Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fáj neki ennyire? Rossz...

Miért fáj neki ennyire? Rossz nézni, ahogy szenved.

Figyelt kérdés

Kb 2 napja vettem észre, hogy 14 hetes kislányom evések után nem tud büfizni. Ha masszírozom a pociját, fájdalmában kiabál, néha hallom a pocijában tekergő levegőt.

Már az összes hasfájós szert próbáltuk, (saab s., infacol, gripe w. most espumisan). Tornáztatom, masszírozom, van, hogy órákig csinálom, és így is sírva alszik el, pontosabban beájul, olyan, mintha nem tudna simán aludni sem. Alvása sem nyugodt mostanában.

Nem ettem semmi olyat, ami miattam bántaná a pociját.

Védőnőm is tanácstalan, ahogy én is, orvoshoz meg nem jutottunk el ma. Nem tudnátok segíteni, ötletelni, mit próbáljak még, mert a szívem szakad meg, hogy nem tudok segíteni. Köszi


2010. okt. 22. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk semmi nem volt olyan jó hasfájásra, mint amikor az apukája lajhár pózban tette a karjára.
2010. okt. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk bevált a hasonfekvés, és az enyhén cukros köménymagból főzött tea. És egy öreg védőnmémi tanácsa: ha nagyon mohón szopik a baba,akkor egy pillanatra fogd be a nóziját,hogy elengedje a cicit és vegyen rendesen levegőt,majd folytasd tovább a szopit.
2010. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, apa már karjára is kapta a kis boszit:)

Kedves Utolsó!

Megírnád, hogy hogy csinálod a köménymagos teát? Gondoltam rá, de Védőnéni inkább kamillateát javasolt. Lehet, hogy "megfingatnám". Már bocsi... Bármire hajlandó vagyok, csak ne fájjon neki. Előre is köszi.

2010. okt. 22. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:

A cukros kamilla teával egyébként csak a kakit lehet megsegíteni, ha nagyon székrekedéses lenne a baba, a beszorult pukikra nem jó. Viszont a kamilla teát sem szabad folyamatosan adni, mert szárítja a beleket. Csak 3-4 naponta!

A köménymag teát sajna nem tudom, hogyan kell készíteni, mi csak az infacolt próbáltuk, és az nálunk bevált a puki elősegítésére. És mi is azt a módszert alkalmaztuk, hogy apa alkarjára fektettük a manót hasra, a lábai kezei lelógtak, és nagyon élvezte, jó nagyokat durrogtatott közben. Én a masszírozáshoz használtam babapocak-krémet is. (Nem ettél véletlenül tojást? Nekem azt teljesen el kellett felejtenem, mert óriási görcsei lettek a kisfiamnak tőle.)

2010. okt. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiamnak a lactoherb szoptatós teától lettek olyan görcsei, hogy csak na. Viszont a sima gyógyszertári köménymagtea teljesen elmulasztotta.
2010. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A tojás mindig benne van az étrendemben, eddig nem volt gond, Lactoherb tea adagot egy csészéről kettőre emeltem kb. másfél hete, nem gondolnám, hogy az a gond. Magne b6ot szedek pár napja, napi kettőt, de a hasfájás előbb kezdődött szerintem. Igyekszem vigyázni ezekre, és megfigyelem (most ettem 2 tojból tükrtöt...:(), és halvány köményteát megpróbálok még ma este.

Köszi a segítséget!

2010. okt. 22. 20:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Forever Living Products Aloés Activator.Mi születése óta azt használjuk, így sosem volt hasfájós.Ezen kívül ánizsmag teát is főzhetsz neki.A gyógyszertárban lehet kapni.Másfél dl vizet forralj fel, szórj bele egy csipetnyi ánizsmagot, majd szűrd le.Egy kiscukrot tehetsz bele ha tisztán nem issza meg.Az ánizsmagon kívül az édeskömény is jó.Szintén gyógyszertárban kapható.Remélem segít valamelyik.Ezeken kívül szélcsövezni is lehet,de ezt csak a legvégsőesetben ajánlanám.Biztos nem lehet kellemes.:S
2010. okt. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!