Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődés! Normálus hogy...

Mozgásfejlődés! Normálus hogy a 3 hónaposom hason hátrafelé tolat?

Figyelt kérdés

Emellett olyat is csinál néha, mintha elöre próbálna a lábaival lépni, miközben hason van.

Amúgy szépen és viszonylag hosszan is tudja tartani a fejét ha akarja. Oldalára fordul néha néha, ezt főleg a fejével indítja, mert annyira néz utánunk.

De azért 3 hónaposan “haladni” még kicsit fura. Előbb fordulni kellene, nem?

Egyébként voltunk párszor dévényesnél, mert 2 hósan még eléggé nem tudott hason ellenni, picit feszesebb volt állítólag a nyaka.

De 3 kezelés után azt mondja, hogy ügyes igazàból. Egyik kezével sutábban nyúlt, de az is javulóban-már amennyire egy pont 3 hónapostól ez elvárható.

Szóval nem tudom normális-e hogy így néha haladgat. Ez nem szándékos, csak szerintem amikor nem akar hason lenni vagy elunja magát valamiért ezeket a mizgásokat kezdi, így akar szabadulni.


febr. 10. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Tipikus "megkezelt" gyerek.
febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
1, az milyen?
febr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Arra érted, hogy normálisan ha nem vittük volna, nem csinálna ilyet? Akkor ez baj?

Mondanám, hogy magamtól vittem, de védőnő+gyerekorvos mondta hogy menjünk el párszor🤦🏻‍♀️

febr. 10. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az olyan. A Dévény olyan ingereket ad, aminek hatására a kezelésre valójában nem szoruló gyerekek hajlamosak "megtáltosodni" és átugorva a ténylegesen következő mozgásfejlődési mérföldkövet, mást csinálni.
febr. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szépen kérdeztem, nem tudtam mire érted, hogy megkezelt.

Ezt a kifejezést meg nem hallottam.

Azért köszi a választ

2

febr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!