Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalátogatóba mit szokás...

Babalátogatóba mit szokás vinni? Hány hét kell elteljen a szülés után, hogy mehessek? Mekkora értékre kell vásárolni? Unokatestvérem kislánya a baba

Figyelt kérdés
Semmi ötletem nincs, hogy mit vehetnék ruhákon kívül
nov. 1. 10:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Sok ruhát azért nem vennék, mert kaptak sokat közelebbi családtagjaiktól.
nov. 1. 10:44
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Kérdezz rá nyugodtan mikor mehettek, általában 6 hetet szoktak várni, de van aki kevesebbet van aki több időt igényel látogatók fogadás előtt. Ha olyan viszonyban vagytok arra is rákérdezhetsz mit vigyél.


Ruha szerintem mindenkinek sok van, a szülők általában minden szükséges megvesznek előre, úgyhogy fogyó eszközt érdemes vinni.

Pelenka, popsitörlő. Drágább, minőségi, inkább 2-es méretű legyen, mert mindenki 1-est visz, amit gyorsan kinőnek. Popsitörlőből 99% vizes, azzal valószínűleg nem lősz mellé.

Én játéknak is örülnék, azt direkt nem vettem semmit előre, hogy legyen a látogatóknak mit hozniuk.


Vagy ajándékkártya olyan drogeriába ami közel van hozzájuk. Ajándék kártyára szerintem illik min. 5000 Ft-ot tölteni, lehet kevesebbet nem is lehet. Ha nem ajándékkártya akkor szerintem nincs érték, amit illik, a lényeg a gesztus, hogy viszel valami apróságot.

nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Vásárlási utalvány.


Pelenka felejtős, lehet nem tudjám használni, amit viszel, a babák bőre érzékeny.

nov. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Utalványt vigyél, abból azt vesznek, amit akarnak.

Kérdezd meg, mikor mehetsz, mikor látnak szívesen. Van, aki betartja a 6 hetet, más már pár nappal a szülés után szívesen fogad bárkit.

nov. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Én is az utalványra szavazok, a többi sajnos legtöbbször felesleges kacat lesz.
nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Utalvány. Én legalábbis nagyon nagyon örültem a dm meg a rossman utalványoknak.


Mi rengeteg ruhát örököltünk még a születése előtt. A baratáink gyerekeinek a ruháit, a férjem főnökének az unokái ruháit. Most 9 hónapos a kisfiam, és még mindig azokból öltöztetem. Ezért a vásárolt ruhákra sem volt semmi szükségünk. Azért, hogy átnője, sosem legyen rajta, fölösleges kiadni egy csomó pénzt.


Kaptam még cumisüvegeket, extra minőségit és gagyit is (sosem használtuk őket, mert nem tápszeres a babám), rongyijátékokat, kb ilyen kínai bolt minőséget hozó játékot amiről az első szappanos vizes átmosásnál lejött a festék, plüsskutyát ami hullajtotta a "szőrét"/szöszölt, pillangópárnát.

Olyan nedvestörlőt, popsikrémet amit nem szeretek a babám bőrére kenni, tenni... gondolhatod, hogy a felsorolt dolgoknak mennyire örültem.


Persze elajándékoztam ezeket a dolgokat olyan anyukának aki örült neki, de akkor is hülyén érzi magát az ember, hogy örömöt mímel valaminek amire semmi de semmi szüksége, illetve az ajándékozó ugye kiad egy csomó pénzt szirszarra.


Illetve kérdezd meg az anyukat, hogy mit enne inna szívesen, valami gyümölcsöt, üdítőt?


Ha a látogatók ezt megkérdezték tőlem, akkor én mindig 1-2 darab narancsot, banánt vagy azt a karamalz "sört" kértem, mert ezeket nagyon szívesen fogyasztottam.


De "jaj megláttam a boltban ezt a cuki ruhát/játékot" ajándékoknak most sem örülök.

Lehet én vagyok a hálátlan 3,14csa.

nov. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Ajándék kosarat állítottam össze unokatesóméknak. Vettem bele ilyen 3db-os kifogó törölköző-mosdató szettet. Egy névre szóló fa macicsörgőt készíttettem a meska.hu oldalról, vettem egy sensitive minden mentes pampers popsitörlőt, a brendonban vettem 20.000ft értékben ajándékutalványt, szintén ott vettem egy baba étkészletet ami kóstoltatásnál jól jön, illetve anyukának egy Lush márkájú relax fürdőcsomagot(6 hét letelte után nekem egy megváltás volt egy 10 perc kádfürdő, meg jól esik az embernek, ha gondolnak rá szóval bíztam benne örömet okoz anyukának is), apukának vettünk bele egy gin-t, illetve közösen kaptak egy lindt bonbont. Ezeket szépen beleraktam fehér fonott kosárba, celofánnal becsomagoltam és rózsaszín masnival(mivel lányuk született) átkötöttem. Illetve raktam bele egy üdvözlőkártyát idézettel.


Őszintén ezek azok a dolgok amiknek én is örülnék.

nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
7-es, de szerinted, mire megszületett a baba, nem volt már neki kifogó, csörgő?
nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8-as, de valószínű volt, de egy csecsemőnek van hogy egy hét minden napján lehet tisztát adni, mert balesetek vannak fürdés után. Valamint ez nem csak kifogó volt, hanem mosdató kesztyű és kisebb törölköző is egyben.

Névreszóló, kézzel készített fa csörgője ami emlék is egyben meg nem hiszem hogy van, maximum az ezredik bolti műanyag.


De kössél bele légyszíves.


Üdv, egy lassan két gyerekes anyuka.

nov. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

Ja és apuka mikor meglátta az egyedi csörgőt meg is könnyezte örömében.

Szóval ha értelmes segítséget nem tudsz adni, csak belekötni az amúgy normális válaszomba akkor inkább nem kell írni.

nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!