Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 ès fèl hònapos baba forog...

7 ès fèl hònapos baba forog oda-vissza,gurul,kùszik a tengelye körül ès hàtrafelè de màst mèg nagyon nem csinàl!Nagyon le van maradva??

Figyelt kérdés
Ami igazàn aggaszt,hogy mikor ül az ölemben görbe a gerince ès a feje előre bukik de ha beszèlek hozzà kiegyenesedik vqgy ha vmi èrdekes!Ülni magàtòl egyàltalàn nem probàl.Van tapasztalat hasonlò korban??

2020. jún. 7. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy emlékszem, 10 hónaposan "kell" tudni ülni. És ne is ültesd, amíg magától nem tud, mert árt a gerincének!

Ne aggódj, nincs lemaradva, annyit tud, amennyit ennyi idősen tudnia kell. Minden gyerek más, nyilván van olyan is, amelyik fél évesen felhúzza magát állásba, vagy éppen mászik, de van olyan is, amelyik akár az utolsó utáni pillanatra hagy mindent. Mindkettő normális.

2020. jún. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nincs lemaradva, és ne ültesd, várd meg, míg magától fog.

tedd le, tegyél köré érdekes dolgokat és érte fog nyúlni

2020. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy görbe a gerince ha egyszer úgy ülteted, hogy közben nem is képes még rá. Ettől nem fog előbb ülni, viszont jó kis problémákat lehet vele okozni.


Egyébként nincs lemaradva.

2020. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj. Enyém is 7,5hónapos, dettó ugyanezeket csinálja.

Nekem már családon belül jött a segítő szándék, sógornőm szerint le van maradva a lányom, kezdjem el ültetni párnákkal kitámasztva, tegyem bele a kompba, ami a szekrény tetején van kibontatlanul, mert szegény gyerek sose fog ülni.

Ja, persze érettségizni is kúszással fog bemenni biztos. 🤔

2020. jún. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem ületettem soha csak az ölemben ha volt ùgy vettem ezt èszre!Tudom hogy nem kùszhat csak örökkè😄Csak màst sem hallani mint hogy 6-7 hònapos babàk màr àllnak ,ülnek,stb...ezèrt èrzem magunkat lemaradva!Voltunk amùgy orvosnàl ès fizioteràpiàn is egyik sem talàlt semmit!
2020. jún. 7. 14:46
 6/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok. Az én fiam is állt 6 hósan, ezért is írtam... emlékszem mentem be hozzá reggel, és úgy várt, hogy a kiságy rácsába kapaszkodva ácsorgott, és láthatóan baromi büszke volt magára. És onnantól mindenhol felállt, ahol csak talált kapaszkodót. Engem meg az infarktus kerülgetett, hívtam a védőnőt, a gyerekorvost, de még anyámat is, hogy nem lesz-e baja ettől ennyi idősen... és a vicc, hogy ekkor még se ülni, se mászni nem tudott. Vagyis nyilván az üléshez elég erős lett volna, ha felállni fel tudott, de még nem jött rá akkor, hogy hogy kell ülő helyzetbe hozni magát. Mindkettőt kicsivel 7 hós kora előtt kezdte. Sosem hittem volna, hogy normális, hogy előbb tudjon egy baba felállni, mint ülni meg mászni. De akkor engem is megnyugtattak, hogy amíg magától csinálja, addig minden oké. Nem is volt soha semmi baj vele, már 4 éves.

Hagyd te is, hogy szépen a saját tempójában jöjjön rá mindenre, és ne aggódj, ha a szomszéd gyereke előbb csinál valamit, ennek az égvilágon semmi jelentősége nem lesz később 🙂

2020. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!