Autista gyanus a kisfiam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 2,5 éves kisfiam, aki nem beszél. Azt nem mondom, hogy egyáltalán nem, mert van 25-30 “szó” amit mond, de többnyire hangutánzók, van, hogy csak a szó elejét vagy a végét mondja.

Járunk vele lassan 1 éve TSMT tornára, amit ugye itthon is végzünk. Emellett beszédindító foglalkozásra május óta, illetve 1 hónapja állatasszisztált foglalkozásra. Tornázni többnyire itthon szoktunk, a beszédindító és az állatos van egy héten 1-1 alkalom, ami max 30-40 perc. Szereti őket. (Van amikor nem)

Nem igazán szociális, a vele egykorú gyerekekkel nem igazán van el, van 1-2 vele egykorú gyerek, akiket megszokott velük “eljátszik”. Inkább a 10 éves korosztállyal találja meg a közös hangot.

Mozgása nagyon fejlett, mindent ügyesen csinál, sőt korához képest többet is. Enni mindent megeszik, nem válogatós.

A kérdésem így az lenne, hogy mit tudnék még csinálni, hogy beszéljen? Úgy tudom ilyen kiskorban még nem lehet megállapítani az autizmust, de valamerre szeretnék elindulni, mert úgy érzem, hogy egy helyben topogok és csak telik az idő. :(

Aggódom, hogy vajon sosem fog beszélni?!



2022. okt. 18. 14:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
70%

Miért jártok tsmtre meg erre az állatos mizériára? Csak mert 2,5 évesen 30 szava van?

Az ilyen korú gyerekek nem játszanak mássokkal. Egym@s melletti játék a jellemző.

Bocsi, de olyan igazi maximalista paramami vagy ha jól sejtem.

Kb csak azt nem írtad h "bezzeg a Julika már ezt és ezt mondja, tudja"

2022. okt. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

2.5 évesen a kisfiamnak ugyanígy 25 szava volt, hangutánzók főleg. Volt minden, tsmt, mozgásfejlesztés, logopédiai fejlesztés, egyéni-csoportos formájában is. Még lovagolni is jártunk. Ennek ellenére mégis csak 3.5 évesen kezdett beszélni, de akkor már mondatokban.

Csak az idő segített, nálunk ehhez valószínűleg meg kellett érni.

2022. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
50%
2.5 éves státuszkérdés: legalább 50 szava van? Ha nincs, akkor igen, vinni kell fejlesztésre. Legalábbis minket elküldtek és gondolom a kérdezőt is.
2022. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
78%

Ennyiből nem autista, hanem azok közé a gyerekek közé tartozik aki 2,5 évesen 30 szót tudnak és a gyerekek többsége nem szociális 2,5 évesen. Képzeld még 4 évesen is előfordul. És az oviban ez javulni fog, rengeteget!!


Szegény gyermek, hagyd hogy a saját tempója an fejlődjön

2022. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Ezt nem én szűrtem le, hogy “autista” gyanus,mivel nem vagyok szakember, hanem akikhez járunk! És igen, azért járunk ennyi helyre, mert nem beszél!!!

2,5 évesen már kellene lennie a gyereknek valamiféle aktív szókincsnek, és nem csak babanyelv és halandzsa. A szavak amiket mond pl.: “buf” (busz) “sá” (csá) mama, baba stb.

Nem a hibákat keresem a gyermekemben, hanem segíteni szeretnék Neki, hogy később ebből ne legyen baja az iskolában.

2022. okt. 18. 14:44
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt a kérdésed, nem gondoltam hogy mégsem ezt kérdezted mert már tudod...


Egyelőre elég ez a tsmt torna és hogy sokat mondókázol vele, verses mesék, stb..


Majd a fejlesztő megmondja mi a teendő. Szomszéd kisfiú 3 éves kora előtt kezdett el beszélni

2022. okt. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Hovarju ***** válasza:
80%

Szerintem nincs elkésve semmiről. Az én testvérem már majdnem 3 éves koráig csak mutogatott. aztán egyszer csak elkezdett teljes mondatokban érthetően tagoltan beszélni.

Már 50 éves, egyetemet végzett és köszöni szépen jól van. (nem vitték annak idején semmilyen külön fejlesztésre.)

2022. okt. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
68%
Ne valami varazslóképzőben végzett wannabe kuruzsló véleményére adj, mert ilyen alapon a sarki boltos pénztároscsaj is okoskodhat felelőtlenül, hogy autigyanús a gyereked. Ez egy nagyon széles spektrumú dolog. Vidd ped. szakszolgálathoz vagy adekvát módon képzett, lehetőleg Bárczin végzett gyógypedagógushoz.
2022. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
51%

Ennyi idősen még valóban nem lehet megállapítani, hogy autista-e vagy sem. A beszédfejlődés lemaradása egyébként több dolog miatt is lehet. Szerintem egyelőre nem kell neki más fejlesztés, ha tényleg autista, elárulom, hogy a fejlesztésektől sem lesz sokkal jobb. De az is simán lehet, hogy csak későn érő típus.

Amúgy a logopédián és a tornán kívül én sem hordanám máshova, mind csak lehúzás.

Mi alapján mondja a fejlesztő, hogy autista? Vannak más tünetei is? Könnyen kezelhető, vagy rugalmatlan, hisztis? Az, hogy nem akar más gyerekekkel játszani, ennyi idősen még teljesen normális.

Egyébként az én fiamnak is megkésett beszédfejlődése volt, erősen adhd-s. Minden vele foglalkozó pedagógus fixa ideája volt, hogy márpedig autista, csak én vagyok az, aki ezt nem hajlandó elfogadni. Pedig elég sok helyen voltunk kivizsgáláson, és kizárták.

2022. okt. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom beszédfogyatékos és ő 3 éves kora után kezdett mondatokban beszélni. Nem autista, nemcsak az autistákra jellemző, hogy nem beszélnek. Én két és fél évesen kezdtem fejlesztésre vinni, ekkor volt 5 szava, ami azért tényleg kevés. Nem nagyon értem, hogy miért jár már 1 éve tsmt-re a fiad. Gondolom nem a beszéd hiánya miatt. Akkor még csak másfél éves volt. Én úgy látom túl sok helyre viszed, pedig a 30 szó elfogadható az ő korában. A másik dolog, hogy nem fogod a korai fejlesztéssel megakadályozni a tanulási zavarokat. Lányom nagyon korán kezdte a fejlesztést, sni kódot kértem rá, az oviban végig kapott fejlesztést és most, hogy lassan iskolába megy, egyre jobban látszik, hogy el van maradva a kortársaitol.
2022. okt. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!