Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos a kislányom és...

Zolipati kérdése:

7 hónapos a kislányom és nincs foga és nem mászik. Ez baj? Hogyan segithetek neki? Azt olvastam hogy az állitgatás, ültetgetés babycompozás is hatráltathatja a babát. Ő nála mindharom volt mert sajnos nem birtam vele másképp.

Figyelt kérdés

2015. nov. 1. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem baj, a mászással még nagyon ráér, foga meg majd lesz, de ne állítgasd, ne ültesd és semmiképpen se kompoztasd. Nagyon káros dolgok ezek, találd meg a módot, hogy máshogy is bírj vele.
2015. nov. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy nincs foga, az normális, sok gyereknek nincs még foga. A mászással is bőven ráér. Ebben a korban még csak hasról hátra és hátról hasra kell tudnia fordulni. Ez megvan? De hogy ültethetted kompba ilyen kicsi korban? Azt még akkor sem ajánlják igazán, ha magától tud állni. Sürgősen hagyd abba mindhármat. Persze, hogy elvan ott, mert érdekes, meg más a világ látványa, de ne csináld. Kösd le, úgy hogy fekszik, motiváld a forgásra, kúszásra, ha nagyon nyűgös, akkor vedd fel. Mi fél éves koráig rengeteget hurcoltuk a lakásban a fiunkat, mert azt szerette, sokat volt ölben. De hát ez volt, nem tudtunk mit csinálni, ha ez kötötte le, hát ez kötötte le.
2015. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem bírsz vele másképp?Ezt nem értem.Hiszen semmit nem csinál,hogyhogy nem lehet bírni vele?Nincs foga,nem mászik az teljesen normális nála,viszont az amit te csinálsz,az nem.Sürgősen fejezd be,mert rengeteget árthat.
2015. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha önállóan nem tud még állni és ülni, akkor valóban nagyon káros, ha te ennek ellenére állítgatod, ültetgeted és compoztatod! Lehet bírni amúgy is egy gyerekkel, csak sok türelem kell hozzá.

De egyébként az, hogy 7 hónaposan nincs foga és nem mászik, azzal nincs semmi gond. Valakinek még az 1 éves gyerekének sincs foga. Most nincs, majd lesz. És a mászással sincs még elkésve. Az én kisfiam is 10 hónaposan tanult meg mászni, viszont 11 hónaposan meg már önállóan, stabilan járt.

2015. nov. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen gyerek. Jól beleköptél a természetes fejlődésébe. Nem viccből fejlődünk úgy, ahogy. Fokozatosan tanulunk meg új dolgokat, ahogy fejlődik az izomzat, az idegrendszer. Az ültetéssel-állítással olyan testhelyzetbe kényszeríted, amire fizikailag még képtelen.
2015. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Legyen sokat hason és dobd ki a bébikompot.
2015. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem értem.. Nem bírtál vele? Ezt hogy érted? Azért állítgatod és ülteted?


Nos ugyan az én lányom 7 hónaposan már tudott ülni, de hogy megnyugodj minden más 8 hónaposan jött le nála.

Az első foga 8 hónaposan bújt ki, mászni és felállni is 8 hónaposan tanult meg :) Tehát nincsen lemaradva semmiről :)

2015. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

most azt írtad amire gondolok? nem bírtál egy 7 hónapossal aki gyakorlatilag semmit nem csinál, ezért bele ültetted/állítottad egy bébikompba? uramatyám :O nem nyaklott ki belőle?

hagyd abba, a babád teljesen normálisan fejlődne!

2015. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7 hónapos fiamnak nem volt foga, nem ült, nem mászott. Kúszni kezdett éppen hogy csak. 8.5 hónaposan mászott, rá pár hétre ült fel magától, 10 hónaposan állt fel kapaszkodva és 15 hónaposan indult el. Most 21.5 hónapos és alap szavakat mond csak. A kislány, aki vele egy idős és sokat vannak együtt, már egyszerű mondatokat is mond. Egyik gyerek ilyen, másik olyan. Ráér még a kislányod mászni és fogakat növeszteni!
2015. nov. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!