Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok nekem a 9 hós...

Leírnátok nekem a 9 hós szoptatott baba étrendjét mennyiségekkel? És azt, hogy hogyan alszik a babátok; nappal és éjjel mennyit és hányszor ébred.

Figyelt kérdés
Annyira úgy érzem, hogy az én babám túl van etetve (hízik is elég sokat) pedig nem is kap annyit, mint ami az ajánlás az egyes olalakon. Persze nem tudom, hogy mennyit szopizik, de érzésre nem olyan sokat, mégis úgy tűnik,nekem, hgoy összességében túl sokat eszik. Viszont nem utasít vissza semmit. És talán ez is okozza az éjjeli ébredéseket, mert iszonyat sokat pukzik, és éjjeli szopi közben (csak így tud visszaaludni) feszengve, kínlódik a pukikkal.

2021. márc. 31. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne egy étkezési naplót vezetni, hogy lásd mi okoz nála pocakgondot. Illetve megpróbálni első sorban elhagyni a puffasztó ételeket.

Én mennyiségeket nem tudok mondani neked. 10 hónapos a kislányom. Iszsz és blw-s. Az hogy mennyit van fönn éjjel az sok mindentől függ. Ha nem kínozza semmi(fogzás, mozgásfejlődés, szepa, stb) akkor 2x kel szopizni. Napközben 2x alszik átlag 1-1,5 órát.

2021. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Reggeli: fél paradicsom, nagyjából három magnyi uborka, két molekula rántotta

Tízórai: macskaszőr egyenesen a forrásból. Fél banán, ha kevés macskaszőrt sikerült összecibálni.

Ebéd: ma pl két babafalatnyi karfiol és egy mini gombóckányi darált husi (rakott karfiol volt a menü).

Uzsonna: kanál, a rajta maradt gyümölcsjoghurt maradék cseppjeivel, ha szerencsénk van. Ha nem, a kanál "rossz" vége, ami nem érintkezett gyümijoghurttal.

Vacsora: ugyanaz, mint az ebéd, általában. Utána esetleg, ha jó napunk van, két kanálkányi gyümölcsös tejbegríz.


Este 7-től alszik reggel 7-ig, általában 4-5x ébred egy-egy gyors szopizásra. Most jön a foga, szóval gyakrabban. Napközben átlag 2x 30-60 perceket alszik. Napközben is még inkább szopizik.

2021. márc. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Étrend 99 % anyatej és egy mikromnyi valami amit véletlenül lenyelt abból amit nem köpött ki, ha volt olyan szerencsém hogy aznap kinyitotta a száját.

Napközben háromszor egy órát alszik, éjszaka kb. 10et, 5-6 ébredéssel.

2021. márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!