
2010. okt. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megint az előző vagyok:

Azt nem probáltad, hogy egyszerre mindkét mellből és üveg nincs? Következő alkalommal pedig csak üvegből? Felváltva, hátha több idő alatt összegyülne annyi hogy egy evésre elég neki. Csak egy gondolat.

2010. okt. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
de próbáltam és amúgy is két ciciből jön ki az a 30-40... ha meg kimarad akkor meg együtt max 60 a köv. evésnél... szóval bukta, az elején csak fejés volt szinte mert a bimbóvédővel csak a levegőt szívta (5 félét próbáltunk) és akkor egyfolytában fejtem, kiv mikor aludtam össz napi 3-4 órát, de a gép nem szedi ki nekem olyan gyorsan így beállt ilyen kevésre... Nekem ez géppel vagy kézivel kb háromnegyed óra alatt jön le, a gyereknek meg öt perc... na mindegy... marad a cumi úgy döntöttem, majd ha nagyobb lesz megvesztegetem vmivel... üdv
2010. okt. 22. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!