Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félig száraz taknyot ki kell...

Félig száraz taknyot ki kell szedni a kisbaba orrából?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám és ma reggel hangosan szelelt az orra (nem náthás, nem folyik az orra), és észrevettem, hogy az orrábban van egy nagyobb darabb fehér takony. Gondolom ne várjak arra, hogy kitüsszenti, de ezt hogy szokás eltávolítani? Orrszi porszi kell?
febr. 11. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
dehogy, várd meg még rendes nagy gombóccá fejlődik
febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Én befogtam a másik lyukacskát, és egy textilpelus csücskével meglazítottam a krampuszt, mikor éppen kifújt a baba. De orrszi-porrszival is jó, vagy szemöldökcsipesz is segíthet.
febr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Esetleg egy bevizezett fülpiszkálóval is megpróbálhatod kiszedni.
febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Jesszus, nehogy csipesszel nyújkálj a baba orrába!


Orsziporszi vagy van a szájjal szívós verzió is. Ha előtte cseppentesz az orrába sóoldatos orrcseppet akkor fellazul neki és könnyebben kijön.

Egyébként ha fehér színű, az 99%, hogy beszáradt tej az orrocskájában 😊

febr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Fogod és ujjal benyúlsz érte, vagy zsepivel. Azért ez nem agysebészet emberek. Ha nem éred el, akkor szippantós kézi orrszívó kiszedi.
febr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

5 és szerinted befér az ujja a gyerek orrába?

Mert az én fiam két éves és meg mindig nem fér be az ujjam.


Kérdező, én fulpiszkaloval óvatosan szoktam kiszedni (ha mélyen volt, nem nyulkaltam oda semmivel, kiszivtam orrszivoval.

febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Én a hajtú tompa felével szoktam kihalászni. Annyira bevállt, hogy van egy erre használt hajtű. Idiótán hangzik, de az a domború vége nem sérti fel és a belső felébe beleragad a cucc, könnyű kihúzni.
febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
6-os lehet, hogy a te virsli ujjad nem fér oda a lukhoz. Ha a szélén van és eléred kikapod neki simán.
febr. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8, esetleg ha valakinek hosszú műkörme van, az tudja kikapni

De egy taknyon kar vitatkozni.

Én nem írtam semmi sértőt.

febr. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%

Hihetetlen az az értelmi szint, amit egyes anyukákat megütnek itt... :D


Már akkor is sz_r anya vagy, ha nem túrod a gyerek orrát, SŐT, még virsli ujjad is van.

febr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!