Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babámnak, margarint...

6 hónapos babámnak, margarint vagy inkább teavajat tegyek a főzelékébe?

Figyelt kérdés
A védőnő mondta,hogy tehetek bele,de elfelejtettem megkérdezni ,hogy melyiket.
2010. okt. 22. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem használtam, csak 7 hónapos korától olívaolajat (azon pároltam meg a zöldségféléket). Szerintem még korai egy kicsit.
2010. okt. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ennyi idősen még nem adtam egyiket sem. Utána teavajjal kezdtem 7,5 hónapos korában, margarint nem adok neki..ki tudja, mi van benne? Annyi rosszat hallani a margarinról mostanság.
2010. okt. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem,fölösleges!
2010. okt. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Ja, én is általában olivaolajat használok, de ha nincs itthon, akkor teavaj... de mondom, azt is csak később szerintem.
2010. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell neki egyik sem.
2010. okt. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A zsírban oldódó vitaminok miatt kell a "zsiradék". Én is először olivaolajat használtam, majd én margarint adtam, mert mi azt használunk itthon. A vaj az nekem túl drága, hogy azt egyek én is. De a vaj az az egészségesebb, csak nem engedhetem meg.
2010. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
15:28-as vagyok. Egyébként ha még csak most kezdtétek a hozzátáplálást tényleg korai még. Mi a lányommal 4 hósan kezdtük és szerintem volt 7 hós mikor adtam neki olívaolajat. A fiam viszont 7 hónaposan kezdte elfogadni az ételt, neki még nem igazán adtam. A húshoz kevertem egy kicsit.
2010. okt. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposnak max. pici olajat )napraforgó vagy olíva) tegyél a kész főzelékbe, hogy a zsírban oldódó vitaminok fel tudjanak szívódni. A vaj ugye tejtermék, azt csak 1 éves kor fölött ajánlják. A margarin meg kemikália, növényi zsiradék (többet árt, mint amennyit használ), igazán nem kisgyerekeknek való, maximum akkor adható, ha tejérzékeny a gyerek...
2010. okt. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Növényi olajat! Oliva, vagy napraforgó olajat.

A margarin tele van E-vel, a vaj meg tejtermék. (amúgy szerintem a vaj a kevésbé rossz, mert természetes)

Amúgy azt olvastam a Vida Ági babaszakácskönyvében, hogy libazsírt is lehet, de disznózsírt nem.

2010. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ.Már 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.És pont azért is tettem fel ezt a kérdést mert a vaj az állati eredetű a margarin meg növényi.Sajnos mi sem vagyunk el eresztve anyagilag de talán meg kísérlem az oliva olajat,mert úgy sem kell sok a babának belőle max:1 teáskanálnyi,így talán sokáig elég lesz.Még egyszer köszi a válaszokat.
2010. okt. 22. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!