Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket kell tudnia egy 2,5...

Miket kell tudnia egy 2,5 éves gyermeknek?

Figyelt kérdés

Marciusban lesz 2,5 éves, de még mindig csak pár szavat mond (kétnyelvű gyermek) nem szobatiszta (ezt mondjuk nem is eroltetem) nem hajlandó onalloan enni (csak virslit, jogurtot, a többit adnom kell neki) esélytelen bármilyen nyers gyumolcsot/ zoldseget leeroltetnem a torkan

Jatszani szeret, onalloan is eljatszik, igaz nem sokat (főleg autozik, formákkal jatszik, labdazas, fest, golyozik)

Könyveit is szereti lapozgatni, felismeri és utanozza az állatokat, torony építés nem jelent gondot, lepcsozni mar onalloan is tud, öltözködni toszta szívéből utal- és ezt mindig mindenki tudtára is adja az extra hisztivel. Ezt nem tudom hogyan oldjam meg. Olvastam neten hogy ilyen korú gyerekek maguk öltöznek, hat az enyém csak a zoknit tudja levenni magáról. Szóval internet szerint annyi mindent kene tudnia a gyereknek, de azok nagy reszet nem tudja.

Van valami normális “szabvány” amit figyelembe kell venni? Hogy mi szerint folytassam tovább? Sok vele egy idős gyerek jóval fejlettebbnek tűnik..


jan. 16. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a védőnőhöz, agyerekorvosotokhoz. Minden gyerek más.
jan. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ne frusztráld ezzel magad és a gyereket. ahogy az első írja, minden gyerek más.
jan. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sztem ebből az öltözés és az önálló evés az ami azért illene menjen. Oviban már ezeknek menni kell. Ott nem lesz aki mellé üljön állandóan és etesse. Az öltözésben segítenek de valamennyire azért mennie kell.
jan. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is március végén lesz 2.5 a lányom (2021.09.28)

Amit tud: kb minden szót mond, 2 szavas mondatokat alkot.

Nyár óta szobatiszta nappalra.

Egyedül levetkőzik, felvenni a pulcsit nem tudja

Egyedül eszik kanállal, villával (1 éves kora óta).


Játdzani kb 20percet játdzik rl egyedül, ha akar. De nem sűrűn akar :D

Őt szorakoztatni kell, mert egyedül nem játszik el.



Ismerősi körben van 3 ilyen korú gyerek, hozzajuk képest tök átlagod. Védőnő szerint ez is kevés.

Bölcsibe jár 2 hónapja, ott is azt mondják, ez tök oké. Ahogy észrevettem, a vele egykorúak is kb ugyan ezt tudják.


De! Hangsulyozom, minden gyerek más. Fiam ennél jóval késöbb csinált mindent. Ő pl 2 évesen mondta ki az első szavát.

jan. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az én fiamnak is volt egy korszaka mikor egyedül evett, nem tudom miert hagyta abba.

Mától motiválom őt az öltözködésre, hátha… gondolkodom hogy berakom ég fél napos bolcsibe, mert azt veszem észre higy ha kozossegben van jobban fejlodik. Heti 2x jarunk ringatora, és ott olyan szépen csinalja amit kell.

jan. 17. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!