Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért probléma sokaknak, ha...

Miért probléma sokaknak, ha egy pelenka büdös a pisitől?

Figyelt kérdés

Még napokkal ezelőtt olvastam a százezredik "Melyik pelenka vált be" kérdésnél, hogy vannak olyan pelenkák, ahol az is probléma az a anyukáknak, hogy nagyon büdös lett a pisitől. Egyébként semmi baj nem volt vele, de mégis másikat használtak a büdösödés miatt. Asszem a dm-esre meg az Aldisra írták többen.

Nyilván amikor kifolyik a pisi, kaki, keveset bír, kiütést/allergiát okoz az tényleg baj, akkor szokták mondani, hogy nem válik be. De önmagában azzal, hogy büdös lesz, mi a probléma? (Eleve milyen kéne, hogy legyen?! Rózsaillatú?!)

Nem provokációnak szánom, ne értsetétek kérlek félre. Tényleg kíváncsi vagyok az érvekre, meglátásokra, hogy milyen hátránya vagy következménye lehet, avagy miért számít nem beváltnak, ha csak ennyi a probléma vele, és egyébként sokat bír és más egészségi problémát sem okoz? (Sajnos most nem találom a kérdést ahol írták a válaszokban, csak kissé megakadtam rajta azért érdekel.)



jan. 21. 18:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt arról van szó, hogy bizonyos pelenkák esetében a gyereknek 3 méterről pisi szaga van, míg a többinél nem érződik ki.
jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Pl a lidls nekem nagyon büdös.

Azért váltottunk másikat,hogy a gyerekem ne szagitson már egy pisalas után úgy,mint egy wc amit elfelejtettek elhúzni.

jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
*lehuzni
jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Ez hülyeség ez a kérdés. Miért baj,ha büdös? Van gyereked, próbáltad már az ilyen pelenkát? Miért,te szeretnéd ha mindenhol a gyerek körül idióta műanyag szag terjengne ahelyett,hogy vannak normális pelenkák is? :D
jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem én írtam

Az aldis pelus ilyen. Nem pisiszaga van egyáltalán.

Ha csak pisi szaga lenne nem érdekelne. Minden pelusba lehet kb azt érezni.

Ennek tényleg oltári büdös szaga van. A beszívó része a pelusnak nem tudom hogy működik, milyen anyag. De az ahogy reakcióba lép a pisivel, ott szabadul fel valami szag. Nem tudom mihez hasonlítani.

jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Az a problema, hogy egyes pelenkak eseten mar kb 30-60 perc utan kegyetlen budos pisi szaga van a gyereknek, ruhan keresztul. Tehat nem arrol van szo, hogy egesz ejjel rajta volt es reggel kicsit budi a pelenka.

Ez szerintem elegge problema es en szemely szerint nem tudom elviselni, de akar a gyereket is zavarhatja, nyilvan ezt nem tudom, mert meg nem beszel. De engem zavarna magamon, az tuti.


Akkor meg minek eroltessem, ha van mas opcio? 🙄

jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

Nem lehet, hogy ilyenkor magának a pisinek van más, kellemetlenebb szaga? Mert ez utalhat fertőzésre is. Vagy ha nem iszik elég folyadékot a baba (de ez a felnőttre is igaz), akkor ugyanazt a méreganyagot kevesebb vízben választja ki, és emiatt erősebb a vizeletének a szaga.

Mi egyébként a Penny saját márkás pelenkáit használtuk, egyetlen elvárásunk az volt, hogy a kaki nem folyjon ki belőle. Soha nem volt kellemetlen pisiszagú.

jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

"De önmagában azzal, hogy büdös lesz, mi a probléma? (Eleve milyen kéne, hogy legyen?! Rózsaillatú?!)"


Ha van olyan, hasonló áron, amelyik meg nem büdös, akkor miért ne mondanám, hogy másik vált be?

Ha betétet használsz/használnál: melyiket választanád, amiből rögtön árad az alvadt vérszag vagy amelyikböl nem? Ez ugyanaz...

jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

7-es, de, biztos van ilyen is, de nalunk egyertelmuen a pelenka okozza, kulonben akkor mas markaknal is budos lenne.

De a mi esetunkben csak a babylove es a lidl-os pelusok budosek, a tobbi nem 🤷‍♀️

Plusz a kicsiknel a hugyuti fertozes altalaban lazzal jar.

Az ivassal mi tutira rendben vagyunk, plusz a pisis pelenkak szaman is feltunne, ha nem vinne be eleg folyadekot.

Azert az ember nem hulye, attol meg, hogy te nem tapasztaltad, letezik ez a jelenseg.

jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
9#-el egyetértek. Ráadásul ez nem is az a pisi szag,ami egy fertőzésnél van(láttam pár ilyet),hanem egy büdös műanyag szag. Csoportokba is többen szidták anyák egynémelyiket,hogy brutális szaga van. Az egyik elvitte vizelet tesztre is a gyereket,de a pelenka volt a ludas,negatív lett,váltottak aznap pelust és utána semmi gond nem volt.:D
jan. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!