Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gender reveal party, baba...

Gender reveal party, baba neme? Miért csak a lánynak örülnek?

Figyelt kérdés

Mostanában vagy 200 gender reveal party videót végignéztem esténként, miután a gyerekeket ágyba dugtam. Ezt dobta fel az instagram...

Mondom ha már az algoritmus ennyire ezt akar velem nézetni, átböngészem őket.

Egy dolgot vettem észre szinte visszatérően: többségében az anyukák mosolya csak akkor volt őszinte, ha kislányuk lesz. Ha fiú akkor műmosolyt láttam az arcukon. Egy idő után jól ki lehet venni ki őszinte ki nem.

Szerintetek ennek mi az oka? Illetve, lehet, hogy csak "egy bizonyos" értelmi színvonalú rétegnek számít ez?



febr. 1. 08:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Kezdjük ott, hogy a gender reveal videókat eleve egy bizonyos értelmi színvonalú réteg készíti.
febr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az az oka, hogy te megnézel 200 videót és fel van rakva a netre 100 millió ilyen videó. Csak egy kis részét nézed meg, nem tudsz belőle következtetni. Azt is el tudom képzelni, hogy esetleg lányod lesz, vagy van, esetleg azt szeretnél, ezt a telefonod tudni fogja a kereseseidbol és azokat dobja fel, amit számodra jónak talál.
febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
A nők többsége tapasztalatom alapján inkább kislányt akar.
febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Azért rakja ki neked ezeket a videókat az algoritmus, mert egy-kettőt megnéztél, így a többit is ki fogja egy ideig dobni, ha akarod, ha nem.

2. Nemcsak a lánynak örülnek.

3. Ezek magamutogató emberek, akik képtelenek anélkül élni, hogy a közösségi oldalakon ne posztolják a nevetséges életük minden percét. Közben lehet, az egyik fél nem is akarta a gyereket, vagy már nem is boldogok együtt.

febr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy működik az algoritmus.


2 fiam van,nem akarok több gyereket, lányt sem.


Nem is tudom nagyon vegyes népek voltak. Amerikai a többségük.

De volt olyan afro csaj, aki konkrétan dührohamot kapott, mert fia lesz.


De játszótéren is ezt tapasztaltam, mikor mentem a fiúkkal, míg picik voltak, hogy mikor közelített a homokozó kislányok felé úgy néztek ránk, mintha pitbullt vittem volna közéjük. Holott szociálisak, a kisebbik fiam főleg, még csak agressziót sem láttam tőle baba korában. De olyan, mintha a lányos anyák klikkben lennének.

Óvodában mikor beirattam őket elkezdi az óvónéni, hogy biztos nagy bajkeverők stb. mert szerintük minden fiú olyan.


Mikor a kisebbiket vártam, valamelyik rokon beszólt, hogy "nem baj", lényeg hogy egészséges legyen. Én meg pislogtam, mint hal a szatyorban. Miért baj, ha fiú?


De több téren tapasztaltam már ezt, hogy lány-mánia van. Ezek szerint világszerte kb.

febr. 1. 09:20
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, nekem meg olyan videókat dobál, ahol pont akkor sírnak, ha lány lesz a gyerek (főleg, ha többedik lány), főleg a férfiak, de a nők is bőven. Te valószínűleg erre vagy kiélezve, mert két fiad van, nyilván főként az ilyen tartalmakra is fogsz felfigyelni, plusz ugye az algoritmusok. És még az is lehet, hogy párba te látod bele, hogy nem örül.


Ráadásul azt mondani, hogy világszerte lány-mánia van, elég gáz annak fényében, hogy már külön fogalom van arra, hogy a lánymagzatokat sorozatban elhajtják, pl. Indiában. És már csomó amerikai szonográfus, akiktől lehet vásárolni ultrahangból nemmegállapítást, nem vállalja az indiai vásárlókat. De nagyon sok ázsiai és afrikai országban elég erős a fiúpreferencia.

febr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is erre vagy kiéleződve. Én ilyet soha nem tapasztaltam,pedig rengeteg ismerősöm van és gyerekekkel szülőkkel kapcsolódó a munkám is. :D Érdekes lányövezet vesz téged körül,de ez nem általános,nyugi.
febr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én családomban is csak mi meg az anyukám örülünk, hogy fiam lesz.

Anyósomék örülnek, hogy jön az első unoka, de minden alkalommal elhangzik, hogy azért a lány lett volna az igazi (két fiúk van, értem én, de...).

Aztán például a jógás csoportban is ketten várunk fiúkat, 4 mami lányt vár és rendesen lesajnáltak minket mikor mondtuk, mert pl. a lányokat szebben lehet öltöztetni, meg hogy az anya-lánya kapcsolat milyen különleges.

Én sem értem, miért fontos ez ennyire manapság.

Nekem az első az, hogy egészséges legyen, főleg miután az elején majdnem elveszítettük őt. Látszik, hogy az ilyen emberek felszínesek és hálátlanok is kicsit. Ha veszélyben lett volna a várandósságuk, átértékelték volna, ez biztos.

febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, akkor úgy mondom a Nyugati-típúsú világban, jóléti társadalmakban látom hogy inkább lány preferencia van.
febr. 1. 10:26
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
A fiúk általában rosszabbak, mint a lányok. Biztos van kivétel, de általánosságban ez van. Emiatt én pl. lányt akartam, az is lett, de nem mondanám, hogy a környezetemben mindenki lányt akarna, fiúnak ugyanúgy örültek.
febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!