Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nehezebb,ha jár majd?

Tényleg nehezebb,ha jár majd?

Figyelt kérdés
Még csak hét hónapos a babám. Hát,volt eddig minden hasfájás,nem alvás,csak anya jó,stb...annyi tervem volt,mivel töltöm majd az itthonlétet baba mellett,most meg túlélésre hajtok. Szerintem több éves alvashianyom van már most. Abban reménykedem ha nagyobb lesz,talán jobban ellesz,jut időm magamra is,meg egy két dologra amit elterveztem (el akarok kezdeni egy képzést már régóta) vagy engedjem el,csak rosszabb lesz? Segítség nincs,csak a férjem de ő reggel hétkor elmegy és sokszor hat óra,vagy még több,mire hazaér.
jan. 22. 14:21
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hát az egyik leírta, hogy neki ilyen volt mindkét gyereke mindig, és szerinte ez a nevelés, hogy "ilyenek".
jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
0%

Szívem,most egy kicsit játszani fogsz oké?itt van a sok játék,építés anyucinak valami szépet,vagy jatsz az autoiddal,addig anya csinál valami finom ennivalót.jo?

És érdekes módon a gyerek vigyorogva hallgat rám.

Varázslat

jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
31. Hallhattuk az univerzális,minden gyerekre is érvényes szabályt! Köszönjük! Megvilagosodtunk.
jan. 22. 16:52
 24/41 anonim ***** válasza:
82%

"Szívem,most egy kicsit játszani fogsz oké?itt van a sok játék,építés anyucinak valami szépet,vagy jatsz az autoiddal,addig anya csinál valami finom ennivalót.jo?"


Aham. És ha erre azt mondja sírva, hogy anyaga, nem gyere, akkor?


Ja, hogy nem mondják, de akkor ebben még mindig hol a nevelés, amit alkalmazol?

jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
90%

Minden gyerek más. A szülőnek van valamekkora mozgástere, hogy neveli (pl. egy jó gyereket nagyon jól el lehet rontani ;)), de az alap vérmérsékletét nem tudja megváltoztatni, abból kell kiindulni, ami van. Ami egyiknek alap, másnak hosszú út oda eljutni. Most verjem a mellem, hogy jól eszik, alszik, elfoglalja magát a fiunk? Hogy rugalmas, jól viseli a változásokat, idegeneket? Nem tettem érte semmit, csak próbáltam nem elrontani (pl. ha eljátszott magában, lehetőleg nem zavartam meg). Az egyik barátnőm hasonló korú gyerekkel és neve lési elvekkel meg szív, hogy eddig eljusson. Ugyanakkor a mi fiunk egy hangos szélvész, az övé pedig egy csendes, nyugodt, magának való kissrác. Néha kölcsönösen irigyeljük egymást :D.

Édesanyám mondta, hogy nálunk 3 gyerekkel jól mentek a dolgok, gondolta, hogy valamit csak tud, a negyedik nevelése már kisujjból menni fog. Nem jött be. Biztos elfelejtett gyereket nevelni :). Az ő szavaival élve: ha az öcsém lett volna az első, egyke lett volna. És most az unokáknál tapasztalja, hogy még nála sem jött elő az összes probléma.

jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
39.köszi, hogy leírtad. Sajnos attól tartok,pont azoknak nem áll össze,akiknek kellene.
jan. 22. 19:39
 27/41 anonim ***** válasza:
88%

Hihetetlen, hogy nem fogjátok fel, hogy nem a "jó" gyereketeken problémázik itt senki. Miért ne lennének jó gyerekek?

Csak ti úgy állítjátok be, mintha ez egyedül a ti érdemetek lenne, holott pici korban inkább olyanok, mint a macskák a mondásban: mindenre meg lehet őket tanítani, amit ők is szeretnének. Ha nem olyan habitusú a gyerkőc, akkor te a fejedre is állhatsz, nem fogja azt csinálni, amit te szeretnél.

Az én 16 hónaposom is egy álomgyerek, jól eszik, jól alszik, sosem tapasztaltuk a szepa jeleit, semmi ilyen-olyan regresszió nem volt stb., de tudom, hogy én ezért semmit nem tettem, csak szerencsém volt (legalábbis eddig). Aztán meglátjuk, később hogy alakul.

Vagy szerintetek úgy megneveltem két hónaposan, hogy attól átaludta az éjszakát, és kineveltem belőle a fogzási fájdalmat is? Mert amit ti írkáltok, az kb. ez a szint...

jan. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
82%
Miért nehéz elhinni, hogy vannak nehéz és könnyű természetű gyerekek? Szerintetek ez nevelés kérdése? Már a kórházban, miután megszületett a kisfiam, végig sírta a bent töltött napokat, és miután hazamentünk sem volt el egyetlen pillanatra sem magában, pedig igyekeztem nem felkapkodni minden nyikkanásra. Ezzel szemben vannak olyan gyerekek, akiket leraksz a sarokba és ott maradnak, elszórakoztatják magukat. Ez nevelés kérdése? Sokkal inkább szerencse.
jan. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
83%

#48 vagyok. Igenis szerencse.

Sógornőm első gyereke olyan volt, mint a kisfiam, letehetetlen, sírt egész nap, ha nem kézben volt, rossz evő a mai napig. A második gyereke simán elvolt magában, egyáltalán nem volt sírós, imádja a hasát. A harmadik gyerek pedig olyan, mint az első, sírós, nem lehet lerakni, a hasát mondjuk ő is szereti.

Szerinted ez mi, ha nem szerencse? Vagy a másodikat máshogy nevelte, hogy legyen el magában, a harmadikat meg megint sírósra, vagy mi? 😂

jan. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
61%

De most nem is erről volt szó, hogy felmászik valahova és rászólsz, hogy nem szabad. Azt nyilván az enyém is megérti.

Most arról volt szó, hogy a kisbabát, aki még nem ért semmit, hogy magyarázod el neki, hogy ne sírjon már egész nap, ha nem kézben van? Hogy neveled belé?

jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!