Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenképp kelteni kell 3...

Mindenképp kelteni kell 3 óránként a babát?

Figyelt kérdés
A kislányom 5 hetes, már rendesen szopizik, viszont elég nehezen jutottunk el ide, mert az elején besárgult és nagyon aluszékony volt. Mára már sokkal éberebb és szépen beállt a szoptatás is, hatékony szopizott és éjjel gyorsan vissza is aludt minden etetésnél. Kakis, pisis pelusok rendesen vannak és minden nap gyarapszik is. Most viszont azt tapasztaltam, hogy hiába keltem fel éjjel 3 vagy 4 óra alvás után, nem igazán szeretne szopizni, mert kb 3 perc után elalszik. Mennyire kellene erőltetnem vagy pótlást adnom, vagy rábízhatom már, ha nem akar enni éjjel, hanem inkább aludna? A korábbi sárgaság miatt engedem ezt meg nehezen, nem szeretném, ha éhes/szomjas lenne vagy megállna a gyarapodásban. Vajon mivel tenném neki a legjobbat?
dec. 27. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az orvost (esetleg a védőnőt).

Az orvos biztosabb, de nekem utóbbi mondta, hogy szerinte éjjel már hagyhatom aludni, aminek örömmel eleget is tettem :)

Sajnos nem emlékszem, hogy pontosan mikor volt ez, de szerintem már neked is azt fogják mondani, hogy hagyhatod.

Onnantól egyébként át is alussza az éjszakát a fiam (15 hós múlt, azóta is gyönyörűen alszik, nagyon ritka, hogy felriad éjszaka, de akkor is könnyen visszaaltatható).

dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Nappal milyem gyakorisággal eszik? Időre eteted, vagy igény szerint kap, mikor jelez?

Ha nappal jelez, kéri, akkor este nem ragaszkodnék menetrend szerinti etetéshez.

dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
DEHOGY KELL! Ne kínozd a gyereket fölöslegesen!
dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nappal változó, néha gyakrabban is kér, de van, hogy akkor is csak 3 óránként (vagy én keltem vagy ő kel).
dec. 27. 11:39
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Én hagynám aludni éjszaka. Láthatóan feleslegesen kelted, mert nem eszik, csak párat szív és alszik tovább. Próbáld ki, hogy nem kelted, lehet hogy 5-6 óra alvás után degeszre enné magát.
dec. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha feleslegesen kelted, akkor hagyd. Az enyém még 6 hetesen is sárga volt, én keltettem éjjel, de ő evett is. Esetleg ha aggódsz, meg lehet próbálni nappal gyakrabban kínálni, amikor ébren van. Ha nappal éber, akkor nem a sárgaság miatt alszik éjjel, csak szerencséd van (legalábbis most még).
dec. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Sztm se kell. Felkel ha éhes.
dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Miótanem sàrga? Ha eltelt 2-3 hèt a sàrgasàg vège óta, akkor nem keltenèm. Ha mèg nem, akkor ha nem is 3 òrànkent, de 4-5 òrànkènt megkìnàlnàm. Ha màr sok idő eltelt a sàrgasag òta, akkor hagynàm aludni
dec. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem keltegetném.Sok baba nem eszik éjjel, hanem végigalussza azt.Ha éhes lenne akkor fel kelne.Ne keltegesd szerintem.Halgass a kéréseire.Nappal eszik szépen akkor minden rendben van.Ha az éjjelt végigalussza evés nélkül és esetleg fogyna, na ekkor kérd ki az orvosod véleményét vagy keltsd fel.
dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Nekem 4 hetes a babám és én éjszaka 5 óránként állítok ébresztőt, annál tovább még nem merném hagyni és sajnos amúgy is kevés a tejem, a tejtermelésnek se tesz jót ha nagyon hosszan nincs cicin..

Általában maximum 4,5 óra után felkel magától.

dec. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!