Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehetne pótolni a hust...

Mivel lehetne pótolni a hust a bébiételből? Esetleg szojával?

Figyelt kérdés

Fél éves a kislányom én szeretném neki csinálni a bébi ételét mivel potolhatom a hust benne.

Valami szója készítménnyel?valaki valami jó ötlet?


2010. okt. 22. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem akarsz neki húst adni?
2010. okt. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A szója még nagyon korai, minek az neki ennyi idősen???
2010. okt. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod pótolni a húst? Vegetáriánusok vagytok? Ha igen, akkor beszéld meg a gyerekorvossal, mert én úgy tudom, hogy szóját nem lehet ekkora gyereknek adni. Az egyik ismerősöm is vegetáriánus, de ő ad a gyerkőcének húst, mert még nem kaphat olyan ételeket, amik mellett nem alakulhat ki hiánybetegség a gyereknél.
2010. okt. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne pótold semmivel, a kisgyerekeknek szükségük van a húsra, kell a vas, a fehérjék miatt!!!


A gyerekkori vegetarianizmus elég vitatott dolog, az orvosok és dietetikusok 99% százaléka nagyon ellenzi. Én úgy tudom, hogy a szója ételeket 6 éves kor alatt nem ajánlatos adni.


Vedd csak meg szépen a szín húst a gyerekednek, kezdetnek csirke, pulyka, aztán hal, sertés, marha, stb. 9-10 hónaposan már lehet májat is adni időnként.

2010. okt. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó kissé el van tévedve, ha szoptatod igény szerint, akkor a gyereknek 1 éves koráig nem kell hús, és a 6 év is nonszensz. Ha vegetáriánusok vagytok, érdemes alaposabban utána járni, ilyenkor egyébként is előre hozható pl. a szója, amit egyébként 1 éves kor alatt nem ajánlanak.
2010. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóját semmiképpen ne adj egy ilyen kicsi babának.

[link]


Én sem vettem az elején bébiételt, mindent én főztem neki. Nem nagy kunszt, mert ilyenkor még turmixolni kell.


Tényleg, miért nem akarsz húst adni neki?

2010. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A szója allergizál. Nem szabad babának szóját adni.
2010. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az allergizáló hatásával van a baj, hanem azzal, hogy Magyarországon CSAK GÉNKEZELT szóját kapsz. Az pedig még a felnőtteknek is majdhogynem méreg, nem hogy egy kisbabának!
2010. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is magam főztem a babámnak, és 9 hónapos korától húst is kapott. Előtte csak zöldséget kapott, azt főztem neki. Válaszolva a kérdésedre a húst nem kell pótolni semmivel, hanem adni kell ha eljön az ideje.A szóját az ellenségemnek se adnám, a babámnak meg pláne.
2010. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a kisbabának nem tudod mivel pótolni a húsban található aminosavakat vasat stb...ha már nagyobb akkor ki lehet váltani növényekkel DE NEM SZÓJÁVAL!!!! A szója olyan mértékű és pláne olyan fajtájának divatfogyasztása, mint ami manapság a nyugati országokban elterjedt kifejezetten veszélyes, mérgező. A napi nem génkezelt szója bevitel egészséges mértéke maximum egy kávéskanálnyi. De így is jobb egy-egy napot kihagyni. Amúgy kérdezz meg egy dietetikust, ő tud maradéktalan választ adni erre.

Amennyit én konyítok hozzá: amikor már adsz neki pékárut vagy lisztet akkor adhatsz neki szejtánt,

minden a szervezet fehérjeépítéséhez szükséges aminosav megtalálható:kelbimbó, a sárgarépa, a kukorica, a karfiol, az uborka, a tök, a krumpli, a zöldborsó, az összes dióféle, a szezám- és napraforgómag, valamint a paradicsom fehérjéiben.Csak ugye ezeket nem eszi még egy baba megfelelő mennyiségben vagy még nem is eheti.

2010. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!