Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi minden kell egy 0-1 év...

Mi minden kell egy 0-1 év közötti kisbabának? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan örökbe fogunk fogadni egy kisbabát a férjemmel. Az ügyintézőnk szerint kb. 1,5-2 hónap múlva már a legelején leszünk a sornak, és onnantól bármikor érkezhet a gyermek. És most elkezdtem pánikolni, hogy mi minden kell egy ilyen kisbabának.

Mi az, amit meg tudunk előre venni, és biztosan jó lesz, "bármilyen" korú legyen majd a gyermek? Mert lehet ugyebár 2-3 hónapos is, meg 11-12 hónapos is. Lehet így tervezni?

Tegnap rendeltünk az IK.A-ból egy kiságyat, gumis lepedőket. Tervben van egy pelenkázó asztal is, de azt csak Budapesten tudjuk megvenni, nem szállítják ki.

Gondolom kell majd babakocsi is. Ezt is megvehetjük előre? Gondolom mindenképp kell 0-1 év közötti gyermeknek. Mindegy, hogy milyen? Amiket nézegettem, azok 3in1 vagy 2in1 jelzésűek. Azt sem tudom, mit jelentenek... Tudtok ebben is segíteni?

Ruhákat, játékokat ráérünk szerintem akkor választani, ha már tudjuk, milyen korú a gyermek.

De jobban érezném magam, ha a legfontosabb dolgok már meglennének, mire kapjuk a telefonhívást. De mik ezek a legfontosabb dolgok?

Köszönöm előre is, ha segítetek!


2022. máj. 30. 12:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Örökbefogadó szülő vagyok. Nem érdemes előre venni semmit, mi az egész komplett gyerekszobát három nap alatt rendeztük be.

Pl 3:1 babakocsi. Azt jelenti, hogy Van sport rész, Mózes rész, és autós hordozó. Ha már egy kicsit nagyobbacska gyerek, mondjuk nyolc hónapos, akkor a Mózes és az autós hordozó nem is fog kelleni.

A kis ágy és a pelenkázó az biztosan kelleni fog, azt jó hogy vettetek. Ruhákat szintén nem érdemes, mert nem tudod se az évszakot, se a méretet. Pelenka ugyanígy.

2022. máj. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%
De egyébként apróságokat azért lehet venni, pl. kiskád, törölköző, popsikrém, popsitörlő, légzésfigyelő, mérleg is jó eséllyel még kelleni fog. Meglehet venni előre az etetőszéket is, az is hamar fog kelleni, baba szobába esetleg semleges színű szőnyeget, világítást, plédet, abból több is kell, textil pelenkákat, cumisüveg is jó eséllyel kell, orrszívó.
2022. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
36%
Pelenka kuka sok utántoltovel.
2022. máj. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
Illetve nem tudom ismered-e, mi nagyon sokat meséltünk már később belőle, Bartos Erika örök ölelés című könyve. A négy aranyos kis mese van benne, ami az örökbefogadásról szól.
2022. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
Még annyit, hogy én a ruhát meg játékot előre csak olyat vettem, amiről biztos tudtam hogy jó lesz, tehát rendszerint nagyobbacska gyereknek való volt, de egyszerűen olyan szép volt hogy nem lehetett otthagyni.
2022. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%

Nem örökbefogadó, csak "sima" szülő vagyok, de hidd el, gyorsan össze tudtok szedni mindent pár nap alatt, ami nagyon fontos.

Szerintem a kiságy, pelenkázó lehet a legáltalánosabb, amire 1 évig minden hónapban szükség lehet. Ja meg textil pelenkák, abból sose lehet eleget venni. Babakocsi nálunk nagyon nem aratott sikert, azt előre ne vegyél, én pl csatos hordozót használok. Ha megismeritek a babát, ezt biztos el tudják majd mondani, hogy mennyire rajong a babakocsiért. Esetleg egy ruhásszekrény még mehet a szobájába, meg vehetsz neki egy puha plüss pokrócot, azt többnyire szeretik a babák. De a többi bőven ráér menet közben is.

2022. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon izgalmas, szép időszak elé néztek!!! Babakocsit akkor vennék, ha kiderül mekkora a kicsi. A három rész: autóba is bekotheto babahordozó (az első pár hónapban használható, utána rendes gyerekülés kell a kocsiba ha már tud kb. ülni a baba), vízszintes mózeskosár meg ülni nem tudó babának, dönthető sportülés ülni tudó babának. Lehet nem fog kelleni mind, és elég lesz csak sportbabakocsi.

Ami mindenképp kell szerintem: kiságy, pelenkázó, légzés figyelő, bébiőr amin hallod/látod ha nem vagy a szobában, etetőszék, és műanyag tálkak, kanalak, partedli, cumisüveg, ivópohar, textilpelenkák, popsitörlő, popsikrem, d-c vitamin, gyerek lázcsillapító, lázmérő, orrszívó, körömcsipesz, gyerekeknek való sebfertőtlenítő, testápoló krém, tusfürdő, sampon, csúszásgátló szőnyeg fürdőkádban, fogkefe, fogkrém.

Kislámpa éjszakára, gyerekzar a bútorokra, ablakokra amit nem akarsz hogy kinyisson, konnektor védők, sarokvedok.

És minden szobában ülj le a földre, nézz körbe. Mi az amit elér vagy amire fel tud mászni, szét tud szedni egy 70 centis kisgyerek, mi az ami veszélyes lehet ezek közül Mindent meg fog fogni, magára rántani, megkóstolni, felszedni. Mérd fel a terepet mit kell átalakítani. 😄

Ezeket szerintem be tudod szerezni

2022. máj. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Örökbe meséket már vettem párat, fogok is még. Az Örök ölelés már megvan.

Kiskádat is rendeltünk, tényleg. Meg éjjeli fényt.

Ezt a babakocsit segítetek megérteni? Mi az, hogy sport rész?

A Mózest még értem is. Azt a baba hány hónapos koráig használja? Mondjátok, hogy egy idő után nem kell majd.

És az autós hordozó, az magyarán szólva autós ülés? Vagy az teljesen más? Azt vegyünk? (Autós ülést) Vagy azt sem érdemes, míg nem tudjuk, mennyi idős, mert másmilyen kell más korú babának?

2022. máj. 30. 12:30
 9/28 A kérdező kommentje:
#7 Így már jobban értem. Köszönöm! :)
2022. máj. 30. 12:32
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így semmit!

Elég a kiságy matraccal, lepedővel meg egy semleges színű pléddel. Meg talán egy pelenkázó.

Bőven ráértek mindent megvenni, ha eljött az idő.

Ha külön szobája lesz, azt érdemes előkészíteni, kifesteni, függöny, szőnyeg stb. Oda beállíthatjátok a kiságyat, pelenkázót, egy szekrényt a ruháinak. De ennyi. Semmi más nem kell előre, mert teljesen más kell egy 2 hónaposnak, mint egy 11 hónaposnak.

Ha neten rendelsz, akkor is minden pár nap alatt megérkezik.

2022. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!