Miert Nem hizik?

Figyelt kérdés

19 honapos kislanyom 9200 gramm..nagyon keves, tudom. Keveset is eszik, nem tudom mar mit csinalhatnek.

Voltunk vervetelen is, minden rendben volt.

Most megint egy honapja stagnal a sulya..kivagyok keszulve.

Volt valaki hasonlo helyzetben? Tapasztalat?


febr. 16. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvos mit mond?Kevés? Mennyivel született?Percentilje jó? Nekünk is 19 hós.
febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Semmit nem mond az orvos..

3 kg val született

Neked hany kg? Milyen evő?

febr. 16. 11:13
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Az enyém is 19 hónapos, 2940 grammal született. Most 12,8 kg, viszont olyan keveset eszik, hogy el nem tudom képzelni, hogy hogy van életben. Pl. 3 kis galacsin tojásrántottát, ami mondjuk a tizede egy tojásnak. Ebédre 4 kocka husit és 4 szelet répát levesből. Lehet, hogy csak alkati kérdés, hogy a tied ilyen vékony.
febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2 éves kislányom 10,5 kg,a 3 és fél éves fiam 14,8kg.Semmi baj a gyerekeitekkel.Ilyenkor már nem híznak olyan gyorsan.Ha a labor rendben van, akkor pláne semmi ok az aggodalomra.Mégis hány kg-s gyerekeket akartok?
febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1# vagyok. Szerintem akkor azért aggódnának,ha gond van. Státuszon percentilt is néz a védőnő,18 hónaposan pl. Nekünk 2210 grammal született,most 10,8 kg volt egy hónapja kb. Volt novemberbe egy elég masszív fertőző hasmenéses betegsége,ott picit visszaesett,de hozza vissza szépen. Ő azóta hízik,hogy bírta a tejterhelést és visszaállt a tejes étrendre. Az étvágya,háááát...változó,mint a holdállás. :D Ezen én nem stresszeltem az elején sem. Nála pl a hozzátáplálástól 1 évig mindent is megevett hatalmas mennyiségeket. Utána azóta változó,van 1-2 hónap amikor tök jól eszik,van amikor kevesebbeket. Jön a szemfoga azóta meg főleg változik. Amit szeret abból elég nagy mennyiségeket elfogyaszt,pl brokkolifőzelék,ahol képes 2 tányérral is husival pl. Van amit 2 hete még megevett,most meg már mondjuk 2 falatot eszik belőle,a többit turkálja és nem kéri. Mindig rakok elé ételt,a kisétkezésnél meg többfélét,valamit mindig eszik,valami mindig tetszik neki igazából. :D Amikor kevesebbet eszik,akkor két falat. Januárba beteg is volt,ott mondjuk volt egy hét,hogy csak a tápszert fogadta el és mellette szó szerint 2 falatot evett reggelinél,ebédnél,2 falat. Többet nem volt hajlandó. 3#-as Nála meg pont a tojás a menő. :D

Kérdező,az is lehet nem is eszik keveset csak neked tűnik úgy. Mennyiket eszik? Mesélsz egy napról pl? Hány cm? Lehet most hosszra nőtt.

febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen magas hozzá? Van bármi más dolog, pl fáradékony, sokszor megy a hasa... Akármi. Ti milyen alkatúak vagytok? Nagyszülők? Ilyenkor már lassul a súlygyarapodás és az sem mindegy, hogy milyen alkat. Ha egy alacsony, kis pille típus (vékony csontozat stb) kislány, akkor lehet mindig kisebb lesz az átlagnál súlyban és mindenhogy. Az én lányom már sokkal nagyobb, 6 éves. De egy vékony, alacsony kislány. Teljesen egészséges, mozgékony, jól terhelhető gyerek, csak kis pici. Persze jobb utána nézni, hogy van-e nálatok valami oka, de a táblázat egy átlag. Van aki sokkal nagyobb, van aki kisebb és a többség meg beleillik.
febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

78 cm, nem faradekony sőt... allando mozgasban van. ( a vedőnő a 18 honapos statuszon többet irt be mint ahany kg, keveset vont le a ruha miatt. 9400 et irt be, igy olyan volt mintha ket honap alatt hizott volna 600 grammot, pedig csak 400 at)

Mi telejesen atlagos testalkatuak vagyunk.

febr. 16. 12:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A 2 hónap alatt 400 gr se rossz azért. Nálunk volt 2 hónap,amikor semmit konkrétan.
febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok. 78 centihez nem kevés ez a súly 🙂. Ő centiben is kisebb, mint az átlag 19 hónapos.
febr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 21 hónapos, 85 centi és 9,9 kiló. Minket elküldött most az új doki vérvételre, kiderült, hogy vashiányos a gyerek. De ez azért van, mert baromi válogatós és nagyon keveset eszik.

Mondjuk nálunk a férjem se egy vastag ember, 185 centi és 76 kiló. Szóval magas-vékony. Valószínűleg a gyerek is az ő testalkatát örökölte.

A 18 hós statuszon is ugyanennyi volt a gyerek súlya amúgy. De ezért nem szólt például a doki. Magasságra nő, csak hízni nem akar. Bár ennyi kajával nem is csoda. 😅

febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!