Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar önállóan enni...

Miért nem akar önállóan enni a kisfiam?

Figyelt kérdés

Lassan 11 hónapos a kisfiam. Villaval összetört vagy apró darabokra vágott ételeket megeszi, de csak úgy, ha én adom oda neki vagy én tartom a szájához. Ha a kezébe adom, akkor azt hiszi, hogy játék és általában eldobja.

Pár napja keztem, hogy hasábokban adom neki a főtt zöldséget vagy a gyümölcsöket, de abbol is csak akkor falatozott belőle, ha én nyújtottam a szájához, és akkor se mindig, mutatja hogy nem kell neki.

Elsőre arra gondoltam, hogy naponta próbálkozom, hátha szépen rákap, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, vagy Ti hogy csináltátok, Nálatok hogy történt? Nem vagyunk elkésve?



#étel #baba #étkezés #Önállóevés
jan. 20. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
11 hónapos, nem kell egyedül önállóan ennie még. Ne várj el irreális dolgokat.
jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem is nyúl hozzájuk? Nekem is kb. ennyi idős. Már egy ideje próbálkozom vele, hogy elé teszem a falatokat, de még mindig többet dobál el, mint amennyit a szájába rak.

Nekünk talán az segített, hogy "csórtam" az elé rakott kajából, így utánzott. Sőt, már engem is etetni akar egy pár napja. 😄

jan. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 13.-án volt 10 hónapos és most kezdtük el tanulni az önálló evést. Nálunk is eddig mindig eldobálta, én úgy próbálkozom, hogy amikor felveszi a falatot akkor nem engedem, hogy eldobja hanem a szája felé irányítom a kezét. Egyre ügyesebb. Engem is próbál etetni :D
jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Nem vártam nagy dolgot, csak láttam, hogy sok baba már így eszik, azért kérdeztem. :)


2. válaszoló: Hozzányúlni hozzányúl, ha elérakom, de a szájához nem teszi, csak felveszi és eldobja :D

jan. 20. 15:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam valahol annó hogy mindenkinek van ilyen korszaka és hogy vagy így vagy úgy de úgyis úgyis át lendül rajta.
jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem most 13.5 hónaposan kezdett el önállóan falatkákat enni. pedig amúgy imád enni, követelte az ételt, de csak úgy kellett neki ha én adtam a szájába. eddig :D
jan. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem korai.
jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is korai,nálunk is ennél később kezdte.
jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Együtt esztek? Lát titeket közben enni?
jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy ledobja, minden gyerek így kezdi. Majd egy idő után rájön, hogy tényleg minden egyes alkalommal leesik az eldobott falat, nem kell ezzel többé kísérleteznie. Addig is nagy türelem kell hozzá.
jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!