Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 hónap közötti babád miket...

2-3 hónap közötti babád miket tud? Összekulcsolja a kezeit középen?

Figyelt kérdés

Az én kislányom még nem. Igaz az egyiket sokat nézegeti, de azt vettem észre hogy csak az egyik oldalon. Mármint konstans a jobb kezét nezi. És arra forditja a fejet is sokszor, többször.

Amúgy fejét hason megemeli, tartja is, ha olyan kedve van. Ha beszélünk hozzá visszagőgicsel, de magában még nem szokott játszani a hangjával. Amúgy jól eszik, viszonylag jól alszik, mosolyog ránk sokat. De még elég sokszor ökölbe vannak a kezei. A hangra reagál, de nem mindig fordul az irányába. Szemeivel, fejével is követ, meg mozgatja mindenét, de kb ennyi. Nem tudom mit tudnak az ennyi idős babák csak olvasgattam ezt azt és emiatt kérdezem.


jan. 20. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekünk a kezét nem kulcsolja össze és 3 hónapos múlt, de a kezét úgy nézegeti mint valami műalkotást. Függőlegesen tartja a fejét forgatja is, de hason nem hajlandó. Annyira utálja. Ha úgy rakom le kicsit küzd majd kiabál. Nalunk is főként az egyik oldalát szereti. Nevet, mosolyog, hangunkra megnyugszik, ha sír meg gőgicsél. Rázza a csörgőt ha a kezébe adjuk. Nyalogatja a kezét, meg a játékokat. (Textilkönyvek ilyesmik) Konduktorhoz visszük azt mondta az orvos meg a védőnő is, hogy megnézzék mert nem hasal és azt mondják kell a fejlődéshez. De azt is mondták nincs az kőbe vésve, hogy mindegyik baba mindent ugyanakkor csinál. Van amelyik valamit később kezd. Szóval ember lenyen a talpán akit ne bizonytalanítson el elég-e amit tud a baba
jan. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk hétfőn lett 3 hónapos a pici, nézegeti a kezét, összekulcsolja, szájába veszi, ha odatartom neki a játékait nagy hadonászások után megfogja (próbálja koordinálni középre a kezeit) aztán egyből a szájába veszi, illetve nézegeti. Ő mondjuk szeret hason lenni mostmár, az első hónapba kinlódós volt, de minden nap hasra fordítottam hogy szokja, illetve én már így is altatom

Most már ott tartunk, ma fordult át hátról hasára, ( kb 4 hetesen hasrol hátra) nyúl a játékokért csapkod stb.. próbálna előre haladni, kúszni, de ehhez még nem elég erős hiába próbálkozik rakni kezét lábát..

Nem tudom miért amúgy mármint hogy hogy ilyen hamar de lehet az is benne van hogy alapból erős izomzattal született, 3 naposan a hasamon fekudve farkasszemet néztünk úgy tartotta a fejét, meg már most 7 kiló, 63 centi.. szóval lehet ezek miatt

Viszont nem tudom nektek van-e otthon, nekünk nagyon bevált ez az “Oball” nevezetű labda ( [link] )

Miután elkezdtünk ezzel játszani azóta kezdte jobban nyitogatni a kezét, sokminden miatt hasznos, könnyen megtudja fogni, puha, rágcsálhatja is, színes és szerintem sokat segített a fejlődésbe, legalább is nálunk

Ha gondolod szerezettek be egyet, már persze ha nincs már😅 nagyon jó kis cucc

Amúgy minden baba más és más ütemben fejlődik, nem vagytok elkésve semmivel.. én is rá voltam parázva, hogy ugyan mikor mit fog csinálni de ahogy olvasgattam meg beszéltem pár ismerőssel meg látva a picit minden jön sorjában magától, ha több hónap múlva sem csinálja az “előírtakat” amit megint csak hülyén fogalmaztam de értsd jól akkor érdemes megmutatni dokinak stb… de hidd el egyik napról a másikra be fog indulni..

Nálunk pl megelőzte ezt a nagy feljődést kb 2 hét ordítás, nem alvás, nyűgösség stb..

jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megint én… viszont az egyik ismerősömnek szintén nem szeretett hason lenni a baba és egy idő után magától fordult a hasára és na aztán jöttek sorjában a dolgok.. ha nem megy nem kell megijedni

Mi mondjuk Németországban élünk, itt nincsenek olyan elvárások mint Magyarországon, nem szólnak bele a dolgok menetébe maximum tanácsot adnak ha nekünk valami fura vagy akármi… :)

jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!