Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kakaó segíti az elalvást?

A kakaó segíti az elalvást?

Figyelt kérdés
Anyám és anyósom is javasolta hogy adjak kakaót a 9hós lányomnak, mert nehezen alszik el. Nem jelent problémát estére a cukor a fogaknak és tényleg jó alvásra? Elvileg a testvérem kaptak, én csak azért nem mert nem szerettem. Én még nem adnék neki, ti hogy vagytok ezzel?
febr. 15. 07:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Biztos nem adnék. Kakaót pláne nem, de tejet sem. Megerjed a pocakban. Plusz semmi szüksége az egekbe lőni elalvás előtt a vércukorszintjét, hogy utána bezuhanjon és farkaséhesen keljen. Valami régi berögződés lehet anyádnál meg anyósodnál. De konkrétan ennél károsabb dolgot keresve se nagyon csinálhatnál vele.
febr. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
febr. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
A kakaó élénkít. Sosem adtam (anyám is mondta, hogy adjak, mondtam neki, hogy nem fogadok el altatási tanácsot attól, aki szerint órákig altatni normális)
febr. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

9 hónaposnak szerintem még nagyon nem való, én se adnék még neki tehéntejet se, cukrosat se.

Sőt, a fiam 17 hónapos, neki sem adtam még kakaót, tejet iszik esténként, de hozzáadott cukorral nem szívesen tömném, főleg nem estére.

Szerintem ugyanazt a hatást éred el a szoptatással, vagy a direkt az ő korának megfelelő tápszerrel, tejitalokkal.

febr. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
A kakaó nem elég hogy tele van cukorral, de koffeint is tartalmaz. Élénkítő hatása van. Te sem kávézol gondolom elalvás előtt.
febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Van olyan hogy cukor nélküli kakaót csinálsz házilag, az tök jó, de az sem estére. A kakaó picit pont hogy felpörgeti.
febr. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem adnék neki
febr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Én felnőttként, ha megeszek egy kocka étcsokit este 10-kor, akkor hajnalig fent kakukkolok. A kakaó ugyanez, élénkít, pont hogy kontraproduktív lenne.
febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
9hónaposnak nappal sem adnék kakaót. Se házit, se boltit, se cukormenteset, semilyet. Elalváshoz pláne, mivel a kakaó is kicsit pörgetheti, jah és szorulást okozhat annak, aki amúgy is hajlamos rá, vagy ha "sokat" iszik (nyilván magához képest, van aki 500ml kakaónál, van akinek elég 100ml és kész a szorulás). Inkább próbáld átnézni az esti rutint, hogy van-e valami ami őt felpörgeti, zavarja. Nálunk pl a fürdés a mai napig felpörgeti a gyereket, pedig 6 éves. Emiatt a lefekvés és a fürdés közt minimum egy óra kell, hogy szépen lenyugodjon (ő olyan, mint egy delfin 🤦🏼‍♀️ a víz a kedvenc közege, teljesen felpörög benne, játszik, viháncol, utána hiába tenném ágyba, nem tudna elaludni). Vagy a fények, van amelyik félhomályban tud elaludni könnyen, van amelyik teljes sötétben. Van akit elaltat a mese, másikat meg felpörgeti...
febr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem segíti és nem is egészséges. Ha még szopizik, akkor alvás előtt az a legjobb. Persze te se fogyassz kakaót, kávét, puffasztott dolgokat. Ha tápszeres, tápszert kapjon. Később, kisgyerek korban normál vacsorát.
febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!