Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 hó közötti babátok miket...

3-4 hó közötti babátok miket tud? Hogyan tartja magát, nyúl-e tárgyakért? Napközben könnyű vagy nehéz vele?

Figyelt kérdés

Kicsit aggódós anyuka vagyok szerintem, de néhány dologra felfigyeltem.

Kislányom 5 nappal múlt 3 hónapos. Amikor fejével utánunk fordul, vagy hogy az oldalára fordul, de szerintem ez nem tudatos. Kezeit középen nagyon ritkàn kulcsolja, és főleg csak a jobb kezével nyúl, vagy középen egyszerre a kettővel. Hason ha kedve van szépen tartja magát, nèz körbe, mindenre figyel, viszont ha nincs kedve, akkor kiterül mint egy béka és csak “szenved”. Kézben is tartja már a fejét, nézelődik. Mindent markolász éd kaparászik.

Napközben alig van el..sokat sikongat, de általában nem jókedvében😃 mostanában így jelzi ha baja van/elege van a helyből/pozícióból. Éjjel egész jól alszik, 1-max 2x kel. Este 20-9 között.

Nappal 3x alszik általában 1-max 1,5 óràt.

Izgulok kicsir hogy a bal kezével nem nyúl és ezt kézkulcsolást nem csinálja, de az egyik keze folyton kb a szájában van. Oldalára nem tudom mikor kellene fordulnia, de szerintem amit és ahogy csinálja az nem teljesen tudatos.

Meséltrk hogy nálatok miket tud, hogy telik a nap?


febr. 13. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Kb ugyanez mint nálad:) lassan 4 hós a kisfiam. Nekem még oldalra sem fordult eddig, teljesen jól elvan a hátán és kezdek én is aggódni már. Mondjuk nálunk feszességet is állapítottak meg, gyógytornára is járunk egy ideje. Ráadásul az elmúlt 2 hétben embertelen amit csinál, leteszem és azonnal elkezd szinte sikítva ordítani. Doki szerint semmi baja. Ha felveszem akkor nyugton van, jelenleg semmit nem tudok mellette csinálni 🤦🏽‍♀️egyébként a fordulással kapcsolatban azt olvastam, hogy érdemes úgy szórakoztatni őket, hogy mellette fekszel mondjuk a földön, és nem felülről adod oda neki a játékokat. Mi is most ezt kezdtük el, hátha ösztönzi a fiatalurat a fordulásra😁
febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Próbálom ösztönözni, látom hogy akarja is néha. De annyira be tud “idegesedni” pl ha valamit nem ér el, vagy nem lát hogy inkább elkezd mérgesen sikongatni, mintsem hogy “próbálkozzom”. Nyilván nagyon picike még..

Ma voltunk oltáson és kérdezték, hogy kezd-e forgolódni. Háát..basszus ezekkel mindig annyira rámhozzák a frászt.

Van egy nagyobb gyerekem, ő már 8 éves és nála sose kellett izgulni, csak arra emlékszem mindent akkor csinált amikor kel. Most meg valahogy másképp érzem és sokkal parásabb vagyok.

Pl. Nekem a bal kezét nagyon sokszor ökölben tartja és szorosan szorítja magához. Ha eltalálja azzal is tud nyúlni, de sokkal “sutább” mint a másik. 🫤😐

febr. 13. 14:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nemsokára 4 hónapos lesz a pici. És kb hasonlókat tapasztaltam. Annyi, hogy nekünk a fogás és a nyúlkálás nagyon hamar kezdödött, de hasalni sosem szeretett. Pedig szépen tartja a fejét. Nálunk is azt csinálja amit írtál, hogy kifekszik mint egy béka ha nincs kedve tovább csinálni. Pedig tudja..van, hogy 20 percig csinálja egyszerre máskor meg 2 perc után megy a békázás. Oldalra ha fordítom viszafordul a hátára. De magától nem forog. 2er fordult hasról oldalra majd hátra de szerintem az véletlen lehetett nem direkt. Mert nem akart hason lenni.

De nálunk van/volt hypoton izomzat tornáztatva van, szóval lehet az is közre játszik. A bal kezét később fedezte fe mint a jobbat.

Néha engem is paráztatnak, de nem tudom mit tehetnénk többet. Kapja a tornát fejlesztést foglalkozunk vele és remélem beindul majd. Dumálni viszont nagyon szeret a gügyögést sokkal elöbb kezdte. Egész nap mondja a magáét. Nagyon sokat nevet és mosolyog.

febr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak 2 hét múlva lesz 3 hónapos, de hasonló a helyzet. Ő a bal kezét használja, a jobbot kevésbé. A jobbal is kapálózik, de olyan mintha a jobb keze kB 2 héttel el lenne maradva a balhoz képest. Hátról most kezd az oldalára fordulni, de nem tűnik tudatosnak. Hason eddig nagyon szépen tartotta magát, most kB 3 percig tartja aztán úgy csinál mintha kúszni akarna, gyűri maga alá amit ér... Játékért hason nyúl, háton csak örülten üti őket és néha megkapaszkodik bennük. Hason már fogdossa egyikkezével a másikat, háton még nem találkozott a két keze
febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, igaza van a másodiknak abban hogy mindent megteszünk és így nagy baj igazából nem lehet. A problema szerintem, hogy most az internet korában mindenre rá lehet keresni, én is folyton nézegettem hogy mikor mit kell, de nem szabad mert csak feleslegesen paráztatjuk magunkat. Azért ha belegondolsz, nem sok ember van aki nem tanult meg mozogni meg járni, ha olyan nagy baj lenne, azt meg a doki + védőnő csak észreveszi. Régen jobb volt ilyen szempontból hogy nem volt ekkora nyomás, meg nem lehetett egyfolytában mindenre ráguglizni. Nálunk is van a családban 4 baba is, mind kislány és mindegyik kb már 3 hónaposan fejen állt 😄 és persze jönnek mindig a kérdések, hogy az én kisfiam mit tud stb. De ezen túl kell lenni, a babák nem egyformák és mindegyik a saját kis tempójában halad.
febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Igen ebben igazad van 5-ös. Sokat stresszeltetik az embert mit tud a baba. Nem mindegyik fejlődik ugyanúgy. Mesélte anyukám egyik tesóm sosem kúszott. És semmi baja. Persze nem azt mondom, hogy ne csináljon az ember semmit, ha látja nem jó valami a babánál. De ha az ember foglalkozik vele kap fejlesztést és tornát ha kell többet nem tud tenni.
febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, látom azért vannak hasonlóságok. Ez megnyugtató.

Nekem amúgy hason még csak kaparászik, attól is tiszta ideg, hogy úgy nem ér dolgokat😃

Nálatok átalussza az éjszakát a baba?

febr. 13. 17:19
 8/10 A kérdező kommentje:

Aki írta, hogy olyan mintha az egyik keze le lenne maradva, azon olyan jót mosolyogtam. És nagyon találó. :)

Nekünk ugyanez volt. A jobb kezét már 2 hete nézte kb, mire rájött, hogy van a bal is🙄 és igen, azóta is lemaradásban van.

febr. 13. 17:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, szerintem a kéz dolog normális, az enyémnek is ügyesebb az egyik keze. Éjszaka jól alszik, 2szer kel enni, de amúgy végig alszik, este 9től reggel 9ig kb. Cserébe napközben egy percig nincs nyugton 🤷🏻‍♀️😄
febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dettó, mint az egyes. :D 3 vagyok. Jól alszik cserébe egész nap mulat. :D
febr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!