Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babát is ennyire bánt a...

Más babát is ennyire bánt a fogzás?

Figyelt kérdés
Babám 5 hónapos, már 3 hónapos kora óta nyálzik, 4 hónapos kora óta pedig egyre nyűgösebb, alig lehet lekötni. Tud már hasról hátra fordulni az egyik irányba, meg oldalra fordulni. De nem nagyon gyakorolja ezeket, csak ha mi forgatjuk. Inkább fekszik a játszószőnyegen, csapdos a kezével és nyafog. Kap a fogzásra anaftint, próbálom lekötni kevés sikerrel. Normális ez hogy ennyire bántja a fogzás? Nem lesz probléma a mozgásfejlődésében? Mivel tudnám jobban elterelni a figyelmét?
febr. 15. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Honnan gondolod, hogy ezeknek a tüneteknek bármi közük lenne a fogzáshoz?

Az én kisfiam is sokat nyűglődött kb. 5-6 hónapos koráig, pedig a fogzás egyáltalán nem viselte meg, a kisőrlők pl. úgy bújtak ki, hogy fel sem tűnt, mert alul vártam, neki meg felül bújt előbb, véletlenül vettem észre, hogy már kinn voltak :)

febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a tünetek szerintem sem csak a fogzáshoz kapcsolodnak.

Inkább unatkozik, nem tudja mit szeretne, nem tudja kifejezni magát, ezért nyűgös

Ebből a tunetekbol csak a nyaladzasra mondanám, hogy fogzasi tünet.(mondjuk a gyerekeimnek nem folyt a nyaluk fogzaskor)

febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is 5 hónapos, néha 2-3 napra rájön a fogzás, harap mindent, csorog a nyála, mint egy rottweilernek. Olyankor látszik, hogy megnyugszik, ha bekenem az ínyét. Nekem az első gyerekemet is nagyon megviselte a fogzás, nem aludt, ment a hasa olyankor, nem evett, nyűglődött egész nap. Az Anaftin baby kb annyit ért, mintha vajjal kenegettem volna az ínyét, csak a Dentinox ért bármit is. Vagy a Nurofen rosszabb napokon. A Flamborin szintén nem segített fogzáskor.
febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anaftin helyett próbáld a Dologélt, szerintem sokkal jobb.

A nyüglődés ilyen korban normális, ezer oka lehet, amit nem tud elmondani. Fájhat valami a fogán kívül is, pocak, fázik, melege van, unatkozik, menne de nem tud, érdekli valami amit nem ér el, akármi gyakorlatilag.

Nyál is normális. Jobb lesz idővel. A mozgása meg rendben van, védőnő szólna ha valami nem stimmelne.

febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 valaszával ugyanez a tapasztalat.

Kipróbáltuk 4 kenőcsöt, max a dentinox segít (durvább napon az sem)


Tegnapi éjjel volt eddig a legrosszabb, sajnos flamborint adtam mondom hátha, de semmit nem ért nálunk sem. Nurofen kellett vna lehet.


+1: lehet a fogzás miatti diszkomfort, akkor ujjad, hűthető rágóka, dentinox esetleg megnyugtatja. Ilyenkor látod h ezerrel rág.

febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!