Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a cumiról,...

Hogy szoktassam le a cumiról, alvósrongyiról?

Figyelt kérdés
Lánykám 9.5.hós.Este cumival,rongyival alszik el,nincs probléma.Feláll egy párszor az ágyban,de aztán befordul a sarokba,és alszik.Viszont hajnali 1 körül ébred,félálomban van,hasrafordul,próbál felállni,de visszateszem,cumit a szájába,rongyit a kezébe,egyből visszaalszik.Viszont olvastam,hogy emiatt a -szülői segítség-miatt kel éjjel,és magától nem tud visszaaludni,csak "eszközökkel".Ez nagyon fárasztó,mert éjjelenként van amikor fél óránként teszem a cumit a szájába.Megpróbáltam,hogy nem adom neki oda,de akkor meg akár egy órát is fenn van,morog,hánykolódik.Mindent kipróbáltam,nem szomjas,nem éhes,nincs melege.nem fázik.Rájöttem,hogy tényleg ezek miatt a"segítségek"miatt kel fel,már több hónapja/3hós óta/.Magától meg nem tudja visszarakni,mert ki sem nyitja a szemét.Tudtok valami megoldást?:((Már nagyon fáradt vagyok:(Köszönöm.
2010. jún. 9. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Három cumit köré teszek pluszban, amikor már elaludt, az esetek 90%-ban az egyik a keze ügyébe kerül és "betömi" magának. Tök cuki ilyenkor, már többször láttam... :o)

Rongyit nem használ...

2010. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém "csócsamackót" rágcsál. Varrott rongymacilábat. :)

16 hónapos, asszem sosem fog leszokni :))))

2010. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem is az a baj,hogy rongyija van,hanem hogy nekem kell odaadnom a kezébe éjjel,van amikor félóránként.Remélem,ha nagyobb lesz,már egyedül is oda tudja venni magához.
2010. jún. 9. 17:49
 4/9 anonim ***** válasza:

A rongyrol soha nem kell leszoknia. èn a mai napig a párom mellett egy plüssel alszom. nem tudom miért. kiváncsi leszek ha a baba meglesz akkor is azzal fogok-e aludni.


A cumirol elég majd 1-1,5 évesen elkezdeni leszoktatni, föleg ha nappal nem kapja, vagy csak alváshoz.


Ezek az anyapotló dolgok egyébként.

2010. jún. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kb 6-7 hós kora óta magának teszi éjszaka a szájába a cumit.Alvós párna nálunk is van.Most lesz 2,5 éves,szombaton a cica elvitte a cumiját a kistestvérének és cserébe küldött neki egy plüss kisnyuszit.Néha megkérdezi hol cumija és megbeszéljük a cicás mesét.Remélem hamarosan nem fogja már keresni.Már csak alváshoz használta.
2010. jún. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már késő, de pont ezért kellene/kellett volna úgy szoktatni, hogy miután elalszik, kihúzod a cumit a szájából. Így az elalváshoz kapcsolja és nem az alváshoz, nem ébred fel, ha kiesik a szájából. Azrt még érdemes ezzel is próbálkozni.


Én úgy emlékszem, hogy minden ilyen éjszakai keresgélés akkor szűnt meg, amikor már tudott szépen négykézláb menni.


Szerintem vegyél egy mély levegőt és áldozz rá pár éjszakát, hogy nem adod vissza neki. Nagyon hamar be fogja hozni a befektetést :)

Minden egyes ilyen éjszakával stabilizálod ezt az állapotot. Próbálj meg erős lenni és nem visszaadogatni!

Kitartás! :)

2010. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves,és cumifüggő...nem is akarom leszoktatni egyenlőre.Én is hasonlóképen járok el,mint egy korábbi válaszoló,csak én 4 db cumit rakok az ágyába.Kis kora óta,ha kiesik a szájából kotorászik,és ha megtalálja beteszi a szájába.
2010. jún. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18:15 vagyok. Nálunk is 2 cumi van az ágyban.
2010. jún. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van a feje körül 3-4 cumi. Ebből 2 foszforeszkál. Mam cumi, dm-ben kapható. Tökéletes! Félálomban is megtalálja! Mindig ugyanott vannak a cumik. Azóta nincs gond!
2010. jún. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!