Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyanyelven tanitom 1,3eveseme...

Anyanyelven tanitom 1,3evesemet. Egyedül vagyok vele magyar. Egy szokincsteszten megbuktam . Ezeket tudja:Mama, gol (labdazasnal) gyeje=gyere, lab=Labda, kak=Kakao, gen=igen, nen=nem, to=Auto, sziszi=cici Meg ilyesmi. Ez normalisnak szamit?

Figyelt kérdés
Nem volt a környezetemben meg ilyen pici gyermek hogy tudjam. Milyen könyveket erdemes nekik olvasni ebben a korban? Tippek?
2017. aug. 4. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Egyszeru mesekonyveket. Es nezess vele meséket. Pl micimáckó, bambi stb
2017. aug. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. 1,3 éves a gyerek? Hogy bukhatsz meg egy anyanyelvi szókincsteszten?
2017. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szokincsteszteknek is vannak nehezsegi szintjei....
2017. aug. 4. 21:44
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Oké. Ha alig múlt egy éves a gyerek, akkor nagyon jónak számít, ha a felsorolt szavakat tudja mondani. Olvasni nem nagyon érdemes neki szerintem, inkább mondj vagy énekelj egyszerű mondókákat, dalokat, ami közben játszani is lehet. Pl. Hóc, hóc, katona..., Csíp-csíp csóka..., Cirmos cica, haj...
2017. aug. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Eneklek egesz nap mint egy bolond madar :D Mar ö jobban unja mint en.... Miert nem erdemes olvasni? (Mert nem ertik az olvasott szöveget?)
2017. aug. 4. 21:53
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Kodály Kis emberek dalai - két-három hangból álló max pentaton dalocskák- ez nagyon jó a kicsiknek

[link]

Weöres Bóbita

[link]

ftp://ontologia.hu/Language/Hungarian/Crawl/MEK/mek.oszk.hu/01100/01126/01126.htm

2017. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A szókincstesztet én sem értem. Mindenesetre én a fiamnak (most lesz másfél éves) nagyon sokféle könyvből mesélek, van amikor csak a képekről beszélünk és vannak a mondókás-verses könyvek/leporellók. Kedvencek: Iciri-piciri, Kocsi és vonat, Török és a tehenek, A part alatt ... aztán a Boribon ķönyvek, most kezdtük a Kipp-kopp sorozatot is. És van sok olyan amiben csak képek vannak, eleinte az egyszerűbbeket nézegettük ahol csak egy-egy tárgy vagy állat van egy oldalon, de most már a jó zsúfolt képeket preferálja és talál mindig valami újat. Nagyon szereti a járműves vagy építkezős könyveket, állatok a tanyán stb ...ezekből sok olyan van, ahol az oldalon vannak kihajtható ablakok is. Amúgy mindegy hogy milyen nyelvű könyvet veszel, ha te csak magyarul mesélsz a képekhez az is tökéletes. És 1-1.5 éves korban annyi szó amit leírtál az teljesen jó ... vannak gyerekek akik többet tudnak de sokan csak 2 éves korukban kezdenek el ennél többet mondani, nagy a szórás.
2017. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ertem! Köszi a linkeket is!!!!!!
2017. aug. 4. 23:09
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintetek youtubos videok (kerekmese, almaeggyüttes meg hasonlok mehetnek ? Vagy csak modjaval? Aki hallgattatja a gyerekevel az mennyit kb . naponta?
2017. aug. 4. 23:12
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

az a jó, ha élő, elevenség és szeretet hatja át a beszédet, éneket, verseket, amit a kicsi gyereknek mondasz. Jó az ismétlődés, este pl ugyanazt a 2-3 altató éneket, verset mondod hosszabb ideig, akár hónapokig, akkor az biztonságot ad neki.

Azért írták, hogy ne olvasd, film se olyan jó, mint a te hangod, fejből a mesék, versek.

Angolul úgy mondják, by heart szívből... (én tudattal rendelkező lénytől -embertől tudunk csak megtanulni emberi szavakkal beszélni,szavakkal gondolkodni, beszédet érteni - ezek érzék jellegűek, az én érzék is... ez bonyolult, csak megemlítem, hogy ha egy csecsemő csak magnót,rádiót hallana, nem tudna megtanulni beszélni:)

2017. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!