Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gender reveal party, baba...

Gender reveal party, baba neme? Miért csak a lánynak örülnek?

Figyelt kérdés

Mostanában vagy 200 gender reveal party videót végignéztem esténként, miután a gyerekeket ágyba dugtam. Ezt dobta fel az instagram...

Mondom ha már az algoritmus ennyire ezt akar velem nézetni, átböngészem őket.

Egy dolgot vettem észre szinte visszatérően: többségében az anyukák mosolya csak akkor volt őszinte, ha kislányuk lesz. Ha fiú akkor műmosolyt láttam az arcukon. Egy idő után jól ki lehet venni ki őszinte ki nem.

Szerintetek ennek mi az oka? Illetve, lehet, hogy csak "egy bizonyos" értelmi színvonalú rétegnek számít ez?



febr. 1. 08:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

"A fiúk általában rosszabbak, mint a lányok. Biztos van kivétel, de általánosságban ez van."

Nem, általánosságban nem ez van, csak a te általánosításodban - és ez nagy különbség.

febr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
12%
11 Dehogynem, csak vannak olyan fiús anyák akik nem hajlandóak ezt észrevenni. Mondjuk körülöttem szerencsére a fiús anyák is tisztában vannak ezzel, egy természetes dolog. A fiúk és a férfiak is vehemensebbek. Ha nézed a híreket nem túl gyakori, hogy nők osszeverekedjenek, csak férfiakkal fordul elő ilyesmi. Bűnözők között is kevés a nő. Tesztoszteron. Nincs ezzel semmi baj amúgy, így működünk. Nem kellene sértésnek felfogni.
febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mindegy igazából,ez így se nem statisztika, semmi. Te látásmódodba van,nem pedig egyébként.
febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%

Azt gondolom, sokan azért akarnak lányt, mert teljesen más a kapcsolat hosszútávon.


Mindenhol azt látom - és szerintem más is -, hogy felnőttként jellemzően a nők tartják a kapcsolatot szorosabban a családjukkal, a férfiaknak erre egyrészt kevésbé van igénye, másrészt ha lenne is, a feleségek szintén a családjukhoz húznak, és ezt várják el a férjüktől is, a többség fúrja a férje családi kapcsolatait.


Szóval na, szerintem ez is egy szempont, van ez a mondás is, hogy ha fiad van, csak addig van gyereked, míg meg nem házasodik, utalva erre a jelenségre.

febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%
14# Én ezt kollégámnál láttam. Két felnőtt fia van, imádják őt, tartják a kapcsolatot is,de bizony mikor jött az unoka nyilván a nő anyja ment egyből, ő ment segíteni, beköltözött stb. Valahol érthető is. A másiknak van egy felnőtt lánya és fia is,a fiánál ugyanezt tapasztalta,a lányához ő ment.
febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Jók a kilátások... akkor felnevelem őket és kb annyi, ugye? Időskorunkra mehetünk otthonba ezek szerint.
febr. 1. 17:09
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ennyire nem vészes a helyzet. Csak a nők jobban ragaszkodnak a szülői házhoz, szülőkhöz. Egy egészséges kapcsolat meg szokott lenni a fiúgyerekkel is.
febr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én meg pont azt látom, hogy inkább a fiúnak örülnek az emberek.
márc. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!