Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes korban rakjam a...

Hány hetes korban rakjam a babámat hasra? Milyen időközönként?

Figyelt kérdés
1 hetes jelenleg, első baba. Mikor kell hasra rakjam? 2-3 hónapos korban fordul át azt tudom de elvileg elötte is hasra kell tenni így van?
jan. 1. 16:18
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Rendben, majd jövök jajgatni amire téged senki sem kötelez hogy reagálj. Egyébként utána olvastam, csak korainak találtam, mit nem lehet ezen érteni? Úgy tűnik hogy a rosszindulaton kivül más nem megy. Külföldön élek itt érdekesen mást írnak a hasra fekvésről mint egy magyar weboldalon,ezért sem tudom hova rakni a dolgokat. De jobban jártam volna ha fel sem teszem a kérdésemet, mert hát ilyen kedvesek a magyar anyukák itt..
jan. 1. 18:03
 22/30 anonim ***** válasza:
83%
A fiam újszülött korától kezdve csak hason tudott aludni, így ha nem aludt is sokszor volt hason. A lányom csak háton aludt, vele kicsit nehezebben is ment a hasra tétel, nem szerette, fokozatosan kellett hozzá szoktatni.
jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Újszülött korától kezdve tettem hasra naponta többször, mindig addig amíg tetszett neki. Napról napra jobban élvezte.
jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat utolsók :)
jan. 1. 18:10
 25/30 anonim ***** válasza:
77%
Szia, nekem a kórházban azt mondták, hogy nem szabad hason altatni, mert a legtöbb csecsemőhalál úgy következett be. El is magyarázták hogy miért nem jó, azért mert háton sokkal jobban tud lélegezni. Hason nincs akkora mozgástere, es befúrja az arcát a matracba, vagy ugyanazt a levegőt szívja be folyamatosan amit kifúj (lehet lepontozni, de nem én mondom ezt hanem a szakemberek). Persze van pár baba, aki jobban szeret úgy aludni, de nem azt a kevés kivételt kell alapul venni. Ettől függetlenül hasra kell tenni őket, de csak úgy, hogy ott vagy mellette es eleinte csak 1-2/pár percre. Nem biztos, hogy szeretni fogja, de próbálgatni kell, mert jót tesz neki. Ezt mar a kezdetektől fogva megteheted. A háton alvás/bufizésről annyit, hogy az én kisfiam mindig oldalra fordult hátról ha bufiznie kell, a szülésznő mondta is hogy automatikusan így csinálják, szóval nem fog megfulladni. Az oldalon fektetés is jó, mindkét oldalra kell hogy a kis fejecskéje ne lapuljon be.
jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
33%
25-ös, azt azért nem lehet biztosra venni, hogy automatikusan megfordul hátról oldalra, ha buknia kell. Az én fiam pl. akkorát bukott, inkább már hányt háton, hogy sugárba jött ki előre. Nekem azt mondták, hogy automatikusan nem nyeli vissza, hanem kijön, de azért az eset óta, nem tettem többet hanyatt.
jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
25-nek: igen,csak vannak olyan babák, akiket máshogy nem nagyon tudsz tenni, mert hason nem maradnak meg sokáig, oldalról is visszagurulnak hátra, hacsak nem támasztod ki őket. Az én babám is ilyen például.
jan. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
(26-nak ment az előző válaszom)
jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

A forgas oda-vissza 6 honapos korig kell meglegyen, nem 2-3 honap. Annyi az elvaras 3-4 hosan, hogy oldalara forduljon es vissza magatol, de egyebkent atlagosan 4-5 honapos koruk korul legalabb az egyik iranyba mar tudnak fordulni.


En a napi tobbszori foldon hasaltatast 5 hetes koraban kezdtem, tok egyszeru okbol, nem lehetett a gyereket addig 20 masodpercre se letenni, igy en nem kinoztam. Rajtunk aludt, rajtunk elt kendoben, rajtam cicin kb az elso idoszakban, igy felesleges sirasnak nem tettem ki. Szepen fejlodott, bar mivel ugye sokat volt kezben, kendoben, mellkasomon, ez mind-mind erositette a nyakizmait, igy annyira nem izgultam a hasalason.

jan. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
51%
Születésétől kezdve hason altattam a kicsit, nem raktam külön hasra. Bő kéthónaposan átfordult, azóta hason éli az életét. Nyugodtan tedd hasra!
jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!