Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és miből mennyit kell...

Mit és miből mennyit kell vinni a születendő babának a SOTE 1. számú Szülészeti Klinikáján hosszabb benntartózkodásra is felkészülve?

Figyelt kérdés
Az intézmény oldalán nem derül ki világosan... 5 db textilpelus/baba? (ikreket várok) illetve ruházat - de nem írják, mennyi. Minden napra nekünk kell biztosítani a baba ruházatát? (Ahol eddig szültem mindig a kórház adta mindeninek, kérték, ne is nagyon adjunk rájuk sajátot, mert elkeveredik fürdetésnél) Baba törülközőből mennyi kell vajon? Ezek a kérdések merültek fel bennem, de bármilyen információ érdekel, hogy milyen most az osztály, kismamaként miket érdemes vinni. (Közeleg a szülés és a napokban derült ki, hogy egy komplikáció gyanú miatt nem szülhetek a megszokott kisvárosi kórházba, azért is vagyok ilyen járatlan. Köszönöm előre is a segítséget!
febr. 11. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem izgulják túl ezt a dolgot a Soten. Adnak egy rucit a babára születés után, és annyi. Vihetsz sajátot, annyit amennyit szeretnél, ha nem viszel, abban az egyben lesz végig a baba. Fürdetés nincs, úgyhogy törölközőt ne vigyél nekik. 2-es pelus van ott, de ikrekre az hatalmas lesz, szerintem vigyél 1-est (akiket láttam, mindenki vitt amúgy is). Popsikrémet vigyél, azt nem adnak, és ha előre bekened vele a babád popsiját, sokkal könnyebb lesz leszedni róla az amúgy levakarhatatlan mekókiumot. Textilpelusból szerintem 5 db tökéletes. Köldökápoló szett van, azt nem muszáj vinni. A babákat, amint mozoghatsz, megkaphatod, végig veled lehetnek vagy le is adhatod őket. Lehet vinni szoptatós párnát, ikreknél azt olvastam, sokat segít, ha szeretnéd a kettőt egyszerre, de a császárosoknak csak simán alváshoz is megváltás volt, azt mondták. 2 db papucs nagyon fontos, 1 fürdéshez (a fürdő gusztustalan), 1 a szobába, hogy ne legyen minden csupa víz. Törölközőből is vigyél kettőt, ha esetleg véres lesz. Bögre, evőeszközök is saját kell, mert nem adnak. Van hűtő, ha hozol magadnak olyan kaját, meg saját kis éjjeliszekrényed. Papírokból személyi, lakcím, taj kell neked és a férjednek (nem kell az eredeti, csak az adatok róla), házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági, és toll... Nagyon fontos, én rengeteget szívtam, mert nem volt tollam. 😅 Fájdalomcsillapítót adnak, ahányat kérsz. Ha aggódsz, hogy nem fog menni a szoptatás, vagy későn lesz tejed, lehet vinni mellszívót, fecskendőt. Az elején a fecskendő a legjobb, cumisüveggel sokkal nehezebb, de lehet vinni azt is. Mikrós sterilizáló van ott, szokták is használni. Tápszert nem kell vinni vész esetre, 24 óra után adnak ők is, ha kérsz. Van babamérleg is, ami grammra mér, tehát pl 2999 grammot, elég pontos, nagyon szépen lehet vele mérni, hogy mennyit eszik a baba, engem megnyugtatott, és használtam, de nem kötelező. Adnak valami papírt, hogy vezesd, hogy mennyit eszik, pisil, kakil a babád, de konkrétan senki nem vezette, nem is kérdezték. Azt kérdezik este, hogy megvolt - e 6 pisis pelus. Mondod, hogy igen, és annyi. Van babafotózás, ha szeretnél, vigyél csini rucit. Nagyon kedvesen és agresszívan megpróbálnak rávenni, hogy a 32 ezer forintos csomagot vedd meg, nyugodtan legyél határozott, ha nem szeretnéd. A legolcsóbb szerintem jópofa, a többi szerintem aránytalanul drága, és nem annyival jobb. A dolgozók nagyon változó, hogy milyenek vannak nagyon kedvesek, és mogorvábbak is, de mindenki segít. Nagyon szoptatás párti a kórház, úgyhogy készülj arra, hogy ha kimész telefonálni a folyosóra, rád ugranak, hogy MAGA MIÉRT NEM SZOPTAT? :D Ne aggódd túl. A látogatási időre nem emlékszem, sosem az, ami ki van írva a folyosóra, úgyhogy azt frissen kérdezd meg. :D Van lehetőség fizetős, egy személyes szobára, ha van épp szabad, azt olyan 20 ezer körül van éjszakánként. De hajnali 5-től délig körülbelül 35x fog bejönni egészségügyi dolgozó valami borzasztó fontos dologgal, úgyhogy aludni úgysem fogsz tudni. Ha délután 5-ig megszülsz, akkor következő utáni nap 10 és dél között mehetsz haza, ha minden rendben. Ha császár lesz, próbálj sétálni, amennyit tudsz, minden szobatársamnak azt javasolta a gyógytornász is, és tényleg segített nekik. Kérdezz még nyugodtan, ha eszedbe jut valami. Én októberben szültem ott a másodikat, az előzőt is ott 2 éve.
febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Még egy utolsó, vigyél wc papírt többet is, és őrizd, mint a szemed fényét, mert ellopják. :D 2 szobához tartozik 1 fürdő, úgyhogy max 8 ember fogja használni a fürdőt. #1
febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy írtál! Eddig Vácon szültem, ehhez képest, amiket elmondtál maga a luxus! Tiszta négyágyas szobák, minden szobához tiszta mosdó, zuhanyzó. Fürdetik a babákat és tiszta és szép kórházi ruhákba átöltöztetve kapjuk vissza minden este. Lehet pihenni. Sosem volt lopás, legalábbis nem tapasztaltam. Azért nem semmi, hogy egy klinika ehhez képest meg itt tart... Nagyon nyugodt és rugalmas volt minden, nekem csak jó emlékeim vannak. Nagyon remélem, hogy pozitívan csalódok, de az olvasottak után, kicsit megijedtem. Köszönöm még egyszer, hogy írtál!
febr. 11. 13:24
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem volt kibírhatatlan ez sem, de azért vártam, hogy jöhessünk haza. Szakmailag viszont a SOTE1 a legjobb, főleg, ha koraszülöttek lesznek a picik. Nagyon felkészültek és alaposak az orvosok, és ez a legfontosabb. :)
febr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, ez a lényeg, de azért csak felújíthatnák egy váci szintre, sőt, én még Balassagyarmaton is szültem és az is nagyon kényelmes volt és tiszta.
febr. 11. 13:40
 6/16 A kérdező kommentje:
(6. szülés....)
febr. 11. 13:41
 7/16 anonim ***** válasza:
A kosz nagy részben az emberek hibája. Pl. nálunk valaki a zuhanyzóba kakilt. Az ágyneműt egyáltalán nem cserélik, ilyen decubitus lapot érdemes vinni, amit tudsz magad alatt cserélni, mert akárhogy vigyázol, balesetek vannak. #1 6. szülés, 6-7. baba? Wow, gratulálok!
febr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, 6. és 7. babák lesznek. :) Már meglepetés babák, megelégedtünk volna az öttel, de nagyon örülünk nekik.

Vácon bizony kicserélték az ágyneműt is. Akkor veszek még azt az "alátét" lapot is. Belekakilt egy anyuka a zuhanyzóba és ott is hagyta??? Vagy csak a "nyomait"?

febr. 11. 14:06
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előző válaszolóhoz. Szinte minden szavával egyetértek.

Maga az osztály nem lepattant. Oké, egy tisztasági festés ráférne, meg mondjuk egy látogatói szoba és a folyosót is felújíthatnák, de alapvetően nekem az állapotokkal ilyen formán nem volt bajom. A takarítás hiányával és az igénytelenséggel volt, utóbbi viszont nem a klinikának köszönhető... Amikor valaki nem képes letörölni maga után a vért a wc-ről, vagy feltörölni a padlóról, az nekem felfoghatatlan. Márpedig én szinte minden alkalommal belfutottam, hányni tudtam volna, de lehet csak én fogtam ki. Az ágy alól pedig a bőröndömmel nagyjából egy ujjnyi port húztam ki hazainduláskor. :D Csúcsidőben szültem, mi tényleg 8-an jutottunk egy fürdőre, borzalmas volt! Amikor az embernek varratai és fájdalmai vannak, akkor vágyna arra, hogy akkor cseréljen mondjuk betétet, amikor kell és amikor a babája engedi. Hát ez ilyen formán nem nagyon működött, de hagyjuk is, csak felidegesítem magam. :D Normál helyzetben csak 3-3 fő van a szobákban és ha van szabad alapítványi szoba, akkor azonnal csapj le rá, ne is gondolkozz!!! Ikresek elsőbbséget szoktak élvezni márcsak azért is, mert a normál szobák olyan picik, hogy egy ágy körül nem fér el a két kocsi. Az alapítványi szobák teljesen vállalhatóak szerintem.

Ha mész a klinikára ctg-re, vagy ha csatlakozol a sote1 facebook csoportba, ott is megtalálod mit kell vinni. De egyszerűsítve a kérdést: Mindent! Nincs fürdetés és nem öltöztetik át őket, ha nem muszáj, így kényelmesebb ha viszel, mintha mindig kunyerálni kéne. Kell vinni nekik pelust, popsitörlőt, krémet is. Most éppen azt mondják nem kell köldököt ápolni, de valószínű érzik ők, hogy ez baromság, mert volt köldökápoláshoz minden a szobában. Vigyél pelenkázó alátétet is. Textilpelusból elég 4-5 darab, kis sapi sem árt, mert a folyosó huzatos és ott lehet látogatót fogadni. Tápszert adnak, ha kell. A babákat pólyázzák. Ki lehet őket venni, de ha viszik őket valahova, vissza kell adni rájuk.

Magadnak is vinni kell mindent. Nincs szappan, nincs törölköző, nincs wc papír, zsepi, betét, nincs evőeszköz, pohár, mosogatószer és szivacs, nincs semmi.

Én nem vagyok hisztis amúgy a körülményekre általában, de 2 nap nem alvás után jött még 2. Mindig sírt valamelyik baba (volt egy ikres is, szóval 4 felnőtt, 5 baba egy szobában), sosem tudtam pihenni és jött hozzá a higiénia, meg a saját nyűgöm, így én olyan szinten lettem idegbeteg a végére, hogy kijelentettem, hogy bármit aláírok, de mi MA hazamegyünk...

Egyébként nem haragszom senkire. Mindenki nagyon kedves volt, de látszott, hogy futószalag, rengetegen vannak és a dolgozók arcon pörögnek. Szegények megtettek minden tőlük telhetőt.

Ha a gyerekek a PIC-re kerülnek, akkor te nem a gyermekágyas osztályon, hanem a terhes osztályon fogsz helyet kapni. Egy picit talán lepattantabb, de általában nincs dugig, nyugisabb és ott mondjuk van hova leülni enni, vagy leülni beszélgetni látogatóval. A PIC pedig a folyosó végén. Az első két éjszakámat a terhes osztályon töltöttem, a másodikon pont egy császáros PIC-es anyukával, aki nagyon ki volt borulva. Ő hajnalban szült, elvitték a kisfiát, mert szörcsögött és semmiről nem tájékoztatták délelőtt 11 óráig. Akkor mehetett be a férjével együtt és tulajdonképpen ott nyugodott meg. Nem irigyeltem. Hozzá viszont a védőnő mellett pszichológus is jött, ami nekem nagyon szimpatikus volt. Lehet vele beszélgetni egyedül, de a PIC-eseknek tartottak csoportos foglalkozásokat is. Szakmailag tuti biztos, hogy a legjobb kezekben leszel, emiatt ne aggódj! A körülmények meg hát... nem a legjobbak, de sajnos megfelel egy pörgős, problémás eseteket ellátó klinikának.

Amit én hiányoltam, az a tájékoztatás. Pl. mindig meg kellett kérdeznem hova viszik a babámat, mit csinálnak vele. Amikor visszahozták, mi lett az eredmény, kapok-e anti D injekciót, vagy mivan, stb. Hogy kerül le hozzám a cuccom szülés után, vagy egyáltalán mikor kerülhetek kb. sorra indításnál, semmi. Nem volt egyértelmű nekem az sem, hogy ki a csecsemős és ki a "felnőtt" ápoló. Mindent úgy kell kihúzni belőlük. :) De ez is mentségükre szóljon, miután egy ilyen infó könyörgésnél már könnybelábadt a szemem (hormonok... :D), mondta a nővérke, hogy ne haragudjak, csak sokan kb. arra sem kíváncsiak ott a nyóc ker szívében, hogy él-e még a gyerekük, nem hogy milyen vizsgálatra viszik, pedig az én hozzáállásom a normális nyilván. Hirtelen ennyit tudnék mondani.

febr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy az inkubátorban meztelenül vannak a babák, tehát akkor nyilván nem kell ruhát számolnod, ha oda kerülnek. Lehet, hogy a PIC-ről pár nap után átszállítanak Vácra, ha már nem kell a legmagasabb szintű ellátás nekik. Nekem a PIC-en volt a fiam, ott adtak pelust, popsikrémet,és kértek bevinni törlőt (konkrét márkát kértek) meg Biogaia cseppet. A pelenkával mi sokat küzdöttünk, sovány koraszülött a fiam (2400 g 49cm) és sokat szopott, sokat pisilt. 2 óránként cserélve a 0-ás kiáradt, az 1-est nem lehetett normálisan ráadni.
febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!