Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babának hogyan...

15 hónapos babának hogyan készítsek husit a főzelékére? Sajnos nem igazán vagyok otthon a konyhában. Írnátok nekem recepteket?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Én simán olajon kisütöm a kis kockákat. De nemigazán szereti, és sok idő amíg puha lesz.

Amit szeret, hogy veszek csirke vagy pulyka darálthúst és fasírtot készítek. Vízbe áztatott zsemlével, plusz olyan fűszerekkel, amiket már ismer. Nem szabad borszni, vegetázni, és ha még nem evett tojásfehérjét akkor azt is ki kell hagyni. Összegúrod, zsemlemorzsába vagy lisztbe hempergeted és kisütöd. Ha nagy agadot csinálsz akkor még fagyasztani is tudsz. És tehetsz bele igazi zöldfűszereket, ami finom és egészséges. A gyerekeim imádják.

2010. okt. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kisnita ***** válasza:

Az én kisfiam is 15 hónapos. Ő azt eszi ami mi. Csirke pörköltet, sertés pörköltet, csirke májat, fasírtot, kolbászt, tejfölös húst, sütőben sült sült húst stb

Nem mindig teszünk a főzelékre húst mert nem állunk olyan jól anyagilag, de valami feltét mindig van. Vagy egy kis sült lecsó kolbász vagy tükörtojás. Már nagyon ritkán főzök külön neki, pl ha a párom chilis babot kér amit én sem szeretek és a gyereknek sem eheti még a sok fűszer miatt akkor főzök külön magunknak mondjuk kelkáposzta főzit egy kis szafaládéval vagy debrecenivel, kis olajon megpirítom és a gyereknek összevágom kisebb falatokra hogy meg tudja rágni azzal a 12 fogacskájával :)

A pörkölt husit nem szoktam már külön összetörni neki, úgy kapja kis kockákban ahogy mi is esszük, a csirke pörköltből is csak a farhátat trancsírozom össze neki, a mellét kis kockákban kapja a combot odaadom a kezébe és szépen lerágja róla a husit.

Az én kisfiam már eszik tojást, fehérjét és sárgáját is ezért a fasírtot is a megszokott módon készítem.

2010. okt. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az én kislányom aki 17 hós, ö se nagyon eszik mint mi, m alig tudja megrágni (6 foga van) ami olyan kicsit szárazabb a kaja! Még mindig sokszor pépeset eszik!
2010. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Korábban úgy csináltam, hogy felkockáztam csirke vagy pulykamellett és egy kis vízben pici sóval megfőztem. Utána tettem hozzá pici olajat, hogy ne legyen olyan száraz és leturmixoltam majd a jégkockaadagolóba tettem. Így, ha feltétre volt szükségem, csak kivettem 1 vagy 2 kockát és a főzelékbe tettem.
2010. okt. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!