Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Borsó héját rajta lehet...

Borsó héját rajta lehet hagyni 6 hónapos gyerek főzelékébe, vagy hámozzam meg?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 16:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
ÉN NEM HÁMOZOM
2011. aug. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%
Mindenképpen hámozd meg, ha a gyerek kicsit nagyobb lesz, akkor meg magozd ki neki a földiepret... :)
2011. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
kösz a hasznos tanácsot:) Gondolom kb annyi eszed van, mint amilyen a válaszod is. Nyilván nem lenne nagy élmény hámozgatni, de először kapna borsót és egyszer kibírom, hogy 20 szemnek leszedem a héját, hogy esetleg ne fájjon a hasa.
2011. aug. 5. 17:00
 4/21 anonim ***** válasza:
Passzírozd át,a héja még nem jó neki.
2011. aug. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%
A családnak mikor borsót főzöl, ott is héjastól teszed?
2011. aug. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

Én sosem hámoztam, vagy passzíroztam egyik gyereknek sem, csak simán leturmixoltam.

De 6 hónaposan nem korai még a borsó? Nekem úgy rémlik, a hüvelyeseket csak később, 8-9-10 hónaposan lehet adni.


(A bébiételek hónapbesorolása nem mérvadó, mert az üveges bébiételeket nagyon speciális technológiával készítik. Ezért lehet pl. epres bébiételeket is kapni, holott natúr epret másfél-2 éves kor előtt nem ajánlatos adni.)

2011. aug. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 xStefix ***** válasza:
54%

Egyetértek, borsót még ne adj inkább, mert puffasztó. Akkor se, ha már jóideje eszik a babád szilárdat.


A borsót kifejjük a hüvelyéből és (kicsinek) passzírozzuk vagy (nagynak) turmixoljuk, hogy a héja se legyen gond. Hámozásról szó sincs. Ha már nyelvtan óra. ;)

2011. aug. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

A tehenet szokták fejni a borsót fejteni kell, kedves utolsó válaszoló!

Nekem a védőnő azt mondta, hogy 7 hónapos kor után adjak borsót, de főzés után passzírozzam át, mert fájhat tőle a hasa.

2011. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A megfőzött borsót át kell passzírozni (régen is így csináltuk, amikor még nem turmixgép vagy botmixer), így a borsószemek héja (ami puffaszt), nem kerül bele a baba ételébe. Biztosan macerásabb, mint összeturmixolni, de megéri.
2011. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem a védőnő mondta, hogy adhatom neki már.Csak az elkészítés módjáról nem esett szó. Passzírozni fogom!
2011. aug. 5. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!