Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek, hogy autista a kisfiam?

Félek, hogy autista a kisfiam?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kisfiam. Koraszülött. Mozgásfejlődéssel szépen halad, darabos ételeket eszik, mutogat, ciklizál. De ami feltűnt és nagyon zavar, hogy kerüli a szemkontaktust. Velem meg az apjával felveszi, ránk néz, visszamosolyog, de "idegenekkel" nem igazán. Messzebbről még csak-csak, de ha közelebb hajulnak hozzá akkor elfordul. Sokszor érdekesebbek neki a tárgyak, mint a személyek. Kicsit olyan, mintha útban lennének neki az emberek és ő a tárgyakra vagy az utcán lévő dolgokra (pl autó) akarna figyelni. Nagyon félek, hogy ezek az autizmus tünetei, bár tudom, hogy kicsi még a diagnózishoz.

febr. 8. 22:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Én felnőttként is utálom idegenekkel a szemkontaktust, és a gyerekeim is ilyenek. Egyikünk sem autista.
febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

11 hónaposan kicsi meg ehhez, pláne hogy koraszülött is. Ne aggódj.


Egyébként attól hogy egy gyerek nem vigyorog úton útfélen mindenkire meg nem lesz autista.

febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Ha autista lenne,veletek SEM venne fel szemkontaktust.

Egy autista gyerek anyukája.

febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Őszintén mostmár abban is elbizonytalanodtam, hogy velünk mennyire veszi fel. De lehet már csak túlgondolom. Férjem és anyukám szerint nincs semmi baja. De hàt az apukák sokkal lazábban fogjàk fel a dolgokat, anyukám meg nem tölt vele annyi időt,mint mi, szerintem csak nem veszi észre.
febr. 8. 22:28
 5/23 A kérdező kommentje:
Ja és még azt tudnám esetleg tünetnek felhozni, hogy születésétől kezdve nagyon keveset sír. Barátnőim kisbabái ezerszer többet sírnak. Nyilván ha megüti magát vagy megijed akkor sír, kicsit hisztizik ha elveszünk tőle valamit (telefon,távirányító), de csecsemőkorában sem volt egy sírós baba egyáltalán.
febr. 8. 23:01
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
30 éves vagyok, a férjemen kívül nem szeretem félve mi a szemkontaktust, ha másokkal beszélek, folyamatosan vándorol a tekintetem. Egyetemet végeztem, nincs semmi hátrányom ebből a dologból.
febr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

*nem szeretem felvenni a szemkontaktust


Bocsi, kijavított a telefon.

febr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

De miert kell bebeszelned magadnak ami nincs ?

Nem ertem miert pont az autizmustol felnek a nok ennyire ?

Miert nem attol, hogy rakos lesz, epilepszias, cukorbeteg, akarmi ? Hatezer millio betegseg van. Most igy toltod tenyleg a napjaid, hogy azon aggodsz, ami nincs ? Azon akkor miert nem aggodsz, hogy Aids-es lesz mert megfertoztek esetleg a koraszulott osztalyon ? Pont ennyi ertelme van.

febr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

A babád vélt tünetei nem utalnak semmire. A lányom sem sírt sokat, csendben egyedül játszott mindig, mióta ülni tud. Már iskolás és teljesen átlagos gyerek. Ő sem és én sem szeretjük az érintést, ölelgetést, vagy ha valaki belehajol az aurámba, akkor tolatok messzebb. Anyám anno azt hitte, nem szeretem őket, ezért csinálom.

Próbálj megnyugodni és hagyd a koraszülött gyereket a maga ütemében fejlődni. Nagyon nagy valószínűséggel átlagos lesz ő is.

febr. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
Ha belahajol valaki a számba én is elfordulok...
febr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!