Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám most lett 3 hónapos,...

Kisbabám most lett 3 hónapos, aggódom a következő dolgok miatt: -nem figyel ha szólunk neki -ha valaki be jön a szobába oda se néz -érdektelen viselkedést mutat. Miért?

Figyelt kérdés
Egyébként nem panaszkodni szeretnék, nagyon ügyesnek tartom, nem elfogultág, de ahhoz képest hogy most lett 3 hónapos, átfordul, mindig szeretne felülni, tartja a fejét, fogja a tárgyakat, csodájára jár a kezeinek, apuka tetoválásai is tetszenek neki. Szóval igazából mindent tud amit kell, sőt! De ez az érdektelenség aggaszt. Mikor ketten vagyunk vagy 3an az apukájával, akkor nagyokat nevet, sikongat, gügyög, mosolyog, mindent. Első babás vagyok. Szóval nem tudom hogy ez a viselkedés normális e? Adódhat abból esetleg hogy jobb fülére nem hall? Ill nem jól hall, szirupot iszik rá, mert váladék van neki a fülében, az tompítja a hallását. Orvos csak vállat vont. Azért kérdem itt meg! Köszönöm ha tudtok segíteni. Esetleg másnál is volt ilyen? Tudom nem olyan huuu de durva dolog ez, de minket aggaszt, hogy nem akarja figyelembe venni az embereket.

jan. 11. 18:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Csak nem autista?
jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
3 hónapos! Ha az is lenne, azt még nem lehetne megtudni! Remélem nem lesz az! De komolyan… ez milyen válasz már… ember!
jan. 11. 19:10
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

3 hónaposan az én fiamat sem érdekelték az ilyen dolgok..

Kb. 6-8 hós kora körül fog majd odafigyelni a nevére, de csak ha akar :D

A fiam 2 hét múlva lesz 1 éves, csodálatraméltó a szelektív hallása.. “ x (neve) ne húzd ki a fiókot, becsípi az ujjacskád” - le se tojja

“ x gyere, eszünk finomat” - olyan lendülettel fordul felém, és jön oda, hogy attól félek elkaszál :D


A többi is ráér még kb. 5-6 hónapos koráig..

Aztán ott lesz az is, hogy a megszokott hangokra már egy idő után nem fog úgy reagálni.. pl. a turmixgéptől az első pár használatkor minden baja volt, most már szinte fel sem tűnik neki, ha használom.. Attól függetlenül nyilván hallja, csak “megszokta”

jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 babyboom567 ***** válasza:
100%
De komolyan, 3 hónapos!Mit kellene csinálnia szerinted?nincs semmi baja, a 3 hónaposak nem tudják hogy kell figyelni ha szólnak neki,sőt azt sem,hogy neki szólnak.Egy csecsemőről beszélünk.
jan. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

De ha nem azt akarod hallani, hogy autista, akkor mit? Akkor mire gondolsz?


3 hónaposan ez teljesen normális egyébként.

jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
2. Olyan a válasz amilyen a kérdés…ember!
jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
jan. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Egyre ritkábban jövök fel gyakorira. Nem is nagyon kéne!

Köszönöm 3# 4# a válaszaitokat!

5# ki akarja azt hallani hogy autista? Senki! Csak feltettem egy kérdést, mert sajnos nincs viszonyítási alapom. Nem tudom mennyire normális ez ilyen korban! 3-4 tudott válaszolni!


Csak azt nem értem hogy minek van itt sok ember? Ha normális választ adni nem tudnak! Már bocs hogy ki akadtam. De akárhogy olvasom a kérdés nem hülye! Inkább egy még tapasztalatlan anyuka kérdése, valamint egy kurvára naív anyukáé, mert még mindig bíztam benne hogy több normális választ kapok mint ilyet…

jan. 11. 20:56
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem vidd el magánba egy hallás vizsgálatra ha biztonytalan vagy. Csináltak neki gondolom amikor megszületett, akkor minden rendben volt? Milyen váladék van a fülében mitől? Középfül gyulladás?


Nekem 1 hét múlva lesz 3 hónapos a kicsim, nekem pl nem fordul még át, viszont nagyon élénk a figyelme, mindent figyel, nagyszülőket, minket is. Minden gyerek más és másképp fejlődik. Én pl nem aggódom azon, hogy nem fordul át. Lehet majd 2 hét múlva fog.


Egyébként nem tudom mikkel szoktad lekötni, de én napi 3x30 percet minimum fókuszáltan játszom vele. Kontrasztos könyveket nézünk, a képekről beszélek neki, mesét olvasok, zenét hallgatunk, nézegetjük a játékait, játszószőnyegezünk. Az én gyerekem pl tök jól reagál ezekre a dolgokra, a tiéd meg más, lehet 3 hét múlva fog.

jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%
De most ha ez aggaszt, akkor nyil@n te is attól félsz, hogy autista.
jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!