Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposnak jó ez az étrend?

10 hónaposnak jó ez az étrend?

Figyelt kérdés

7.30 - ébredés + 150 ml tápszer

9.00-9.30 - 1 szelet kenyér (csak a belseje), medvesajttal, vajjal, joghurttal, tejföllel, épp amivel.

13.00 - főzelék hússal kb 200gr

16.30 - gyümölcs kekszel/ natúr joghurttal 200gr

19.30 - 1 szelet kenyér a fentebb említett feltétekkel vagy 200gr tejpép

20.00 - fürdetés

21.00-21.30 - lefekvés + 100-150ml tápszer

3.00 - tápszer (vàltozó mennyiség 100-200ml)



jan. 28. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Mérföldekkel jobb mint amiket itt szoktam olvasni.

Egy kis zöldséget, májat, halat, esetleg tésztát, rizst is lehet adni már neki.

jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Ebédre írtam, hogy kap főzeléket hússal, ez csirkemell,csirkecomb,máj,hal,répa,krumpli,rizs,tök,cékla,borsó,alma,édesburgonya,spenót valamilyen kombinációja 😁
jan. 28. 10:33
 3/10 A kérdező kommentje:
Tésztát azt hogyan? 😊
jan. 28. 10:33
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Vágd fel kis darabokra a tésztát, én már 7-8 hónapos korban is így adtam. Plusz nem kell már mindent főzelékként adni egy 10 hónaposnak, hadd tanulja meg elnyammogni, rágni a puha darabokat.
jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem teljesen jó

Annyi hogy én a fiammal soha nem grammoztam...annyit evett amennyi jól esett neki.

Szóval nem meregettem,hogy most ennyi meg ennyi húst adok neki

jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen jó. Max próbálj picit több zöldséget vagy gyümölcsöt kóstoltatni vele.


Próbáld ki a répát, fehérépát, karalábét, zellergumót simán vízben megfőzni és úgy adni neki. Vagy ha nem tetszik neki, akkor turmixold össze a zöldségeket a lével és keverd rá tésztára, rizsre, vagy csak pépnek magában.


Ugyanezeket megsütheted, mint a sültkrumplit akár olaj nélkül a sütőben, vagy megpárolhatod vajban. Az én kisfiam 10 honaposan nagyon szerette a vajban sült zeller és fehérrépa csíkokat.


Vagy készíthetsz reggelire avokádó krémet, főtt tojással, pici fokhagymával, hagymával.


Játszhatsz az édesburgonyával, tökkel, azokat is sokféleképpen meglehet csinálni.


Süthetsz neki sütőben sültalmát.


Párolt, vagy grillezett csirkéből, főtt marhahúsból, bármilyen husiból készíthetsz húskrémet. Vajjal, akár zöldségekkel összeturmixolod és mehet a kenyérre.

jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Kevés a tápszer és túl sok étkezést váltottatok ki.
jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

7 vannak babák akik egy évesen már egyáltalán nem isznak tápszert mert nem kell nekik

Az én fiam egyáltalán nem ivott tápszert,mert 10 hónaposan leszokott az anyatejrol.Bolti tejet iszik azóta is reggel és este (tudom, pokolra jutok)

Mellette pedig mindent is megevett már,minden étkezésunknel ugyanúgy kapott ő is enni mint mi.

Két éves és köszi,jól van,mindenevő a gyerek.

jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Megpróbálkozunk a tésztával. Rendes falatokat azért nem adtam mèg neki, mert mèg mindig csak 2 foga van és nem tudom hogy birkózna meg vele, illetve gondolom 1 óra hosszásra nyúlna egy evés ha falatkoznánk,de megpróbálom! 😊

Írta valaki,hogy kevés a tápszer és sok a kiváltott kaja: a védőnő javaslatára csináltam így, ő màr 8 hónapos korában azt mondta, hogy csak reggel és este kapjon tápszert. De mostanra sikerült csak elérnünk ezt😊

jan. 28. 20:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem se kapott már 10 hónaposan tápszert, csak reggel és este, sőt 1 éves kora után csak este. És tejet meg egyáltalán nem kapott, mi vizet iszunk.


De soha nem volt semmi baja, egészséges, jól fejlődő 3 éves mára.

jan. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!